Skocz do zawartości
cYcEq

Spadki Wydajności Grafy Na Kilka Sekund

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to tutaj powinno się znaleźć ... ale mam problem.

Mianowicie podczas grana w gry lub nawet szperania po kompie odczuwalne są spadki wydajności kompa...

W grach objawia się to spadkiem do 1-5 fps na kilka sekund... dzieje się tak co kilkanaście(kilkadziesiąt) minut.

Podczas szperania po kompie widać zacięcia myszki i spowolnione otwieranie się folderów/okienek.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu to byłbym wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz menadzeraz zadań przyciskami CTRL+ALT+DEL i obserwuj użycie procka podczas tych przycięć. jeśli skacze do 100% no to pewnie jakiś syf ci zamula kompa. jeśli nie to gdie indziej trzeba szukać przyczy. zrób jeszcze w evereście test odczytu i zapisu pamieci i podaj jakie masz wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowanie systemu nic do tego nie ma, rejestr jest czysty i nie mam żadnych śmieci w kompie...

zaraz poszukam tego everesta i porobię testy

memtest przechodzi bez problemów

 

EDIT : zassałem tego Everesta w dwóch wersjach i nie widzę tam opcji benchmarkowania pamięci... podaje mi jakieś ogólne informacje tylko

Edytowane przez cYcEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

EDIT : zassałem tego Everesta w dwóch wersjach i nie widzę tam opcji benchmarkowania pamięci... podaje mi jakieś ogólne informacje tylko

Testy->Odczyt/zapis/czas oczekiwania. Zrób te testy i zapodaj wyniki lub screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz menadzeraz zadań przyciskami CTRL+ALT+DEL i obserwuj użycie procka podczas tych przycięć. jeśli skacze do 100% no to pewnie jakiś syf ci zamula kompa. jeśli nie to gdie indziej trzeba szukać przyczy. zrób jeszcze w evereście test odczytu i zapisu pamieci i podaj jakie masz wyniki.

[/quote

 

Ile masz slotów do wpięcia pamięci ? i ile kości ?

Miałam podobne objawy , przycinało mnie , spadała właśnie wydajność grafiki właśnie do kilku fps jak miałam 2 kości pamięci na płycie z trzema slotami. teraz mam płytę z czterema, tą samą pamięć , kłopoty znikły 512MB RAM w pierwszy niebieski slot 256 MB w drugi niebieski slot. Poukładane są na przemian : niebieski, czarny ,niebieski ,czarny . Czyli wychodz`i na "oko" w 1 i 3 . Probleby zniknęł. Dziwne te kompy .

Powodzenia .

 

Witam.

Nie wiem czy to tutaj powinno się znaleźć ... ale mam problem.

Mianowicie podczas grana w gry lub nawet szperania po kompie odczuwalne są spadki wydajności kompa...

W grach objawia się to spadkiem do 1-5 fps na kilka sekund... dzieje się tak co kilkanaście(kilkadziesiąt) minut.

Podczas szperania po kompie widać zacięcia myszki i spowolnione otwieranie się folderów/okienek.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu to byłbym wdzięczny...

 

Ile masz slotów do wpięcia pamięci ? i ile kości ?

Miałam podobne objawy , przycinało mnie , spadała właśnie wydajność grafiki właśnie do kilku fps jak miałam 2 kości pamięci na płycie z trzema slotami. teraz mam płytę z czterema, tą samą pamięć , kłopoty znikły 512MB RAM w pierwszy niebieski slot 256 MB w drugi niebieski slot. Poukładane są na przemian : niebieski, czarny ,niebieski ,czarny . Czyli wychodz`i na "oko" w 1 i 3 . Probleby zniknęł. Dziwne te kompy .

Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam ze to jakis syf Ci obciaza proca. Sprawdz w menedzerze zadan jakie masz uruchomione procesy i czy ktorys podczas spadku wydajnosci nie obciaza procka do ok. 100% Jesli nie to przeskanuj Ad-Aware i jakims antywirem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci mam 2x 256 kingstony... a płyta ma chyba 3 sloty (z tego co pamiętam).. najwyżej slotami się pobawię :P

 

a co do shitu - nie mam go w kompie, powtarzam już to drugi raz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...