Skocz do zawartości
nadi

Częstotliwość Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

hej w moim laptopie chcialem sprawdzic jakie czestotliwosci ma procek gdy bawie sie programem epower mangament i ustawiam low badz medium cpuz zawsze pokazuje 1400 tyle ile ma procek jaki programem to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, ja tez probowalem sie bawiec epowerem... u mnie to nic nie dawalo. procek chodzil caly czas tak samo. moze to dlatego ze programik sam instalowalem. nie dostalem go razem z kompem wiec moze nie wspolpracowal. dzisiaj za to odplilem RightMark CPU i mozna bez problemu zmieniac taktowanie i napiecie. a przy okazji monitorowac predkosc, mnoznik i prad. jesli zalezy ci tylko na monitorowaniu predkosci procka i temperaturze to polecam Notebook Hardware Control.. masz tu linka : www.pbus-167.com wyswietla temp procka, dysku i taktowanie procka i karty graficznej oraz informacje o baterii. a wsztsko to w trayu wiec caly czs masz to na oku.

pozdro i powodzenia :)

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, ja tez probowalem sie bawiec epowerem... u mnie to nic nie dawalo. procek chodzil caly czas tak samo. moze to dlatego ze programik sam instalowalem. nie dostalem go razem z kompem wiec moze nie wspolpracowal. dzisiaj za to odplilem RightMark CPU i mozna bez problemu zmieniac taktowanie i napiecie. a przy okazji monitorowac predkosc, mnoznik i prad. jesli zalezy ci tylko na monitorowaniu predkosci procka i temperaturze to polecam Notebook Hardware Control.. masz tu linka : www.pbus-167.com wyswietla temp procka, dysku i taktowanie procka i karty graficznej oraz informacje o baterii. a wsztsko to w trayu wiec caly czs masz to na oku.

pozdro i powodzenia :)

u mnie epower acera mimo ze tez samodzielnie zainstalowany dziala tak jak trzeba. Na low zawsze dziala na 800, na medium,high chodzi na 800 i tylko jesli trzeba na 1800 a na max zawsze na 1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak

 

gdy probuje zainstalowac centrino hardware control wczesniej instaluje microsoft net frame work 1.1 bo chc tego wymaga i po instalacji i resecie lapa wyskakuje blad dev 0 cos tam

 

a gdy probuje zainstalowac notebook hardware control wczesniej instaluje microsoft net frame work 2.0 bo tego wymaga natomiast nfr wymaga microsoft windows 3.0 dla mnie parodia a tego nie moge sciagnac ludzie co za syf ...

 

oki ale jaki prog ci pokazuje ze chodzi ci na 800

Edytowane przez nadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak

 

gdy probuje zainstalowac centrino hardware control wczesniej instaluje microsoft net frame work 1.1 bo chc tego wymaga i po instalacji i resecie lapa wyskakuje blad dev 0 cos tam

 

a gdy probuje zainstalowac notebook hardware control wczesniej instaluje microsoft net frame work 2.0 bo tego wymaga natomiast nfr wymaga microsoft windows 3.0 dla mnie parodia a tego nie moge sciagnac ludzie co za syf ...

 

oki ale jaki prog ci pokazuje ze chodzi ci na 800

ale człowieku. skoro masz amd to jak ma ci pójść centrino intela??

jak chcesz sprawdzić prędkość proca, to ściągnij cpu-z ze strony http://www.cpuid.com/download/cpu-z-131.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj mam celerona mam w podpisie ACER 2355NLM pisalem na poczatku ze cpuz pokazuje caly czas 1400 co mija sie z prawda bo jak odpale super pi i dam na max to liczy o wiele krocej niz jak dam na min w power menager ale chodzi mi tez o program co pokazuje aktualna czastotliwosc bo ten najwidoczniej nie dziala

 

i POWTARZAM

 

jaki program ci pokazuje ze chodzi ci na 800

Edytowane przez nadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj mam celerona mam w podpisie ACER 2355NLM pisalem na poczatku ze cpuz pokazuje caly czas 1400 co mija sie z prawda bo jak odpale super pi i dam na max to liczy o wiele krocej niz jak dam na min w power menager ale chodzi mi tez o program co pokazuje aktualna czastotliwosc bo ten najwidoczniej nie dziala

 

i POWTARZAM

 

jaki program ci pokazuje ze chodzi ci na 800

fakt, kolega raczej nie zauwazyl ze ja bardziej odpowiadalem na obawy kolegi z takim samym lapkiem jak moj na amd :D z koleji twoje dylematy wyjasnia jedno slow, CELERON :P on nie ma oszczedzania energi, tylko pentiumy maja speed stepa. wiec nie uswiadczysz programu co by cos zmienil, procek bedzie pracowal tak jak go stworzyli.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt ale czemu przy superpi jak licze 1M to jak proc ustawiony na max to liczy 1:06 a na min 2:46 i reszta prog testujacych pokazuje to samo ogromy spadek mocy wyjasnisz mi to

Tego nie umiem wyjasnic, wiem tylko tyle ze intel nie zaimplemetnowal speed stepa do celkow wiec nie zmianiaja one czestotliwosci, a przynajmniej nie powinny. sprawdz z cpu-z on podaje czestliowsc w czasie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jezcze moze rmclockiem. jak otworza ci sie opcje sterowania mnoznikiem i napieciem to bedzie chyba mozliwosc zmian. tu jest link do programiku.

http://cpu.rightmark.org/download/rmclock_18_bin.rar

 

aha, tak jak sprawdzilem to masz prosek Intel Celeron M, a to co innego niz mobile celeron i celeron i powinienes miec opcje zmiany napiecia i predkosci. kwestia tylko programiku. ja polecam naprawde to co wyzej. sprobuj. powodzenia

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Celerona i mam to samo co nadi. Jak ustawie w epower mangement na MAX to RightMark jak i CPU-Z pokazuje że procek chodzi ~1,5GHz

epower na MAX

i ta są chyba poprowne wskazania, natomiast jak zmienie w epower mangement na LOW to RightMark pokazuje ~620MHz natomiast CPU-Z około 1500MHz

epower na LOW

co co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie rigt markiem throttle ja sadze ze takies gardlo narzucone i fakt jak teraz bawie sie powier menagerem to zmienia sie te throttle a czestotliwosc jak jest 1400 tak jest a to daje zmiane wydajnosci calego systemu right mark pokazuje ze miozna zmienic czestotliwosc i napiecie jest zakres ale niema mozliwosci zmiany

http://www.intel.com/products/processor/celeron_m/index.htm

tu jest pokazane ze jezeli low voltege to czestotliwosc spadam w moim procku 360 jak i conrado 370

 

to co tu wyczytalem wiec istnieje mozliwosc zmiany ale skad dorwac program czy moze jestem w bledzie ??

Edytowane przez nadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...