Skocz do zawartości
.:spick:.

Switche Planet - Czy Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pytanie może zbyt ogólne ale:

interesuje mnie Wasze zdanie (jakieś doświadczenia w pracy ?) na temat sprzętu nie znanej mi bliżej firmy PLANET, a konkretnie:

1) przełączników PLANET FSD-800/FSD-1600

2) przełącznika PLANET GSD-1600

3) przełącznika PLANET GSW-1600

inna sprawa:

ktoś wie/zna/odszyfruje skróty których oni używają przy oznaczeniu sprzętu ? FGSW, FNSW,FSD,FSD-ST,FSD-SC,GSD,GSW,GSW-S,SW,WGS,WGSD,WGSW,WSD,WSW.

przeglądałem strony:

http://www.planet.a.pl/trade/productlist/111/0

są tam info m.in. o wdrożeniach B) ale pozostałe są... nazwijmy je 'reklamujące' B) a ja szukam opinii 'z frontu' B)

http://www.planet.com.tw/

tam też czytałem ale... to też reklama B)

Edytowane przez .:spick:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Generalnie Planet to raczej produkt z dolnej półki jesli chodzi o jakość. Jednak mam dwa w lanie z którego korzystam już parę lat i chodzą bez problemu. Także do zastosowań powiedzmy domowych są zupełnie wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pigmej... może dasz przykład do jakich zastosowań sie nie nadają bo nie kazdy wie w czym problem... nie myśl że sie czepiam;) poprostu siedzę głównie w wifi więc switche mam sporadycznie na 2-3 kompy... bo w zasadzie tylko temat switchy zarządzalnych łapie sie pod względem rozstrzygania przydatnosci switchy.... pod jakim jeszcze względem to rozpatrywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planet - owszem nizsza polka, ale jak na te cene swietna. co do jakosci tez nie narzekam, uzywam:

- sw-801 - odkad tylko sie pojawily czyli od jakichs 3-4 lat dziala bez zarzutu,

- FGSW 2402VS - zarzadzalny - od ponad roku - dziala bez zarzutu,

- FGSW 2402RS - zarzadzalny, jakies pol roku pracy non stop tez dziala super.

 

mam takze jednego catalysta 1900, i 3com'a susperstack 1100 - co prawda switche tylko 10baseT, ale sa wypasione - i nie narzekam (tylko wiatraki w nich dosc glosne sa - planety sa chlodzone pasywnie )

 

a jesli komus jednak planet "smierdzi" to na allegro 3com'y superstack 3300 sa za 400-500 zl - i faktycznie te switche to juz full wypas.

 

jednym slowem - nie ma powodow zeby sie planetow bac. trzeba tylko z katalogu model odpowiednie wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

pigmej... może dasz przykład do jakich zastosowań sie nie nadają bo nie kazdy wie w czym problem... nie myśl że sie czepiam;) poprostu siedzę głównie w wifi więc switche mam sporadycznie na 2-3 kompy... bo w zasadzie tylko temat switchy zarządzalnych łapie sie pod względem rozstrzygania przydatnosci switchy.... pod jakim jeszcze względem to rozpatrywać?

Jak pisałem wczesniej dobre do domu i małego biura zrobić sobie lan do dzielenia netu itd. W jakimś poważniejszym zastosowaniu wole 3Comy. To wszystko. Może to jakieś moje urojenie ale tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wczesniej dobre do domu i małego biura zrobić sobie lan do dzielenia netu itd. W jakimś poważniejszym zastosowaniu wole 3Comy. To wszystko. Może to jakieś moje urojenie ale tak uważam.

Mi sprzedawca twierdził że gryzą sie z produktami D-linka, obecnie juz 2 rok współpracuje z AP-900 bez zająknięcia i nie nazekam a zaplacilem za nigo 75 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem planeta prawie 4 lata niestety nie przetrwał spotkania z burzą :). Ale tak działał bezproblemowo teraz mam jakiegoś syfiatego Flexa co się już 2 razy zwiesiła raz się przestawiła na prędkość 10 Mbitów paranoja z tym switchem. Jak tylko będę miał kase to kupuje Planeta oczywiście 801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rózne, oto spostrzeżenia:

 

1. chude długie 16 wieszają się mi czasami

 

2. 16 z wewnętrznym zasilaczem chodzą stabilnie

 

3. przy kablach na granicy 100m zawsze się znajdą porty które sprawiają problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...