Skocz do zawartości
BikerBo

Modernizacja Peceta - Prosze O Pomoc !

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam kompa jak w opisie, na modernizacje za miesiac bede mial okolo 1000-1100 zl, i nie wiem co moge zmienic, myslalem zeby kupic tak :

 

obudowe moze thermaltake soprano z oknem czarna (300zl) moja stara to mATX

plyte glowna abita model IS7 nie zadne e2 tylko porzadnu IS7 (380zl)

kupic 2x512 ramu, myslalem nad corsairem valueselect, zeby chodzil w dual, jest na allegro (400?)

i do tego jak bym mial kase jakies lepsze chlodzenie proca bo bedzie krecony troche, myslalem nad freezonem 80mm (chyba60)

 

komp jak w opisie, chodzi mi o w miare szybkie uruchamianie aplikacji, zeby wszystko bylo zgodne i nie bylo zadnego "waksiego gardla" podczas krecenia proca i karty graf ew. tez ramu :P

 

prosze o odpowiedz czy moj zestw bylby ok, czy moze cos innego kupic,

 

 

BIkerBo

 

z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podowba mi sie, nie chce mi sie samemu robic, choc moze bym cos sklecil, nie mam za bardzo czasu samemu cos robic :( tym czasem znalazlem na skapiec.pl abita is7 czystego (nie zadne e2) za 270 zl ! to chyba jakis wal, wpiszcie w skapkcu is7 i zobaczycie :) tym czasem prosze o dalsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu zmienił grafe bo ten 9600 to jest 4-potokowiec. weź coś przynajmniej 8-potokowego np gf 6600 gt, albo jakiegoś radka x700. twój proc osłuży fsb 200? bo jeśli nie to i tak nie wykorzystasz tych ramów 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz odblokowany mnożnik to spokojnie mozesz zmienić na 13x200. a co do tego ze ci nie wykorzysta ramu to już sam nie wiem. chyba jednak lepiej bedzie jeśli weźmiesz te 2x512 i będą chodziły na fsb 133. w skrócie: bierz 2x512 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zmieniac plyte glowna, na is7 z tego co wiem mozna niej regulowac mnoznik i fsb, lecz nieiwem czy mam zablokowany mnozlik na procu, moja plyta glowna co teraz mam to w biosie nie ma nic, zero regulacji itp, tylko bootdevice prawie :D:D:D myslalem zeby juz zmienic tez proca, ile bym wzial za tego 2,66 ? i jak cos to bym kupil jakiegos northwooda lub prescotta 3,00 lub 3,400, napiszcie czy dobry pomysl

 

edit:

 

aha, a nie bedzie problebu z ramem trubie dual ?

Edytowane przez BikerBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa, płyta? IMHO lepiej będzie:

- Grafika np. Jakiś GF 6600GT

- 1GB RAM - Jak Ci lepiej 2x512 czy 1024... Tyle, że 2 kości lepiej będą się kręciły...

Jeżeli chodzi Ci o te ramy to podkręcasz FSB procka i ramy równocześnie... Radzę poczytać FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ztymi ramami, jak beda chodzily bo na tej plycie nie beda chodzily dual, mam tylko 2 sloty, wiec moze byc 2x 512 no ale 266MHz ramu w porownaniu do 800 MHz jakie bym mial na abicie is7 jak by chodzily na 400MHz to chyba duzo strace na wydajnosci :( mysle zeby zmienic tak za 1300 zl (troche wzrosly mozliwosci)

