Skocz do zawartości
Loozak21

Jaką Temperaturę Powinien Mieć Athlon Xp 2000 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką temperaturę powinien mieć ATHLON XP 2000+ (1666 MHZ rzeczywistych) ?? U mnie podczas przeglądania stron internetowych procek ma temperaturę 46 stopni Celsjusza. Jak włączę jakąs wymagającą grę np. NFS MW, HL2 lub zapuszcze loopa w 3DMarku 2005 to temperatura wzrasta do 55 C. A jak podkręce procesor do wartości rzeczywistej 2000MHz to ma temperaturę w stresie dochodzącą do 65 stopni celsjusza. CZY TO JEST STANDARD. CZy mam za słabe chłodzenie. A chłodzenie to Radiator aluminiowy(ale rdzeń miedziany) z wentylatorem COOLER MASTER CP5-7JD1B OL. Na opakowaniu od coolerka pisze ze obsługuje procki athlon xp+ do wersji 2800+ ( a ja mam tylko 2000+) i CZEMU TAK GRZEJE?? Wentylator na radiatorze ma 2700 RPM. jaką max emperaturę może mieć procesor ten po podkręceniu, żeby się nie przegrzał ???? Edytowane przez Loozak21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im niższa temperatura tym lepiej. Spawdź czy nie nałożyłeś za mało pasty i czy dobrze założyłeś radiator. Możliwe też że masz za mały przepływ powietrza w obudowie. Otwórz obudowe i zobacz na ile spadnie temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie masz czym sie martwic ja na tym gonfigu co w podpisie mam 32 a w stresie ponad 45 nie @ a temperatury maksymalne Athlonów XP zaczynaja sie od 70 a dochodza nawet do 100 (w zależnosci od oznaczniea procka) wiec spokojnie nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem

 

temp w idle na 2000xp 55-57st

pasta jest dobra i dobre nasmarowana (starlem wczesniej paste-naklejke oryginalna)

przeplyw powietrza jest ok (dodatkowe wiatraki zalozone na przod i tyl)

 

jakies pomysly ?

 

procej nie jest podkrecany ma whisperrock V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drugiego kompa, z plyta Shuttle AK31V3.1, Athlon 2200XP+, Radeon 9600Pro,pamieci PC2700 SDRAM itd. Ustawilem na plycie FSB na 163(max mozna 166), i mnoznik na 13,5x, wiec ma teraz ok, 2200MHz. Czy tak moze zostac, czy nie mam za duzego FSB??Czy procek sie nie spali?Temp. mam narazie ok. bo jakies 35-37*. W CPU-Z pokazuje ze DRAM:FSB jest 1:1 czy tak ma byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk555- Nie Ten Temat!

pumeks -odpowiedz masz paree postow wyzej, udzielil jej juz HyperT.

Ja tez am mtego procka i mam podobne temp, ale sie tym nie przejmuje, chcialbym tylko wiedziec ile max moznaby ustawic FSB przy napieciu 1,76.

Edytowane przez ziupo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie komp lezy na dworzu :D i mam srednio temp 7-9 stopni a w stresie 15 stopni przy 2420mhz (to juz max stablitnie a max uzyskałem to 2510mhz ale byl niestablitny) a w domu mniej niz 2250mhz prawie przekrocza 60 i wiecej ;/ i zawiesza czasami;/ a pasta to... titan (jakas gowniana srebna) i myslicie pasta to wina zawieszania i wysokiej temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na Ceramique. Powinno troche pomóc, ewentualnie może byc niedowoltowany CPU/RAM.

 

Ja uważam, zę temperatury to w granicach 40-50 stopni maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...