Skocz do zawartości
chrobry

Wds - Most

Rekomendowane odpowiedzi

WItam !

 

Mam do połączenia dwa punkty - AP. Jaka jest różnica jak połącze je standardowo jako AP-Client a gdy połącze je w trybie Bridge PointToPoint ? Zależy mi na bezpieczeństwie połączenia aby nikt nie używał netu oprócz tego jednego punktu. Pozatym czy WDS a Bridge to to samo ?

Czy tryb Bridge (mowa o dwóch AP) ma jakies dodatkowe zalety (w kwesti bezpieczeństwa) w porównaniu ze standardowym połaczeniem dwóch APków jako klientów ?? Dodatkowo powiem o ile nie zagmatwa to sprawy, iż przy każdym APku będzie Router czyli w sumie bedzie to łączenie dwóch sieci kanblowych bezprzewodowo.

 

Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam !

 

Mam do połączenia dwa punkty - AP. Jaka jest różnica jak połącze je standardowo jako AP-Client a gdy połącze je w trybie Bridge PointToPoint ? Zależy mi na bezpieczeństwie połączenia aby nikt nie używał netu oprócz tego jednego punktu. Pozatym czy WDS a Bridge to to samo ?

Czy tryb Bridge (mowa o dwóch AP) ma jakies dodatkowe zalety (w kwesti bezpieczeństwa) w porównaniu ze standardowym połaczeniem dwóch APków jako klientów ?? Dodatkowo powiem o ile nie zagmatwa to sprawy, iż przy każdym APku będzie Router czyli w sumie bedzie to łączenie dwóch sieci kanblowych bezprzewodowo.

 

Dzięki za pomoc !

WDS a Bridge to nie to samo.. w trybie WDS AP robią jako jeden AP tyle że w różnych lokalizacjach... tzn że do każdego z tych AP możesz podpiąc klienta z tym samym SSID.... do bridga nic sie nie podepnie bo na obu wpisujesz mac adresy tego drugiego AP... po drugie bridge jest wydajniejszy niż WDS... A do konfigu AP >> APC zawsze ktoś może podpiąć swojego APC ;))... więc jesli masz możliwość to dwie lokalizacje z AP podpinaj osobnymi AP w trybie bridge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...