Skocz do zawartości
11111

Partycja Linuxa Ukryta?

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie siedze na mandrivie 2006;p straszyzna siedzi i cos gada po kolacji, a ja insta;lowalem linuxa;] al mam problem... podzielilem partycje 25gb na swap-2,5gb i partycje linuxa (bodajze ext3)-22,5gb... odpalalm linuxa, klikam urzadzenia i widze 2napedy, naped dyskietek, 3 partycje (d1-ntfs-windaxp; d2-fat32-partycja ojca; d2-ntfs-partycja siory:wink: i jakies tam jeszcze local xxxxx... czy nie powinienem widziec tych 2 partycji, ktore utworzylem podczas instalacji, na wypadek gdybym chcial tam cos zapisac?? czy jest jakis sposo, aby to odblokowac? i jeszcze jedno jaki driver trzeba zainstalowac, zeby widziec te partycje pod windowsem?? i trzecie pytanko... czy moglby mi ktos krok po ktoku napisac co zrobic, aby w lilo byl na pierwszym miejscu winxp widoczny a nie linux??? z gory bi thx

 

ps. wesolych;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows nie zobaczy partycji linuxa. Mozesz sprobowac za pomoca total commandera, podobno jest do niego wtyczka ktora umozliwia widzenie partycji linuxowych. A co do kolejnosci systemow w lilo to znajdz plik lilo.conf i zmien kolejnosc wpisow i ewentualnie to ktory ma sie pierwszy odpalac. thats all ;)

 

Ps. i nawzajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows nie zobaczy partycji linuxa. Mozesz sprobowac za pomoca total commandera, podobno jest do niego wtyczka ktora umozliwia widzenie partycji linuxowych. A co do kolejnosci systemow w lilo to znajdz plik lilo.conf i zmien kolejnosc wpisow i ewentualnie to ktory ma sie pierwszy odpalac. thats all ;)

 

Ps. i nawzajem

totalcmd obsługuje bodajże tylko ext2 i ext3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...