Skocz do zawartości
witgit

Pamięć Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Z kąd płyta wie że athlon 3000+ to athlon 3000+ ? Czy proc ma gdzieś wpisane w pomięci jakie ma taktowanie i na jakiej szynie ma działąć . Iczy można takiecoś wykasować (bo chyba mi sie wykasowało) i teraz domyslnie mam proca 13 x 100 a nie 13 x 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Sprawdz czy masz dobrze zwarte piny (obok procesora)

2 może przestawiłes mnożnik na inny niż 13 .Ja kiedys przestawiłem na mniejszy i komp sie właczył z mniejszym taktowaniem fsb (mam a xp 2800+ 12.5 x 166 ,po przestawieniu mnożnika na 12 właczył sie 12.5 x 100)

3 Sprawdz czy przestawiałes taktowanie ram'u

 

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd płyta wie że athlon 3000+ to athlon 3000+ ? Czy proc ma gdzieś wpisane w pomięci jakie ma taktowanie i na jakiej szynie ma działąć . Iczy można takiecoś wykasować (bo chyba mi sie wykasowało) i teraz domyslnie mam proca 13 x 100 a nie 13 x 166.

W płytach takich jak Twoja, w przypadku niestabilności powodującej problem z uruchomieniem mobo działa mechanizm

obniżający FSB do 100 przy zachowaniu mnożnika wlaściwego dla danego procesora. (u ciebie wlaśnie jest to 13 X 100)

Analogicznie jak u Ciebie, u mnie w trakcie ekperymentów z podkręcaniem niejedokrotnie, komp odpalał awaryjnie na 12,5 X 100 (mój proc ma normalnie 12,5 X 133).

Trzeba interesujące Cię ustawienia ustawić ponownie w BIOSIE i powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płytach takich jak Twoja, w przypadku niestabilności powodującej problem z uruchomieniem mobo działa mechanizm

obniżający FSB do 100 przy zachowaniu mnożnika wlaściwego dla danego procesora

Stało sie to po podkrecaniu ramu. Teraz wszystkie zakładki są na ustawieniach standardowych.
Trzeba interesujące Cię ustawienia ustawić ponownie w BIOSIE i powinno być OK.

Niestety jest jak było komp wstaje na standardzie 13 x 100. A przed windą przelatuje biały pasek.

Coś zjarałem? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...