Skocz do zawartości
dunker

Piszczenie W Zasilaczu ! (problem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem ,a mianowicie zakupiłem zasilacz CHIEFTEC GPS-400AA-101 A po zamontowaniu zasilacz piszczy tzn.

Przy każdym nowym uruchomieniu pisk jest słyszalny przez około minute ,oczywiście byłem u paru moich kolegów u których musiałem srawdzic tego Chiefteca i u nich było wszystko ok.

p.s 1 ktoś mi powiedział ,że to jest jakiś sygnał z płyty głównej ,ale ja jestem zielony i nie wiem co robić :( więc prosze was o jakieś rady :wink:

p.s 2 czy będe musiał wymieniać płyte główną ? :(

 

pzdr

 

 

 

Nazwa płyty głównej Jetway N2PA-Lite (5 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź miernik i zmierz napięcia.

 

 

Współczesne Chiefy to niestety marne zasilacze a sprzedają sie dzięki renomie starszych świetnych zasilaczy a nie obecnej jakości.

 

Z tymi Chiefteckami GPS-350 miałem problemy na słabszych konfiguracjach niż te które bez problemu ciągnął Fortorn 350-MDN z 50 zł allegro.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

p.s 1 ktoś mi powiedział ,że to jest jakiś sygnał z płyty głównej ,ale ja jestem zielony i nie wiem co robić :( ...

1. no to chyba latwo sprawdzic czy to zasilacz czy plyta

- jezeli nie podlaczyles glosnika systemowego i nie masz go na plycie

jak TU to czarne okragle plastikowe badziewie w lewym dolnym rogu to plyta nie wydaje synalow - chyba ze to elementy RLC (cewki itp) na plycie piszcza (to swiadczy niezbyt dobrze o jej jakosci = nie lubi zbyt duzych obciazen i trzeba proca odkrecic)

 

2. jezeli to idze z wnetrza zasilacza to tryb postepowania w takich sytyuacjach jest prosty

- zostawiasz tylko plyte, proc i pamieci - wlaczasz - jak nie piszczy to

- dokaldasz karte graficza - wlaczasz - ja nie piszczy to

- podlaczsz dysk itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...