Skocz do zawartości
mk1

X700 I Dual View (matryca + Crt)

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, jest problem z ustawieniem odświeżania na monitorze, podłączony poprzez DVI-Dsub, Monitorek to 22'' IIYAMA i nie mam możliwości regulacji - na stałe 60Hz :angry: a przydałoby sie przynajmniej 1600x1200 @ 85Hz.

prosze tylko nie piszcie że to wina złącza DVI bo chyba sie zastrzele :mur:

 

dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85h mozna ustawic gdy monitor jest jedynym wyswietlaczem wtedy tz mozna rozdzielczosc podwyzszyc. Zmieniasz we wlasciowsiach>zaawansowane, zakladka monitor. niestety w trybie dual mozna klonowac conajwyzej bierzacy obraz z lcd . dla mnie granda ze w zintegorwanych ukladach wycinaja niezaleznosc dwoch ekranow, rozumiem jak tego nie ma w jakis intelach, sisach itp, ale to granda ze nie ma tego rowniez x700. Wogole nie wiem po co dali wyjscie tv-out po podpieciu tv obraz na lcd dziczeje i proba skorzystania tryb teatralnego to porazka, jak chcesz ogladac cos na tv na lapie nie da sie pracowac.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co jest najgorsze że nie moge wyłączyć matrycy, pisze mi że "wybrana konfiguracja nie jest dostępna, gdyż rozdzielczość nie byłaby widzialna, zmień konfiguracje" - nie rozumiem tego totalnie.

jeśli chodzi o konfig to chce ustalić abym miał 2 ekrany, CRT jako główny i martyce jako drugi podglądowy.

 

UPDATE:

Doszedłem jak wyłączyć matryce, ale mimo to iż jest to wszystko zrobione to i tak nie moge zmienić odświezania. ;/ zainstalowałem też drivery do monitora.

 

co zrobić ?

Edytowane przez mk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wylaczeniu matrycy lcd, klawiszem Fn+... , albo we wlasciwosciach >zaawansowane>ekrany. moge zmieniac rozdzielczosc, odswierzanie(zakladka monitor) do woli poki sie miesci w zdolnosciach crt. duala mozesz uzywac tylko jako klona obrazu matrycy. u mnie to beznadziejnie wylglada jako ze mam panorame, wiec musze sie decydowac, urzywac lcd czy crt bo obu nie sposob. Zdaje sie ze te obecne wyjcia monitorowe i tv-out sa zdziebko nieprzemyslane i troche nie spelniaja dzisjeszych norm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz 2 monitor w Catalyst'e wejdź w zakładce właściwości monitora 1 i ustaw maksymalną częstotliwość i odświeżanie, potem przejdź do menadżera pulpitów i na 2 ekranie wymuś te twoje ustawienia. No ja tak mam i normalnie pracuje (na laptku 1400x1050 przy 60Hz a na LCD'ku mam 1280x1024 przy 75Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobny problem miałem po podłączeniu CRT jako drugiego monitora do Acera 3023, obraz był od razu, ale jako klon tego co na matrycy laptoka. Dopiero jak wejdziesz we włąściwości ekranu, i prawym klawiszem włączysz drugi monitor będziesz mógł zmieniać wszystkie jego parametry niezależnie od rozdzielczości matrycy. Mam nadzieję, że jasno napisałem i to pomoże

 

Pozdro

Marcel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu we Właściwości / Ustawienia kliknij na monitor nr 2 i zaznacz na dole opcję "Powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora. Następnie ustaw roździelczość monitora nr 2 i odświeżanie wchodząc w zaawansowane i tryby karty graficznej.

 

U mnie bez problemu chodzi przy 1280 na 800 (LCD) i 1280 na 1024 @ 85Hz (CRT). A pulpit jest rozciągniety na oba ekrany. Notebook to Acer 3023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dałem rady, zaistalowałem catalysty z media center i w zakładce "Monitor 0 Properties" ustawiłem maksymalne parametry, wtedy mogłem je zmieniać we właściwościach ekranu.

 

dzięki za pomoc.

 

ps. jakość obrazu jest słaba - niemoge uwierzyć że taki syf to jest :mur: (1600x1200 @85hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...