Skocz do zawartości
Shark19

Stawiam Sieć Wlan Na Dsl 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to DSL 2000, sieć na około 15- 20 osób, góra 25.

 

 

Prawdopodobnie, jeżeli jeszcze można wezmę router z promocji TP.

 

http://www.tp.pl/biznes/co_nowego/wlan/

http://www.tp.pl/biznes/co_nowego/wlan/router_WLAN.doc

 

 

Wie ktoś jaki to jest konkretnie model ??

 

Wydaje mi się, że jest to D-Link DI-624+ ?? jeżeli tych routerów w promocji już nie będzie to najprawdopodobniej kupie taki sam ( przynajmniej taki planuje kupić )

 

 

Sieć będe zabezpieczał prze WEP ( słabe bo słabe ale lepsze niż nic ) i filtrowanie MAC

 

Proszę o opinie n/t w/w routera. Słyszałem że jego problemem są częste resety, zwłaszcza podczas filtrowania adresów MAC, oraz że występują problemy z konfiguracją jeżeli ma się Win XP z SP1/SP2.

 

 

Ponoć pomaga wgranie nowszego firmware, ale w tej płaszczyźnie jestem zielony, więc nie mam pojęcia jak to robić

 

Aha, nie chciałbym robić formata i stawiać świerzego windowsa żeby móc konfigurowac router ( ponoć są probley na nie świerzych systemach ).

 

Jeżeli ktoś może polecić lepszy router w cenie do 300 zł to bardzo proszę to zrobić.

 

 

Nie wiem jak oblicza się zasięg

 

Antena będzie dookólna nadwacza, potrzebuję kilometr wokól anteny ( jedyne przeszkody terenowe to drzewa i niskie, mające kilka metrów budynki ) mieć dobry zasięg ( siła sygnału minimum 50-60 % ), czy wystarczy antena 5 dbi czy jednak potrzba będzie 8 dbi ??

 

 

I narazie ostatnie pytnie :

Czy są jakieś proste metody na monitorowanie prób włamania do sieci ??

 

 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie dla zasiegu potrzebujesz sprawnosc anteny moc nadajnika min moc dostarczana do odbiornika kierunkowosc tlumiennosc osrodka jakim jest powietrze jak sobie przypomne wzorek to go napisze ;) jednak natena musi sie znajdowac na odpowiedniej wysokosci strefy Fresnela itd -uczyli mnie tego pol roku temu a ja juz nie pamietam :/

google bardzo wazna rzecz ;]

http://www.dipol.com.pl/bib86.htm

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam DSL-a i ten router lacznie w sieci 7 klientow [11 kompow] 6 po radiu wszystko jest OK. Serwer mam na Win 2003 serv.

 

Na bazie mam sektora 22 dBi klienci home made yagi jakies 15-16 dBi wszyscy max 600m od AP. Srednio lan 500-1600 kB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...