Skocz do zawartości
djswistak

Co Do Radiówki

Rekomendowane odpowiedzi

zakladam nowy temat bo za duzo tego a ja sie na tym nie znam, wiec potrzbuje konkretnej odpowiedzi.

 

mam lacze radiowe. brat kupil se kompa teraz i chcialbym to moje lacze podzielic na nas dwóch. rozumiem ze potrzebuje access point z routerem. teraz pytanie o konkretny model do tego tak do 300 zl. prosze pomózcie. z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal ze swojego kompa radiówke pci, wsadź zwykłą karte sieciową lan, kup ovislinka wl5460, on ma 2 porty lan, i masz neta na dwa kompy... no oczywiście taki mały warunek - powiadom admina ;) bo możesz nie mieć netu wogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morion. wystarczy to:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73420234

 

czyli rozumiem to tak. kupuje ten sprzet. wpisam w niego kabel od netu z anteny. w te dwa zlacza wpinam kabel od zwyklych sieciówek z 2 kompów. i to wszystko? nic nie trzeba konfigurowac? kompy beda pobierac adres auto? rozumiem ze mój dostawca musi miec numer mac tego urzadzenia bo inaczej nie bedzie neta. a ta sieciówke wi-fi do szafy. o czyms zapomnialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym sprzęcie mówiłem, sam już kupiłem kilka takich :), co do podłaczenia to tak jak piszesz... co do konfiguracji to:

1. porozmawiaj a adminem jesli chodzi o macki i dhcp to wymaga jego ingerencji, gdyż dhcp (jesli masz przypisywanie IP przez dhcp) wymaga mac adresów twoich kart sieciowych, natomiast firewall jesli ma filtrację maców to wymaga maca tego ovislinka

2. konfiguracja tego AP -musisz go odpalić jako AP Client, wpisz ssid takie jakie masz teraz na karcie wifi podłaczonej w twoim kompie, najlepiej żebyś uzgodnił z adminem jakie IP przypisać temu AP, no i kilka innych parametrów konfiguracyjnych... wszystko zależy co i jak działa w waszej sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...