Skocz do zawartości
Derwisz

Problem Z Płytą Is-7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Własnie dostałem nową płytę IS-7 i mam z nią problem. Po włożeniu jej do komputera i odpaleniu płyta tylko piszczy.

Procesor PIV 1.6A napewno jest sprawny, jak wkładam go do swojej starej to wszystko działa. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki co do tego pisku, jest to pisk/przewa/pisk, czy błąd jest po stronie płyty?

Mam jescze pytanie poniewaz doczytałem ze płyta obsługuje procki od Nordwooda, czy procesor PIV 1.6A o codzie BX80532PC1600DSL668 to nordwood. Był sprzedawany jako nordwood.

Na procku pisze SL 668 Costa Rica 3147A705+0025

 

Pozdrawiam ALL

Edytowane przez Derwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P IV 1.6 A jest na rdzeniu Northwood o ile rzeczywiście jest to "A" bo bez tego dopisku PIV 1.6 jest na rdzeniu Willamete.

 

Co do samego nie uruchamiania sie płyty... Tutaj troche o pikaniu płyty abita:

Number of beeps for Abit

 

Meaning of error

1

DRAM refresh is not working.

2

Parity circuit is not working or parity status bits are not cleared when parity is disabled.

3

First 64k memory test failure. Address line test (A0..A15) failure.

4

System timer is not counting properly.

5

Processor register/flag test failure.

6

8042 keyboard controller gate-A20 error.

7

Processor exception error encountered.

8

Display memory R/W test failure (NON-FATAL)

9

ROM-BIOS checksum error.

10

CMOS Shutdown Register R/W error

Jeżeli pika ciagle może być to problem z pamięciami... sprawdź czy płyta obsługuje pamięci, które posiadasz, spróbuj wsadzac pojedyńcze kości i uruchamiać lub wsadzić kośc do innego slotu.

 

Jak nic nie pomoże to pozostaje sprawdanie każdej części po kolei z innym kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku jest 1.6A, a jesli chodzi o pamięć, to ja właśnie tylko pamięc PC2100 mam i taką włożyłem 256mb, czekam na nowe kości.

I jeszcze jedno, jak jest zwłączone zasilanie to świci jedna mała zielona dioda ( w środku) a jak włącze płyte, to oprócz ziekonej zapala się czerwona dioda?, czy tak ma być?

Edytowane przez Derwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z kompatybilnością. Spróbuj wsadzić ją do innego slotu.

 

Możesz jeszcze zrobić 1 rzecz... za pomocą zworki na płycie zresetować bios. Aby to zrobić należy ją przestawic na pozycję do resetowania (przy wyłączonym komputerze), następnie właczyć komputer, wyłączyc i powrócic do poprzedniego ustawienia, ale nie sądze, żeby to pomogło.

 

Sprawdź jeszcze czy wiatraki do CPU i nb sa podłączone i czy sie kręcą (może w płycie jest ustawione, że sie nie włączy gdy nie działają). Pozatym sprawdź podłączenie wszystkich innych rzeczy.

 

Aha jeszcze sprawa karty graficznej... ta płyta główna obsługuje karty AGP na AGP 1,5V lub 0,8V. Jeżeli masz starsza kartę na 3,3v to raczej ni zadziała.

 

PS. jest przyklejony cały wątek o Abitach IC7 i IS7... tam poszukaj.

 

Jeżeli chodzi o lampki to tak ma być. Przy włączonym komputerze świecą się obie.

Edytowane przez spider2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...