Skocz do zawartości
Sacrell

Klastr = 2xkompy ...jak To Zrobić ? Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich !!!!!

 

Mam pytanie do was. Potrzebuje wiedzy najbardziej wtajemniczonych :D

 

OK...zaczynam.

Mam dwa komputery (być moze beda to 4) klasy Server HP Proliance1500 (jesli sa potrzebne szczególy to moge podać tych maszyn).

Stoją sobie obok siebie i mam zrobić z tych 2 kompów (może 4) po prostu "klastr".

 

No i teraz ta wielka bolączka.....któż to wie jak to się robi...jak się paruję maszyny w jeden wielki obliczeniowy "mózg" klastr ?????

 

Czekam na propozycję...wiem, że to ciężki temat bo kogo stać tak w domu, czy do domu kupić cacka i stawiać klastra, ale może są ludzie z firm, ktore to mialy doswiadczenie i tworzyly klastr.

 

Dziekuje za wszystkie propozycje i odpowiedzi....i czekam cierpliwie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz mówić klaster (po angielsku "cluster" czyli zbitka). W zależności od specyfiki zastosowań stosuje się różnej szybkości łacza, czasem zwykly gigabit ethernet wystarczy.

Natomiast to jak się rozłoży obciązenie po kompach to już od oprogramowania zalezy.

Do prawie domowych zastosowan niezlym pomyslem byloby zastosowanie WMVare GSX (albo ESX - juz nei pameitam ktore), na topie którego stawiamy ulubiony/ulubione systemy operacyjne. VMWare zajmie sie load balancingiem i failoverami, a wydajność (mimo wirtualizacji) na pewno bedzie wyzsza niz jednego kompa, o niezawodnosci nie wspominając.

 

W google poszukaj sobie o Beowulf (nie o staroangielskiej legendzie, tylko o klusterze ze zwyklych kompów Apple).

 

To tyle na początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do czego ON ;) bedzie wykorzystywany. Mozesz tez skorzystac z MOSIX'a.

Jak pisal kolega wyzej bedzie potrzebna siec gigabitowa (chociaz fast ethernet tez moglby byc) i przydaly by sie szybkie macierze raida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz mówić klaster (po angielsku "cluster" czyli zbitka). W zależności od specyfiki zastosowań stosuje się różnej szybkości łacza, czasem zwykly gigabit ethernet wystarczy.

Natomiast to jak się rozłoży obciązenie po kompach to już od oprogramowania zalezy.

Do prawie domowych zastosowan niezlym pomyslem byloby zastosowanie WMVare GSX (albo ESX - juz nei pameitam ktore), na topie którego stawiamy ulubiony/ulubione systemy operacyjne. VMWare zajmie sie load balancingiem i failoverami, a wydajność (mimo wirtualizacji) na pewno bedzie wyzsza niz jednego kompa, o niezawodnosci nie wspominając.

 

W google poszukaj sobie o Beowulf (nie o staroangielskiej legendzie, tylko o klusterze ze zwyklych kompów Apple).

 

To tyle na początek :)

spoko :D

może sprecyzuje...te kompy sa "klaster" ma być uruchomiony w firmie sa narazie dwa Prolince 1500 (kazdy po dwa procesory i kupa pamieci itp. itd.), wiec JA chcialbym sie dowiedziec w miare mozliwosci duzooooooo :D informacji poczawszy od stawiania kompow w serwerowni tej firmy a skonczywszy na oprogramowaniu, ktore to stworzy/polaczy w klastra, czy tez sprzetowym (jesli takowe istnieje...pewnie nie musi) dzialaniu/tworzeniu tych kompow w klastra. Jesli zalezy to tylko od oprogramowania to nie musi byc darmowe...firma placi :D

 

dzieki za info i skacze do strony, ktora mi podales ELH

Edytowane przez Sacrell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...