Skocz do zawartości
daro0info

Poszukuje Routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... jest jakis router na LAN (minimum byloby najlepiej 4-portowy)... ale koniecznie z funkcja wylaczenia NAT'a... bardzo to dla mnie wazne... no i oczywiscie nie wi-fi...

 

szukalem juz calkiem dlugo i nie moge nic znalezc...

 

bardzo Was prosze o pomoc...

 

Pozdrawiam...

 

////////

moze nie popisze sie wiedza teraz bo sie do konca nie znam... czy NAT to blokowanie portow??

Bo jezeli nie to chodzilo mi o routera z mozliwoscia WYLACZENIA blokowania portow... mialem asmaxa br604 (bodajze) i moglem tylko 10 portow odblokowac :(

Edytowane przez daro0info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... jest jakis router na LAN (minimum byloby najlepiej 4-portowy)... ale koniecznie z funkcja wylaczenia NAT'a... bardzo to dla mnie wazne... no i oczywiscie nie wi-fi...

 

szukalem juz calkiem dlugo i nie moge nic znalezc...

 

bardzo Was prosze o pomoc...

 

Pozdrawiam...

 

////////

moze nie popisze sie wiedza teraz bo sie do konca nie znam... czy NAT to blokowanie portow??

Bo jezeli nie to chodzilo mi o routera z mozliwoscia WYLACZENIA blokowania portow... mialem asmaxa br604 (bodajze) i moglem tylko 10 portow odblokowac :(

??????????????????????

 

NAT - Network Address Translation - "maskarada" portów pozwalająca różnym kompom w LANie korzystać z puli portów WAN rutera - router dynamicznie przekierowuje przychodzące z LAN transmisje na własne porty wyjściowe i na odwrót.

 

Może chodzi ci o Virtual Server - czyli przekierowanie zewnętrznych portów interfejsu WAN routera do komputerów w LANie - np. Asmax 704n+ ma piętnaście pozycji tego typu, ale w każdej można podać dowolny zakres portów .... Czyli 15stu maszynom można przekierować pewnien zestaw na zapas.

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale to jest blokowanie portow... moge se odblokowac te 15... ale ja chce wszystkie odblokowac...

 

//

juz wiem, ze to czego szukam to strefa zdemilitaryzowana - DMZ... ma ja wiekszosc juz routerow takze moje pytanie bedzie takie...

ktory router bedzie lepszy... znaczy jakiej firmy... linksys? asmax? d-link?

 

i drugie pytanie...

na laczu normalnie wyciagam ponad 400-700 kilo/s... na routerze (poblokowane porty) 120 - 200 (czasami)... czy to wina poblokowanych portow czy powinienem szukac lepszego routera ??

Edytowane przez daro0info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...