Skocz do zawartości
rogers

łączenie pamięci ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....byłem jakiś tam czas temu na wgk i gościu wcisną mi 256 DDR PC2100 266MHz (dwustronne) CL2 (ponoć Mitsubishi). Do tej pory miałem 1 kostke 256 DDR PC2100 266MHz (Elixir) CL2.5.

Jak myślicie, że najlepiej ustawić timingi aby było ok...i czy w ogóle taka kombinacja może chodzić ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do pytania. Czu można łączyć pamięci DDR?? Ja mam obecnie 128 DDR 266 (CL 2.5) i czy moge do tego dokupic 512 DDR 333 (np CL 2), lub wsadzic razem z tym 512DDR 266 (CL 2).???!! Czy nie bedzie problemów przez połączeniu kości 266 i 333?? Czy jest to dopuszczalne?? Oraz co sądzicie o pamiątkach ELIXIR??? Jak chodzą jak się kręcą i czy się opłaca kupić?? A co sądzicie O NANYA?? Mogę kupić te Elixiry (512 pc266) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=8954955 za około 450zetka - opłaca się?? Proszę o wasze opinie.

pozdroofki dla wszytskich!!

Wesołych świąt!! :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbytnio niewiem jak to jest z DDR ale taką sytuacje miałem z SDR :). Ogulnie niewpowinno być żadnego problemu, ale pamięci musiały by być na 266 mhz.Kiedyś miałem 2x128 133mhz i jedną 128 100 mhz, żadnego problemu niebyło, więc dlaczego miałby byc jakiś problem z DDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się ktoś jeszcze wypowie kto ma połączone w ten sposób pamiątki (pc266 i pc333) i czy to wszytsko razem w połączeniu z prockiem AXP1700+ będzie chodzić luzik guzik?? I co śadzicie o tych pamiątkach elixir i nanya??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam jedną kość by Elixir to jak będe chciał kupoić dodatkową to kupować KINGSTON'a czy też Elixira. Bo jeśłi połącze te dwie kości to i tak będą działać tak jak ta wolniejssza czyli Elixir. Doradzcie coś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna laczyc, ale mozliwe bardzo, ze nie zgracie timingow. ja tak raz mialem. jedyna opcja to byly cas3 i reszta tez do d... . lepiej nie mieszac, w wiekszosci wypadkow powinno dzialac, ale nie zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiedzcie co będzie z tym? Mam 128 no name pc 266(producent: cl2.5 - chodzą: Cl2) i do tego wezme Elixir 512 pc266 Cl 2.5 chodza też na Cl2 bedzie wydajnie. Jesli usłysze pozytywne odpowiedzi to biore te elixiry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie lepiej ale wlasciwie te DDR 266 wystarcza mi, roznicy w wydajnosci praktycznie nie ma, a na 266 mój proc i tak się kręci do 2000+. Wiecej nie potrzebuje wiec uwazam ze bedzie dobre to 266.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie lepiej ale wlasciwie te DDR 266 wystarcza mi, roznicy w wydajnosci praktycznie nie ma, a na 266 mój proc i tak się kręci do 2000+. Wiecej nie potrzebuje wiec uwazam ze bedzie dobre to 266.

to nierz, nawet jak noname'y nie beda chodzic, to bez nich tez bedzie dobrze, a za nie troszke kaski zawsze dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety niemozliwe jest aby nie chodzily nonamy. musi wszystko razem dzialac cool bo mnie ojciec zabije. i dla tego pytam.

Ojciec nie musi wiedziec, ze wyjales tego noname. Sprzedajesz ta kostke i kupujesz 512MB DDR333. Trzeba kombinowac zeby nie zwariowac.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostatnio tak zkombiowalem ze starym kompem to mnie omalpo z domu nie wyrzucil. ledwo go na tego przekomarzylem zeby kupil. i jeszcze teraz na ram sie zgodzil to jak go zklamie to na pewno czeka mnie zycie na ulicy ;) a tego nie chce. lepiej zeby chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...