 

proc : p4 szkotek 3GHz HT s478 cena 770 zl link:

http://www.icomp.pl/produkty.php?action=po...procesory&id=41

 

mobo : abit is7 kazdy wie :D cena dziwnie niska 270 zl link:

http://1klik.pl/sklep/p140891

 

moze jeszcze by sie udalo kupic ram : kingston valueRam 2x512 cena 400zl

np z allegro

 

mialbym juz jakis zestaw do ktorego bym mogl z czasem dokupic inne rzeczy i dalej modernizowac kompa ;) co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał tego p4 z fsb 800 mhz (rezczywistym 200) bo ramy sie do niego dostosują, a tak to bedziesz dusił swoje ramy niepotrzebnie i ogólnie zwiększysz wydajnośc całego systemu. a może sprzedasz swój sprzęt i przesiądziesz sie na AMD :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedac caly sprzet !? masz na mysli kompa ? nie chce, jest ok, postanowilem co kupic, juz chyba na amen, za te 1300zl

 

abit is 7 - 300

thermaltake soprano czarna w/w - 300

ram kingsotna 2x512 - 400 na poczatek przez proc bedzie smigal 266MHz lecz w dualy bo nowe mobo (533MHz ? dobrze czaje :D tego proc nie zwolni :P ?)

na pewno chlodzenie grafy (zalman vf 700 cu) 115 zl

i bardzo mozliwe ze chlodzenie proca (zalman 7000b cu) 144 zl

no i jakas ladna katode niebieska np. revolteca :P 30zl

 

i taki oto bedzie kompik, na wakacje albo wczesniej zmienil bym tylko proca i wszystko wypas!

 

mam 3 pytania :

 

1. nie bedzie mi cooler od cpu wadzil o ram i/lub chipsety i/lub huj_wie_co ?

 

2. czy wszystko bedzie kompatybline ?

 

3. czy wraz ze zwiekszaniem czestotliwosci fsb procesora bedzie podkrecal sie ram ? jesli moj proca ma seryje fsb 133 (533) to jak zwiekszy np do 150 to ram bedzie smigal 300 ? co wtedy sie dzieje z timingami ?

 

 

sory ze was mecze :)

 

w nagrode dostaniecie foty kompa jak ulepsze :)

 

 

BikerBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra patrzcie ja nie czaje :

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7095

 

procesory z FSB 400,533,800 MHz

 

pamiec ram 266,333,400 MHz

 

wedlug waszej teorii jak wloze jakiegos proca na fsb 400MHz np jakiegos p4 2,0 a plyta osluguje min ram 266MHz to nie bedzie dzialalo, nie bedzie sie dalo zloysc kompa, wytlumaczcie mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te procesory z FSB 400,533,800 MHz to jest tylko chwyt marketingowy intela. podziel sobie kazdą wartośc przez 4 i bedzie ci odpowiednio wychodzić dla 400 mhz fsb realne taktowanie to 100, dla 533 = 133, 800 = 200. Więc jak kupisz ramy 400 mhz (realne 200 mhz) to powinny ci bez problemu śmigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie ci odpowiednio wychodzić dla 400 mhz fsb realne taktowanie to 100

 

 

wiem o tym i dlatego pisze ze jak bede mial takiego proca to czy [ciach!]a ram bedzie chodzil na 200MHz bez przesady ale troche malo :( ja teraz mam fsb 133 na procu wiec ram bedzie 266, ale ta plyrta nie obluguje ramy 200, a proc z takim fsb tak czyli, jak bys chical na tej plycie lzoyc kompa na p4 z fsb 100 to sie nie da bo ta plyta je tylko ram 400,333 i 266 !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze autor testu nie bedzie zly ale dolacze sie do tego tematu. Po co zakladac nowy ;)

 

Mam mozliwosc sprzedazy grafy od zaraz i kwota jaka dysponowalbym to byloby gdzies okolo 1000zl.(+/- 100zl.).

 

Ma ktos jakis pomysl jak mozna by zmodernizowac kompa z podpisu?

Moze kupic GF6800@16p?

Moze kupic GF6600GT+RAM?

Moze wszystko sprzedac i wybrac platforem s.754 a moze s.939(tania plyta np. Asrock Dual AGP/PCI-E +Sempron 939).

 

Propozycje mile widziane, najelpiej z kosztorysem :)

Dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...