Skocz do zawartości
johnny!!!

Ogromny Problem Z Neostrada !

Rekomendowane odpowiedzi

:) siemano. moj problem wyglada tak: od pierszego dnia gdy mam neostrade reularnie zawisza mi sie komputer podczas podlaczonego modemu speedtouch 330. zawiecha nastepuje nieraz po 1,5h nieraz po 5min !!! W sumie restartuje komputer ok 20 razy dziennie !!! i ten problem mam juz od roku ! mialem wymieniany modem, dzwonilem na infolinie i dalej to samo. naprawde ja juz nie mam sil na to bo juz nawet nie probuje sciagac plikow wiekszych niz 20mb bo wiem ze raczej mi sie to nie sciagnie bo nastopi zwiecha :mur: . system mialem juz wymieniany pare razy bez skutku oczywiscie, a teraz mam mala ciekawostke, gdy gram sobie w jakas gierke np. Countera to komputer wogule sie nie zawiesza ! probowalem zmienic sterowniki, sciagnolem jakies ze strony speedtocha ale nie dzialaja bo wyskakuje problem nr "721" pomimo tego ze wszystko mam dobrze skonfigurowane. :mur: Naprawde nie zycze tego nikomu bo restartowanie komputera 20 razy dziennie to nie jest nic fajnego. WIEC BARDZO PROSZE WAS O POMOC ! :) Jak by co mam windowsa Pro XP i raczej nie mam zamiaru go zmieniac bo za duzo zabway by bylo w nowe rozne sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a u mojej dziewczyny na kompie sytacja trwa, moze ktos ma sterowniki do tego speedtoucha???? Usb ma pod sledzia PCI jakies OPTI 82c861 i tez nie moge ani sterow znalesc :( ssytem XP, komp to PII 600MHZ ramu chyba 196MB nie wiem czemu sie tak wiesza i to z rozna czestotliwosci :( czy to wina neostrady czy usb pci ?? kurde sam niewiem pomożcie moze cos wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Problem "niechęci" startu systemu przy włączonym modemie rozwiązujemy wyłaczając w BIOS-ie w zakładce POWER MANAGMENT parametr APM.

2.Modem nie lubi też kart USB PCI - sprawdzone i udowodnione "organoleptycznie"- stare komputery bez USB na płycie głównej , nie licząc dodatkowych - poza plytą główną z USB 1.0 kart PCI z USB 2.0.

3.Problem kart chipem VIA rozwiązuje TPSA - na płycie instalacyjnej jest odpowiedni soft. Jeżeli i to nie pomoże, w PNP/PCI CONFIGURATION BIOS parametr Plug and Play ustawiamy na YES, a jeżeli i to nie pomaga ustawiamy BULK w monitorze modemu i restartujemy PC-ta.

4.W laptopach Toshiba Satellite brak SP3 dla Windows 2000 powoduje ulubiony przez wszystkich "niebieski ekran", a niekontrolowane restarty wyleczy zakup i włączenie modemu do USB HUB-a z zewnętrznym zasilaniem.

5.Jeżeli przyjdzie Wam ochota zwolnić pracę łącza po FTP i HTTP, zainstalujcie sterowniki z wersji niższej niż 2.0.6/ ze swojej strony polecam jednak sterowniki najnowsze czyli 3.0.4.b!

 

Moze komus cos pomoze ta notka mnie pomoglo majstrowanie w biosie i ustawieniach modemu tak mi sie wydaje poprostu zniknely moje problemy!Powyższy opis dotyczy modemu Sagem F@st 800 ale ustawienia BIOS-u powinny zadzialac tez z Thompsonem Speedtouch 330...

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...