Skocz do zawartości
pchola

Problemy Z Zestawem Bezprzewodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam mały problem a mianowicie

kupilem zestaw bezprzewodowy na PS/2 Labtec ultra flat i wszystko byloby dobrze gdyby nie fakt iz po uruchomieniu kompa dziala mi tylko klawiatura, a jesli chce zeby dzialala mi i mysz to w wejscie PS/2 myszy przed uruchomieniem musze wlozyc zwykla mysz kablowa (podczs gdy klawiatura caly czas jes podlaczona) uruchomić kompa; jak jestem juz w windowsie zarowno klawiatura jak i mysz (kablowa) dzialaja, wtedy wyciagam mysz kablowa, w jej miejsce podlaczam wtyczke od bezprzewodówki i dopiero caly zestaw dziala mi poprawnie tj zarowno mysz jak i klawiatura. Jezeli wylacze komputer to aby zestaw dzialal cala czynnosc musze powtarzac od poczatku.

 

Jezeli ktos wie co sie dzieje z tym zestawem a moze z moja plyta glowna to prosze o jakas pomoc wsazowki bo nie wiem co mam robic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyglada w instrukcji :?:

Mialem przez kilka dni do zabawy bezprzewodowy zestaw A4Tech i tez byly czasem jajca, zeby zsynchronizowac myche i klawe jednoczesnie... ale wynikalo to z tego, ze nie przeczytalem instrukcji a tam bylo wyjasnione jak zsynchronizowac (i pozniej dzialalo juz caly czas OK)...

Twoje kombinacje alpejskie z kablami/myszkami dzialaja, ale chyba nie o to chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku dzieki za zainteresowanie i probe pomocy

no ale postepuje zgodnie z intrukcja, i nic, tak jakby nie widzial myszy przy uruchamianiu i startuje kompa tylko z klawiatura; jak w gniezdzie PS/2 bedzie mysz bezprzewodowa (przy uruchamianiu kompa) to zebym nie wiem co robil puzniej (podlanczal inne myszki, probowal polaczyc sie zgodnie z instukcja, kombinowal z ustawieniami czy sterownikami), mysz nie dziala, poprostu nie "uruchamia" tego urzadzenia przy starcie; tylko jak w gniezdzie PS/2 przy starcie jest mysz kablowa jest wszystko ok. :sad:

A ja nie wiem o co chodzi, co gorsze udalo mi sie sprawdzic ten zestaw na innym kompie, tylko duzo starszym i poszlo :mur: (?)

nie wiem czy to moze cos w biosie trzeba ustawic, czy moze cos z plyta głowna nietak (no ale nic pewnie by nie dzialalo jakby to plyta byla dziabnieta - pzry okazji mam Asus A8N-E), a moze ten zetaw jest jakis trafiony????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zestaw Labteca (inny) i czasem wystepuje u mnie taki blad ze nie ma myszki (najczesciej po nieudanej probie overclockingu), wystarczy ze zresetuje kompa i wszytsko jest ok , czasem jednak bywa ze nie jest ok to musze wyjac z kompa i mysze i klawiature przedtem odlaczajac calkowicie prad z kompa (ja wylaczam poprostu UPSa , Ty wyjmij kabel z zasilacza lub jak masz przycisk to wylacz na chwile zasilacz). Powinno byc ok. aha jesli po restarcie nadal nie widzi myszki to sprobuj reset (przycisk pod spodem myszki) i potem connect (przycisk na odbiorniku).

Napisz czy sie udalo

Pozdrawiam

Edytowane przez Tekken666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mimo wszystkich starań (zgodnie z radami) nadal to samo, z bezprzewodowej nie "sartuje" :sad:

ps. a sprzet mam nowy, dopiero co go zlozylem i nie byl jak do tej pory podkrecany (Athlon 64 3200, Asus A8N-E, Radeon X800GT 256MB, Geil DDR 400 512MB, WD 160GB, Chieftec 400W i pare dodatkow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z zestawem A4tech'a.

Ściągnij ze strony producenta najnowsze sterowniki. Te poprzednio zainstalowane odinstaluj i usuń też z systemu ten Twój zestaw. Uruchom ponownie komputer, zainstaluj zgodnie z instrukcją nowe sterowniki i usuń z systemu starą zainstalowaną myszkę - jeżeli komputer nie będzie widział standardowej myszy to powinien zatrybić :-P . Odłącz starą mysz i klawiaturę i uruchom raz jeszcze kompa. U mnie pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z zestawem A4tech'a.

