Skocz do zawartości
yeyoo

Problem Z Katodami

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki maly problem, a mianowicie ostatnio kupilem 2 katody revolteca. niestety gdy wylaczam je wlacznikiem przy odpalonym kompie to piec sie zwiesza tak ze nie mozna nic zrobic. czy to jest normalne ?? (zdaje mi sie ze nie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

to wina zasilacza i to wcale nie dlatego ze jest za slaby chociaz czasem i tak moze byc;)

na jednych jest tak ze mozesz sobie pstrykac przy wlaczonym kompie a na innych resecik;P mysle ze to wina filtorow w zasilaczu:) bo na 450W hiper-psu dzieje sie tak samo a na cwt 350w juz nie

 

lio_lio zobacz jego zasilacz:P watpie zeby enermax byl za slaby do katody

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mam enermaxa 350w (chyba nic sie nie powinno dziac przy tej zasilce;), przedtem byl megabajt i tak samo sie walilo. jak sobie przypominam to na samym poczatku jak je kupilem, wylaczalem i wlaczalem tak jak ostatnio to nie bylo zadnego problemu :>

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz był.. kwestia molexa do którego podłączona jest katoda - to pierwsza z możliwości...

 

pozatym masz podkreconego procka.... być moze właczenie katod powoduej skok napiecia na zasilaczu co posrednio powoduje skok napiecia zasilającego procka... i to napiecie spada sobie tak ze procesor wykonuje niedozwoloną operacje.. i vuala...

 

mozesz sprawdzic tą drugą teorię...(skręcajac trochę procka) moze rozwikłamy tajemniczą zagadkę (nie)przypadkowych resetów kompa...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lio_lio zobacz jego zasilacz:P watpie zeby enermax byl za slaby do katody

Rzeczywiście w takim wypadku nie powinna być to wina zaiłki. Sprawdzałeś, jak się zachowuję po zmianie molexa/wiązki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozda miernik tego nie wykryje... być może jakiś profesjonalny.. ale napewno nie prosty i średniozaawanowany. Przyczyna spadków napiecia są zazwyczaj wszelkie elementy pojemnościowe lub indukcyjne, jesli zatem inverter zawiera kondensatory na wejściu.. to one po włączeniu zasilania powodują bardzo krótkie.. ale jednak zwarcie na lini zasilającej... Wiedzą o tym doskonale "budowniczowie" :) zasilaczy do sprzętu audio. Tam specjalnie daje się np bezpieczniki zwłoczne.. które pozwalają przez krótką chwilę na prąd wielokrotnie większy niż nominalna wartość prądu przy jakiej ten bezpiecznik powienien zadziałać.

Łatwo to sprawdzić.. bierzemy kondensator elektrolityczny (który nie przewodzi prądu stałego - czyli podłączenie między +12 i 0 nie spowoduje przepływu prądu) o pojemnośc np 470 uF (mikrofaradów). Podłączamy to pod linię +12 0V i mamy reset kompa... Mimo że kondensator nei przewodzi prądu.. to musi sie naładować do napiecia 12V.... a łądowanie.. to pobór prądu... czyli po podłączeniu wpłynie sobie do niego prąd... (mimo że praktycznie gdyby obserwować prąd to on nie przepływa przez kondensator.. tylko wpływa do niego :) )

 

Nie wiem tlyko czy w inverterze znajdują się kondensatory na wejściu, bo swojego jescze nie rozbierałem.... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

wlasnie spradzilem miernikiem podlaczonym do molexa z przejsciowki od katod revolteka (x2) i napiecie skacze nawet widzialem 13v... przy pstrykaniu wlacznikiem

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

No ja u siebie też z ciekawości sprawdziłem. W idle miałem około 11.85V i podczas wyłączenia katody na chwilke pokazało sie 13,2 V !! Po włączeniu około 12,52 !! Niezłe :D

no mi w idle z 12,00 skakalo na 13... albo 12,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same katody co ty czyli revolteca (czerwone :P) może to wina koloru hehehe... zasiłke feel 300W proc podkręcony ile można powyżej 2180mhz traci stabilność juz wyłanczałem moje katody i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>łem z 100razy i jeszcze nie miałem zawieszki. Wiem że zasilacz jest kiepa... w asus probe skacze mi pomiędzy 12,48V a 12,16V v-core mam dosyc stabilne... i nic sie nie dzieje i tak planuje zmiane zasiłki szczeże to może twoj zasilacz jest zrobiony na kiepowatych cześciach i tylko wymiana na dobrej formy pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to o niczym nie świadczy.. gdybyście znali zasadę działania mierników cyfrowych to wiedzielibyście że jego wskazania bardzo róźnią się w zależności od tego, czy mierzymy napiecie stałe, zmienne, szczytowe, średnie, RMS.. i tak dalej. To że tam pojawiają się dziwne cyferki świadczy jedynie o tym że coś się dzieje.. ale w żadnym wypadku nie można stwierdzić co... jaki to jest impuls (dodatni czy ujemny), jaką ma on amplitudę, oraz jak długo trwa...

 

Drozda a jaką wartość ma ten kondek i jak jest wlutowany (równelegle dowejscia napiecia)?

 

Znając pobór prądu przez inverter mozna by zbudowac prosty filtr RC lub przy większych prądach LC który by unieszkodliwiał ten impuls napiecowy po włączaniu/wyłączaniuu katody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelzak : Nie jest równolegle, a jego wartości sie nieda odczytać bo jest w jakiejś czarnej osłonce <_< Jak bym miał cyfraka to bym foty strzelił... Nooo ludzie kto ma cyfraka i katody revolteca :> Fotki inwertera w środku prosimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat byl juz poruszany

 

kfachu, tymczasowym rozwiazaniem jest podlaczenie katod do innego molexa niz ten ktory leci do dysku

co nie zmienia faktu iz zasilka kicha

 

mialem tez takie zjawisko w modecomie 350W (troszke wadliwa sztuka), ostatnio mialem w domku innego modecoma 350 i 400 i na obu moglem podlaczyc katody do tego samego molexa co hdd, pstrykalem katodami i nic sie nie zwieszalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem bo mam revoltecki nie nie mają od czepianiego konwertera więc pozostaje ci tylko odlutowanie i sprawdzenie na innym lecz jak masz gwarancjie to po co sie bawić?? Jak byś kupi sunbeam-y miał byś wymienny odłanczany konwerter... na konwerteże sunbeam-a może działać nawet 1 katoda gdy druga padła. Ale szczeże odradzam sunbeam-y ta firma blee... Poprostu miałeś nie fart i trafiła ci sie lipna sztuka.. zobaczyłem w sygnaturce że coś kiepsko kręcisz swojego semprona ;) powinien smigać najmarniej na 2000mhz bez zmiany nap.

Edytowane przez dream_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nap. zależy od tego do jakiej częstotliwości chcesz podkręcić powyżej 2000 na semp 2300 musisz dać co najmniej 1.700V czyli 0,100 więcej jak nie wystarczy to jeszcze więcej ja żeby uzyskać stabilność na mojim 2400 przy 2180mhz musze dawać 1.750 i śmiga stabilnie... Lecz na codzień jade przy napięciu 1.750v i częstotliwości 2150 by uniknąć przegrzań..najlepiej zrób sobie mnożnik 10x i na magistrali 212 i 1.750 lub 1.700 zależy najlepiej jak najmniej. napewno będzie smigać i uzyska stabilność!! mam takiego samego pentagrama co ty 40stopni to tak srednio więc nie stresuj sie jak będziesz miał 43-48 powyżej 50 to już trzeba uważać :)

Edytowane przez dream_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...