Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

To jest to:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=321

 

akurat w tym sklepei jest dosc drogie. Poszukaj na allegro :D

Z tego co widze na allegro tez sa po 49 zl :) Bo te rozowe za 29 to odpadaja i w ogole sa nieladne :)

 

A w tych za 49zl to rozstaw jest juz dobry czy samemu trzeba zmieniac :) ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze ostatnio sie troche wkopalem i kupilem grafe nieco dluzsza niz stary Galaxy 7300GT, Zalman musial troche dostac po [gluteus maximus] :) Zamieszczam tutaj fotki. Moze sie komus przydadza, bo teraz moj Palit ma dlugosc, ktora ma wiele kart na rynku. (zamieszczam duze foty).

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Temp. w sumie bez wiekszych zmian, ale jeszcze duzo nie testowalem. Jesli ktos nie ma tez kondensatora w takim miejscu jak na tej karcie (prawy dolny rog), to moze sie obejsc, bez giecia kilku finow.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie trzeba mi szybkiej rady

 

mam dfi infinity nf4x i msi 6600 pcie

 

teraz pytanie czy wsadzę na to zalmana nbf47 bez zadnego modowania ;) wydajnosć nie gra tak bardzo duzej roli aby nie zjarac mcp ;)

 

aktualnie mam stock'owy cooler dfi krecący sie z 6k rpm i jest strasznie głośno i w dodatku nie wydajnie ;) bo parzy jak jasny choi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chłodziwko NB:

NB47J + wentylek ze starej grafiki + drucik + 5V.

 

Efektem jest cisza (nie radze podpinać pod 12V takiej małej wirówki, ale na 5v jest już zupełnie niesłyszalny)

Temperatury: 40 idle, 43 stres

Dla porównania, zanim zamontowałem ten wentylek na zalmanku było 44 idle, 49 stres, ale z góry lekko owiewała go ta duża 80 z grafiki.

Całkowity pasyw to było 47 idle, 52 stres.

 

Zalety:

- nienajgorszy wygląd

- prostota

- niewielki koszt

- przyzwoita wydajność

- cisza

 

Jak widać patent można zastosować nawet jak zmodyfikujemy zalmana pod warunkiem że nie zmasakruje się za bardzo jego części od przodu obudowy. U mnie grafika wylądowała w dolnym slocie tylko dlatego że HP od chłodzenia przeszkadzało.

Zamiast tego wentylatorka od grafiki miał tam być Revoltec AirGuard 40mm za 10zł, ale póki co ten wiatraczek dobrze się sprawdza.

 

post-133455-1175885940_thumb.jpgpost-133455-1175885952_thumb.jpgpost-133455-1175885961_thumb.jpgpost-133455-1175885975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie że macie takie wysokie tempy na wyjcu, u mnie na 2,5k rpm (wtedy jest nie słyszalny) mam 41-42*C Idle i 43*C-44*C stress ;]

Ja mam podobnie.

Wiatrak na 2700 obrotow, a tempki cos kolo 42 a w stresie 47. Bylo mniej jak mialem x1800GTO (Fander wentylowal zasilanie na grafie i NB) i chlodnice gdzie indziej. Czekam az bloczek wroci z niklowania i woduje NB :] wtedy pewnie bedzie zimniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie że macie takie wysokie tempy na wyjcu, u mnie na 2,5k rpm (wtedy jest nie słyszalny) mam 41-42*C Idle i 43*C-44*C stress ;]

Jakim wyjscu? :) Halo to jest temat o alternatywnym chłodzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim wyjscu? icon_smile3.gif Halo to jest temat o alternatywnym chłodzeniu icon_wink2.gif

Wiem wiem, chodziło mi oto że kilka osób sie skarży że ,,mam wyjca na 6k rpm i temperatura w stressie podchodzi pod 50*C,, i w akcie desperacji zmieniają na niebieskiego zalmana, tymczasem to chłodzenie na DFI narazie styka na 2,5k RPM, ale jak nadejdzie lato to pewnie znów usłyszę jego okropne wycie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek .... chyba blad masz w sygnaturce

CorsairXMS 3200 2x256 mb DDR 400mhz@540mhz 1,5-2-2-5 @3,6v

Da sie ustawic 1.5 ??? Oo bo cos czytalem ze najnizsze cl to 2 na amd 939 ......

Więc jestes albo fantastą albo Szczęściażem

proca mam na 2400 wkreconego pamieci na 270 i jak pogram w stalkera to mam na hr bez wiatraka 52 stopnie Moze masz zwalony czujnik w kompie ... ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek .... chyba blad masz w sygnaturce

CorsairXMS 3200 2x256 mb DDR 400mhz@540mhz 1,5-2-2-5 @3,6v

Da sie ustawic 1.5 ??? Oo bo cos czytalem ze najnizsze cl to 2 na amd 939 ......

Więc jestes albo fantastą albo Szczęściażem

proca mam na 2400 wkreconego pamieci na 270 i jak pogram w stalkera to mam na hr bez wiatraka 52 stopnie Moze masz zwalony czujnik w kompie ... ^^

Albo nie masz bladego pojecia o s939 :rolleyes: :mur: :mur: :mur: B-) (aluzja do ed00s'a)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek .... chyba blad masz w sygnaturce

CorsairXMS 3200 2x256 mb DDR 400mhz@540mhz 1,5-2-2-5 @3,6v

Da sie ustawic 1.5 ??? Oo bo cos czytalem ze najnizsze cl to 2 na amd 939 ......

