Skocz do zawartości
kisiol

Zmiana Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy przyzmianie procesora trzeba cos instalowac lub przestawic na plycie czy tylko wystarczy go wlozyc i juz? aktualnie mam amd athlon 1800+palomino i plyte gigabyte ga-7va rev.1-0 chce wlozyc procek amd athlon 2600 czy to jest mozliwe

prosze o pmoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedziec na jakiej magistrali chodzi procek, czy na 133mhz czy na 166mhz.

Jesli ten nowy procek to barton 2600+, to ma fsb 166 a jesli to zwykly axp t-bred to ma fsb 133.

Wiec jesli wkladasz proca z inna magistrala, sprawdz pierw czy twoja plyta ja obsluguje, jesli tak ustaw na plycie odpowiednio zworki (jesli jest taka koniecznosc, wiekszosc nowych plyt ma auto wykrywanie ustawien w biosie).

 

Twoja plytka jest na kt400, czyli obsluguje fsb 166, wiec nowy proc bedzie obslugiwany.

Poza ustawieniami biosu nic nie musisz juz instalowac. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedziec na jakiej magistrali chodzi procek, czy na 133mhz czy na 166mhz.

Jesli ten nowy procek to barton 2600+, to ma fsb 166 a jesli to zwykly axp t-bred to ma fsb 133.

Wiec jesli wkladasz proca z inna magistrala, sprawdz pierw czy twoja plyta ja obsluguje, jesli tak ustaw na plycie odpowiednio zworki (jesli jest taka koniecznosc, wiekszosc nowych plyt ma auto wykrywanie ustawien w biosie).

 

Twoja plytka jest na kt400, czyli obsluguje fsb 166, wiec nowy proc bedzie obslugiwany.

Poza ustawieniami biosu nic nie musisz juz instalowac. ;]

 

 

procesor ma takie oznaczenie axda2600dkv3d czyli chba t-bred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...