Ściągnij ze strony producenta najnowsze sterowniki. Te poprzednio zainstalowane odinstaluj i usuń też z systemu ten Twój zestaw. Uruchom ponownie komputer, zainstaluj zgodnie z instrukcją nowe sterowniki i usuń z systemu starą zainstalowaną myszkę - jeżeli komputer nie będzie widział standardowej myszy to powinien zatrybić :-P . Odłącz starą mysz i klawiaturę i uruchom raz jeszcze kompa. U mnie pomogło :)

Dzieki

sprobuje sie zastosowac do zalecen :) i dam znac jak poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nadal nic :mur:

po prostu komputer wogole nie wykrywa myszy jak jest podlaczona bezprzewodowka (mimo ze zainstalowalem sterowniki) tak jakbym wlaczal kompa z podlaczona tylko klawiatura, w menadzeze nie ma wowczas czegos takiego jak mysz no i nie moge dodac nowego sprzetu bo komputer jej nie widzi (nie wykrywa);

tylko tak jak juz wczesniej pisalem gdy komputer wykryje mysz (a jest to jak podlacze przewodowa) moge zmienic na bezprzewodowke i wtedy dziala (??????)

dla mnie czeski film - nie wiem o co chodzi

czekam na dalsze propozycje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to wydaje mi sie ze to nie wina zestawu, szczegolnie ze wczesniej pisales ze dziala na innym kompie. Dobrze by bylo gdybys mogl pokombinowac w ten sposob: Wszystkie swoje komponenty takie jak RAM grafika itp. przenies do innego kompa , podlacz wszystko jak u siebie no ale bez Twojej plyty i procka. Jesli wszystko pojdzie ok, to najprawdopodobniej problemem jest plyta lub jakies jej ustawienie (np w Biosie). Jesli masz do niej instrukcje to zobacz co mozesz poprzestawiac, moze jest cos napisane o problemach lub o opcjach w biosie.

Edytowane przez Tekken666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to wydaje mi sie ze to nie wina zestawu, szczegolnie ze wczesniej pisales ze dziala na innym kompie. Dobrze by bylo gdybys mogl pokombinowac w ten sposob: Wszystkie swoje komponenty takie jak RAM grafika itp. przenies do innego kompa , podlacz wszystko jak u siebie no ale bez Twojej plyty i procka. Jesli wszystko pojdzie ok, to najprawdopodobniej problemem jest plyta lub jakies jej ustawienie (np w Biosie). Jesli masz do niej instrukcje to zobacz co mozesz poprzestawiac, moze jest cos napisane o problemach lub o opcjach w biosie.

 

dzieki za pomoc :)

 

jak ktos ma jeszcze jakies sugestie to czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa osobne nadajniki dla myszki i klawiatury-bo nie doczytałem.

 

Nie, mam jeden nadajnik, od ktorego odchodza 2 wtyczki PS/2, i tak jak juz pisalem dziala mi wtedy jak zostawie wtyczke klawiatury, a na miejscu myszy (bezprzewodowej) podlacze zwykla mysz kablowa, no a w Windowsie wymieniam mysz kablowa na ta z zestawu i dziala (????) poprostu (jak jest podlaczona mysz z zestawu) podczas staru komp nie widzi myszy (w menadzerze nie pojawia sie ikona myszy), musze startowac z kablowej zeby komp zauwazyl taki sprzet i wtedy wszystko jest ok. (tylko ja nie mam pojecia o co chodzi i co mam zrobic zeby bylo dobrze) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem. Wedlug mnie sa 4 wyjscia:

 

1) Jesli zestaw jest na gwarancji , isc wymienic na nowy

2) kupic nowy zestaw (jedna z gorszych opcji )

3) kupic rozgaleznik do PS2 i podlaczyc 2 myszki (bezprzewodowa i kablowa) aczkolwiek nie jestem do konca pewien czy to mozliwe

4) Jak pisalem wczesniej, miec (pozyczyc) 2 kompa i sprawdzic plyte i inne komponenty ktore moga to powodowac oraz zflashowac biosa na nowsza wersje

 

