Skocz do zawartości
chrums

Przerwania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem związany z radiówką a mianowicie co jakiś czas mam przerwania na jakąś minutę czasmi krócej, nie jest to związane z internetem (tp dsl) tylko jak się domyślam AP (jakiś ruter napewno nie serwer, w sieci jest ok 20 osób). Jak miałem przerwanie pingowałem AP no i niestety utrata pakietów 100%. Mam pytanie jak się tego pozbyć np. czy postawienie serwera pomoże i czy jest możliwe że AP nie wyrabia(teoretyczne takie sprzęty obsługują 253 urzytkowników)? A może jest tego inna przyczyna już sam nie wiem. Proszę o pomoc.

 

----------------------------------------------------------------------

czyli postawienie serwera pomoże?

Edytowane przez chrums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

253 uŻytkownikow to moze i tak, ale jak kazdy zacznie cos ciagnac to pasmo sie przytyka i efekt taki jak widziales. 20 osob na jednym AP i to jeszcze powiedzmy nie klasy ORINOCO a wiec amatorski sprzet to duze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniam:

chodzi mi o to że mój admin ma AP sprzętowy (nie jestem pewny ale domyślam się że jakiegoś d-linka), czy postawienie serwera na jakimś linuxie (np. NND) pomoże (będzie to AP programowy)? Czy wogóle jest jakaś różnica między sprzętowym a programowym AP?

Edytowane przez chrums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna roznica. AP sprzetowy po prostu jest maly i wygodniejszy w uzyciu. Oczywiscie nie ma tyle ustawien co np serwer linuxowy (mowa o tych AP za 300PLN).

 

Np. nie mozesz podzielic pasma (ale w tych drozszych AP juz bez problemow mozesz to zrobic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...