Skocz do zawartości
XeraN

Siec Bezprzewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na poczatku powiem ze kompletnie sie nie znam w tym temacie i nie oczekujcie ode mnie fachowego opisu sytuacji. Moj problem polega na tym, ze chce bezprzewodowo polaczyc mojego PC z laptopem.

 

Mam 2 komputery stacjonarne polaczone przedowodo za pomoca routera Edimax BR-6104KP. Na laptopie widnieje napis "802.11 g/b wireless LAN" wiec notebook jest (chyba) przystosowany do polaczen bez kabli. Moje pytanie brzmi: co musze dokupic ? Kolega poradzil mi karte WLAN lub Wi-Fi (czy jakos tak) ale wole poradzic sie kogos bardziej obeznanego w temacie. Bardzo prosze o pomoc. Przegladalem poprzednie posty ale nie za bardzo wiem o co chodzi, wiec jezeli ktos umialby wytlumaczyc to lopatologicznie to bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zastopic router ktory masz routerem do ktorego mozna sie polaczyc kablem jak i wifi .

co to sprzetu to zalezy ile masz siana i i co od niego wymagasz. ale dla ciebie to wystarczy jakis tani z zabezpieczeniem wep 64bity

 

ato ze laptop ma karte 802.11 b/g - znaczy ze karta moze procowac z moaksymalna predkoscia 11/54 mbity/s

a wireless - to znaczy ze ma zapezpieczenia wep lub wpa lub obydwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wireless - to znaczy ze ma zapezpieczenia wep lub wpa lub obydwie

wireless to bezprzewodowa siec

 

XeraN oba kompy muszą byc na radiu? czy tylko lap?

jezeli tylko lap to kup dowolnego AP ktorego podepniesz do rutera i wszysta gra

.... trzeba miec mozliwosc podpiacia tego APka do starego routera ale nie wiem jakim portem

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje tylko laptopa podpiac radiowo, bo to dla rodzicow ktorzy chca sobie siedziec w fotelu i surfowac :D Spojrzcie w ten link (nie robie reklamy, to NIE jest moja strona): http://www.szafirek.pl/index.php/,details,id_pr,5812.html Co o tym myslicie ? I ostatnie pytanie - w moim routerze mam 4 porty LAN (z czego 2 sa juz zajete przez 2 komputery) i jeden port WAN z polaczeniem internetowym. Czy taki AccessPoint da sie podlaczyc do 3 portu LAN tak aby laptop pracowal jako trzeci komputer podpiety do sieci domowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...