Skocz do zawartości
gmati

Problem Z Podzialem Neostrady, Switch, 2 Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam problem z podziałem neo na dwa kompy. Zrobilem siec na switchu. Komputery się widzą, ba nawet mozna udostepniac miedzy soba pliki. Komputer 1 jest serwerem, komputer 2 ma byc tym biernym:) Ustawialem wszystko przez kreatora sieci, obydwa kompy maja system winXP. komputer 1 laczy sie z netem przez neo, komputer 2 laczy sie przez brame.. Na kompie 1 internet chodzi, na kompie 2 nie, chociaz w polaczeniach sieciowych pisze, ze polaczenie sieciowe jest aktywne, i polaczenie poprzez brame jest aktywne. Nie wiem co robic, siedze nad tym juz caly dzien i nic konkretnego mi z tego nie wychodzi:( Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze

 

panel sterowania/polaczenia sieciowe/ wlasciwosci/protokol tcp ip/

 

zaznaczasz : uzywaj nastepujacego adresu IP.

wpisujesz 192.168.0.1 brama 255.255.255.0

 

serwery dns

212.191.132.126

194.204.152.34

 

Na kompie gdzie ma byc udostepnione polaczenie

znow panel sterowania/polaczenia sieciowe/ wlasciwosci/protokol tcp ip/

zaznaczasz : uzywaj nastepujacego adresu IP.

 

zmienia sie IP

192.168.0.2 brama 255.255.255.0

 

dns

192.168.0.1

 

 

teraz klikasz zaawansowane Brama/dodaj i wpisujesz 192.168.0.1

 

 

 

restartujesz kompa. Tylko przez "uruchom ponownie" a nie wcisniecie restart.

wszystko powinno zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ustawienia jak podales:

 

 

SERWER:

 

 

IP: 192.168.0.1

MASKA: 255.255.255.0

BRAMA: nic nie podane

 

DNS1: 212.191.132.126

DNS2: 194.204.152.34

 

(szczerze mowiac nie rozumiem skad tu te dnsy i po co?)

 

 

 

DRUGI KOMP:

 

IP: 192.168.0.2

MASKA: 255.255.255.0

BRAMA: 192.168.0.1

 

DNS1: 192.168.0.1

 

 

I nadal nie śmiga...

 

Są jeszcze jakieś ustawienia w samej bramie, może tam tkwi jakiś błąd??? Mianowicie w DRUGIM KOMPIE w Panel sterowania/Polaczenia sieciowe/Brama Neostrada TP klikam właściwości i mam "Usługi" i napisane "Wybierz usługi w tej sieci do której ma dostęp ten komputer w sieci" i zaznaczyłem http, pop3, smtp..

 

Cholera nie wiem o co chodzi.. Mogę sobie przerzucać filmy, drukować przez tą sieć, ale internet za nic w świecie nie chce ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Gorgusem przez GG doszlismy do tego, ze polaczenie sieciowe jest OK. Na laptopie (nie na serwerze) jest blokowany internet. Nie znam powodu.. - Nie moge przeinstalowac systemu, poniewaz laptop sluzy jako narzedzie pracy mojej mamy, i sa tam bazy danych, ktorych nie moge zarchiwizowac. Blad tkwi gdzies w systemie, byc moze gdzie indziej. Gorgus podpowiedzial mi, abym zainstalowal jakis dobry, aktualny antyvir.. Jezeli macie jakies pomysli na odblokowanie w nim netu bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba89: sytuacja wyglada tak jest komp stac i laptop.

stacjonarny robi za serwer. z laptopa mozna spokojnie puszczac pingi do internetu. zarowno na ip jak i na domeny. Natomiast nie dzialaja zadne inne programy IE, GG i tp. Nie ma zadnych firewalli poinstalowanych.

 

Co ciekawe modem neo bezposrednio podlaczony do laptopa tez nie pomaga. Tzn tez nie laduja sie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu to nie dziala :blink: pytalem jaki XP bo ja mam dwa kompy w domu na jednym Home a na drugim Pro jak podepne neta do Pro to moge udostepnic i wszystko hula a jak podepne do Home i chce na Pro to ni ciula siec dziala i wszystko ale net nie .... ani gg ani pingi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...