Skocz do zawartości
djswistak

Bardzo Wazne Pytanie O Siec Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

otóz chodzi mi o to. mam neta bezprzewodowego tzn antena typu babajaga na dachu z dachu kablem do karty odpowiedniej do tego i net chodzi

natomiast chodzi mi o to zeby to lacze co mam podzielic w domu na 2 kompy kablem[skretka] i teraz pytanie jaki model d-linka bedzie do tego odpowiedni? co musi posiadac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwl-900ap+ kupisz juz za 200zl (nowe, z gw)

di-514+ ok. 150zl (nowe, z gw)

razem ok. 350zl

w razie trudnosci znalezienia sprzetu, odezwij sie na pm to pomoge znalezc cos w tej cenie ;)

 

edit:

btw. fajny avatarek :) (z moja ulubiona gierka :D )

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie łącząc komputery kablem skrętką i udostępniając połączenie sieciowe. Ale to rozwiązanie jest do bani, bo musi być włączony zawsze komp z netem.

 

Na przykład LinkSys robi Routerki z WiFi, ale generalnie te rozwiązania działają tak, że dostarczony sygnał WAN do portu RJ-45 natowany jest na 4 porty RJ-45 i interfejs radiowy. Czy tego typu routerek potrafi przenatować ruch z interfejsu radiowego (czyli interfejs radiowy jako WAN) i puścić do innych maszyn to nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem.

 

Teraz ważne pytanie: jaki AP jest po drugiej stronie? Pamietaj, że nie każdy AP łączy się w trybie klient z innym AP w trybie Access Point. Karty tak, AP niekoniecznie. Jeśli po drugiej stronie jest Proxim AP600 to DWL900AP+ to potrafi. Poskanuj sieć np. NetStumblerem i zobacz jaki AP jest po drugiej stronie.

 

Wygląda więc na to, że najlepsze będzie rozwiązanie to AP + routerek.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie łącząc komputery kablem skrętką i udostępniając połączenie sieciowe. Ale to rozwiązanie jest do bani, bo musi być włączony zawsze komp z netem.

 

Na przykład LinkSys robi Routerki z WiFi, ale generalnie te rozwiązania działają tak, że dostarczony sygnał WAN do portu RJ-45 natowany jest na 4 porty RJ-45 i interfejs radiowy. Czy tego typu routerek potrafi przenatować ruch z interfejsu radiowego (czyli interfejs radiowy jako WAN) i puścić do innych maszyn to nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem.

 

Teraz ważne pytanie: jaki AP jest po drugiej stronie? Pamietaj, że nie każdy AP łączy się w trybie klient z innym AP w trybie Access Point. Karty tak, AP niekoniecznie. Jeśli po drugiej stronie jest Proxim AP600 to DWL900AP+ to potrafi. Poskanuj sieć np. NetStumblerem i zobacz jaki AP jest po drugiej stronie.

 

Wygląda więc na to, że najlepsze będzie rozwiązanie to AP + routerek.

 

Pozdrawiam!

ten Twoj Linksys to jest dokladnie to samo co D-Link DI-514 ;]

aha i nie ma urzadzenia ktore pracuje w trybie pracy AP i sie laczy do innego AP :D

AP->AP = unreal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Twoj Linksys to jest dokladnie to samo co D-Link DI-514 ;]

aha i nie ma urzadzenia ktore pracuje w trybie pracy AP i sie laczy do innego AP :D

AP->AP = unreal :)

Czytaj dokladnie. Chodzilo mi o to, czy sygnal na interfejsie radiowym Routerek Wi-Fi moze potraktowac jako WAN by przenatowac i puscic dalej ruch po RJ-45, po to by za zwyklym radiem nie stawiac Routerka i skorzystac z jednego urzadzenia. W tym wypadu byloby to AP z Routerkiem a nie Routerek z WiFi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...