Skocz do zawartości
krzychu1

Zestaw 5,1 I Sound Blaster Live 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem przenieść się na karte dźwiękową sound blaster live 5.1 z mojej nvidia audio 7.1 ale mam problem z głośnikami :/

Na nvidia działało elegancko, wszystko podłączyłem kolorami wtyczek, natomiast na SBL nie działa podczas słuchania muzyki center oraz subwofer. Podłączyłem center z subem do wyjścia digital out tak samo według kolorów. Co może być tego przyczyną? Jak podłączyć p[oprawnie głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kartach SBL do słuchania muzyki ustawiony jest domyślnie tryb 4.1 mimo iż pokazuje sie w windowsie 5.1. Aby uruchomić głośniki w 5.1 trzeba ustawić CMSS na "on" w media play center w driverach :)

 

PS: A czemu tak zrobili? Bo na 5.1 gorzej muzy się słucha bo jak center gra to tylnie są ciszej, i chyba mają racje, ja wole na 4.1 słuchac a jak chce film czy coś to klik na "on" i już :)

 

PS2: oni to producent & ekipa :P

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmowca radzil OLEJ centralny!

mi centralny dziala jak w sterach w eaxie wybiore MOVIE

Jednakze na innych sterach LiveDrvUni-Pack(ENG) 5.1 mam tylko w filmie i w grach...ale to dobrze wkoncu jak mozna stereo sluchac z centralem;]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niema aż takiej różnicy w dzwieku jeśli chodzi o karte, mam SBL 5.1 i jestem bardzo zadowolony, a teraz SB Audigy2 itp, z tych niby najnowszych są od 100 do 150zł, bardzo przystęna cena, pozłacane styki, super jakość i spokojnie wystarczy do kina i muzy, więc nawet niepatrze na inne, to wystarczy w 100%.

 

 

PS: a co do centera jak jużkoniecznie ci na nim zależy to tutaj sięto włącza, na płycie z sterownikami to jest, trzeba zainstalować play media center :

 

Dołączona grafika

 

 

PS2: po uruchomieniu tej opcji, oczywiście w winampie i wmp też działą center

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...