Więc jestes albo fantastą albo Szczęściażem

proca mam na 2400 wkreconego pamieci na 270 i jak pogram w stalkera to mam na hr bez wiatraka 52 stopnie Moze masz zwalony czujnik w kompie ... ^^

Jasne że da sie 1,5 na s.939, hmm no raczej niemam zwalonego czujnika, pod pełnym obciążeniem mam 43*C przy 2500 rpm na wyjcu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 A czy ja pisze gdzies ze mam ???? POCZYTAJ CO NAPISALEM

 

Poprostu sie dziwie czemu sa takie duze roznice czy to na orginalnym chlodzeniu czy na zamiennikach ... widac cos jest nie tak.

Teraz juz wiem ze sie da 1.5

Postaram sie zamontowac wiatrak jakos u siebie i zobaczeile to da.

no niemniej teraz temperatury skocza bo lato za pasem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie takie temperatury dziwne. Ja na tym zalmanie wyzej i nawiewie z Arctica TC 80mm (teraz znowu inaczej zamontowalem) w IDLE mam 34C, a w stresie 37-38C i to na tym powyginanym Zalmanie. Wczesniej na oryginalnym wentylu DFI bylo 45-48C. Moze kurde zle wam dociska do rdzenia to chlodzenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1, ja mam inne wytłumaczenie :) Po prostu w nowszych DFI czujnik jest bliżej chipsetu, a więc pokazywane temperatury są prawdziwsze :D To moja teoria, zapewne słuszna... Mierzyłem miernikiem temp radiatora i jest identyczna jak ta podawana przez Bios i Smartguardiana :)

 

Ktoś jeszcze dokona pomiaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakas badziewny wiatrak 80 puszczony na ok 700-800 obr/min wiec prawie nie dmucha, jakby go podkrecic to mozne nawet 10 st by sie zbilo ale kosztem halasu a mi zalezy na ciszy

 

edit: nie mam czym zmierzyc temperatury...

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to moja DFI to raczej stara nie jest. Uzywana ok. 1 roku. Co do wentyla 80, to moj wlasnie chodzi gdzies na 900 max 1000 i go wogole nie slychac. A tempy sami widzicie. Zreszta to nie jest tak, ze ja zawsze takie mam. Na samym Zalmanie bez wentyla to temp. przy samym siedzeniu w biosie szybko poszla do 48C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1, hehe miałem na myśli socket 939 :wink: U mnie bez nawiewu było 63stopnie, a Pentagram na 100% dobrze założony (nie ja zakładałem, ale poprzedni właściciel (Spookie) na pewno się postarał). Chyba NP-40Cu jest wydajniejszy od Zalmana? Zresztą, takie i takie rozwiązanie jest ciche i SKUTECZNE, np teraz mam 46stopni, czyli do uszkodzenia NF4 brakuje drugie tyle :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem okazjonalnie Thermalrighta HR-5 SLI, teraz siedzi zamiast zalmana NB47J w tych samych warunkach, więc może kogoś zainteresuje różnica temperatur:

Oba radiatory chodziły jako pasywne, z przodu pomiędzy dyskami zamontowany jest AC PRO TC ~1200 obr/min zasysający powietrze do obudowy marki Tracer.

NB47J - 47 idle, 52 stres

HR-5 SLI - 37 idle, 41 stres

 

Jak widzimy różnica to jakieś ~10 stopni. U mnie jest wysunięty w stronę dysków, jak widać bezproblemowo można podpiąć sata, grafika wchodzi z przysłowiowym palcem w d.... no i co najważniejsze w końcu wolne wszystkie PCI (poprzednio grafa była w dolnym slocie i blokowała jeden).

Takie mocowanie pozwala zamontować grafikę z PCB o długości 20,5 cm (mój 6600gt ma niecałe 18cm).

 

A tak wygląda:

post-133455-1176399063_thumb.jpgpost-133455-1176399074_thumb.jpgpost-133455-1176399086_thumb.jpg

post-133455-1176399095_thumb.jpgpost-133455-1176399105_thumb.jpgpost-133455-1176399117_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Zainstalowałem Zalmana NBF47 i dałem grafę w dolny slot. Niestety komp nie startuje, słychać pipczenie i zatrzymuje się na 1 diodzie. W górnym slocie było wszystko ok. Przekładanie zworek NORMAL-> SLI nic nie daje. Karta graficzna jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Zainstalowałem Zalmana NBF47 i dałem grafę w dolny slot. Niestety komp nie startuje, słychać pipczenie i zatrzymuje się na 1 diodzie. W górnym slocie było wszystko ok. Przekładanie zworek NORMAL-> SLI nic nie daje. Karta graficzna jak w sigu.

Niektóre karty Ati(losowo) po prostu nie działają na pci-e x8, a tyle właśnie jest w dolnym slocie na dfi. Mozliwe ,że właśnie masz pecha Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Zainstalowałem Zalmana NBF47 i dałem grafę w dolny slot. Niestety komp nie startuje, słychać pipczenie i zatrzymuje się na 1 diodzie. W górnym slocie było wszystko ok. Przekładanie zworek NORMAL-> SLI nic nie daje. Karta graficzna jak w sigu.

Może napiszę jakbym sie urwał z sufitu, ale czy nie jest to spowodowane, ze grafa jest od ATI a sli działa z grafiką nVidii i przełączajac w tryb sli mimo jednej karty (ATI) sie wszystko kaszani?

 

edit: widzę że WormBoy już odpowiedział, czyli częsciowo hipoteza sie sprawdziła :)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Smart Guradian temperature chipsetu pokazuje 59-60 stopni (po godzinnym graniu w Carbona), to trochę za dużo??? zobaze ile ma w idle tempki.

płytę mam niecały tydzień!

(co robić)

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...