Jak pisalem wczesniej takze mam zestaw Labteca ale mialem inny problem a mianowicie w grach zacinala mi sie klawiatura tz. jak szedlem gosciem do przodu i puszczalem strzalke do przodu w grze nadal szedlem do przodu itd w lewo czy w prawo nie bylo roznica ale grac sie nie dalo (Szczegolnie w AA bo mnie ciagle zabijali), na niecie nie znalazlem rozwiaznia ale wymyslilem je sam : kupilem na allegro nowa klawiature na USB za 15zl (HP a dlatego tania bo klawiatura jest skandynawska i sa rozne dziwne znaki na niej [co grze wogole mi nie przeszkadza) i jak tylko chce w cos grac podlaczam ta klawiature na USB i go! :)

 

pchola jesli rozwiazesz ten problem to daj znac bo jestem ciekawy co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem. Wedlug mnie sa 4 wyjscia:

 

1) Jesli zestaw jest na gwarancji , isc wymienic na nowy

2) kupic nowy zestaw (jedna z gorszych opcji )

3) kupic rozgaleznik do PS2 i podlaczyc 2 myszki (bezprzewodowa i kablowa) aczkolwiek nie jestem do konca pewien czy to mozliwe

4) Jak pisalem wczesniej, miec (pozyczyc) 2 kompa i sprawdzic plyte i inne komponenty ktore moga to powodowac oraz zflashowac biosa na nowsza wersje

 

Jak pisalem wczesniej takze mam zestaw Labteca ale mialem inny problem a mianowicie w grach zacinala mi sie klawiatura tz. jak szedlem gosciem do przodu i puszczalem strzalke do przodu w grze nadal szedlem do przodu itd w lewo czy w prawo nie bylo roznica ale grac sie nie dalo (Szczegolnie w AA bo mnie ciagle zabijali), na niecie nie znalazlem rozwiaznia ale wymyslilem je sam : kupilem na allegro nowa klawiature na USB za 15zl (HP a dlatego tania bo klawiatura jest skandynawska i sa rozne dziwne znaki na niej [co grze wogole mi nie przeszkadza) i jak tylko chce w cos grac podlaczam ta klawiature na USB i go! :)

 

pchola jesli rozwiazesz ten problem to daj znac bo jestem ciekawy co to moze byc

 

Na poczatku dzieki za pomoc

no a problem jeszcze nie jest rozwiazany; narazie udalo mi sie skombinowac 2 tajki sam nowiutki zestaw Labtec-a i to samo, ten sam problem, wiec wykluczam wade zestawu; co do plyty nie mam pewnosci, ale w sumie jest nowa, mysz kablowa dziala, (ta z zestawu tez jak postepuje tak jak wczesniej pisalem) no tylko przy starcie kompa nie wykrywa tej bezprzewodowej i to jest najwiekszy problem.

Narazie napisalem do serwisu Labteca (do glownej siedziby w Europie) wlasnie dostalem odpowiedz, ale nie mialem czasu sie tym jeszcze zajac :)

W tym tygodniu umowilem sie jeszcze w osiedlowym (znajomym) sklepiku komputerowym gdzie wraz z serwisantem mamy sie tym zajac (mam nadzieje ze wkoncu zacznie to wszystko dzialac jak nalezy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, ze napisze jak bedzie juz po wszystkim

jednak niestety do tej pory mimo usilnych staran nie udalo mi sie rozwiazac tego problemu :(

wiec wciaż czekam na jakies propozycje, moze w koncu ktos bedzie wiedzial o co chodzi i mi pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis u siebie zauwazylem ze po zmianie odswierzania monitora muszka przestala chodzic i musialem znowu wciskac connect , i wogole roznica w chodzeniu myszki jest spora i nie chopdzi mi ze jest szybciej ale o to ze przy odsiwiezaniu 85 Hz musialem przysuwac myszke blizej odbiornika, czasem sama stawala bo chyba sygnal nie dochodzil a przy 120 Hz nie mam zadnego problemu z 2 razy wiekszej odleglosci niz zazwyczaj. Wedlug mnie odswiezanie nie powinno miec zadnego wplywu na myszke ale jednak cos tam ma tak wiec sprobuj zmienic odswierzanie monitora i moze wtedy bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

problem z PS/2 nadal wystepuje tak jak juz wczesniej pisalem, no ale udalo mi sie w koncu temu zaradzic poprzez przejsciowke z USB na PS/2 tj klawiatura i mysz jest teraz podlaczona do USB za pomoca przejsciowki (15zl) i wszystko dziala.

Nie wiem dlaczego sa u mnie takie problemy z tymi portami PS/2 w stosunku do bezprzewodowek (bo kablowe dzialaja), no ale dzieki kawalkowi kabelka wszystko jest juz ok

Pozdrawiam

i dziekuje za probe pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...