Skocz do zawartości
Walkman

Dell Xps, Dell 9300? Który Lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

To mój pierwszy post na tym forum... ale licze, że mi pomożecie.

 

Jestem przed zakupem laptopa - wiem już że wybiore coś z stajni DELL'a

 

Rozważam dwa modele o podobnych parametrach.

 

DELL XPS gen2 lub DELL Inspirion 9300

 

RAM 1GB-2GB

Grafika GF 6800 256ram

Bluetooth

procek Pentium M 740

 

moje pytanie jest następujące...

 

przy podobnych parametrach, identycznych matrycach i grafie, jedyna różnica jaką widze na korzyść XPS'a to kosmiczny wygląd kosztem baterii ta świecąca obudowa napewno wpływa niekorzystnie na wydajność baterii, natomiast na konto 9300 to zaleta - dłuższy czas pracy.

 

Jak jest z wydajnością, osiągach itd.?

Czy jest jakiś parametr techniczny który wyróżnia XPS'a?

Cały czas zakładam taką samą konfiguracje obu modeli.

 

Proszę o doradzenie przed zakupem

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

To mój pierwszy post na tym forum... ale licze, że mi pomożecie.

 

Jestem przed zakupem laptopa - wiem już że wybiore coś z stajni DELL'a

 

Rozważam dwa modele o podobnych parametrach.

 

DELL XPS gen2 lub DELL Inspirion 9300

 

RAM 1GB-2GB

Grafika GF 6800 256ram

Bluetooth

procek Pentium M 740

 

moje pytanie jest następujące...

 

przy podobnych parametrach, identycznych matrycach i grafie, jedyna różnica jaką widze na korzyść XPS'a to kosmiczny wygląd kosztem baterii ta świecąca obudowa napewno wpływa niekorzystnie na wydajność baterii, natomiast na konto 9300 to zaleta - dłuższy czas pracy.

 

Jak jest z wydajnością, osiągach itd.?

Czy jest jakiś parametr techniczny który wyróżnia XPS'a?

Cały czas zakładam taką samą konfiguracje obu modeli.

 

Proszę o doradzenie przed zakupem

 

Pozdrawiam

No więc tak : XPS Gen2 z GF6800 nie kupisz, 6800Ultra to "najgorzej" co dostaniesz. Technicznie jest to praktycznie to samo a świadczy o tym fakt że po odpowiednich zabiegach zmienisz I9300 w XPS B) Zależy jaki hajs na to chcesz przeznaczyć. Tutaj jest głowna różnica, no i oczywiście czego oczekujesz od tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak : XPS Gen2 z GF6800 nie kupisz, 6800Ultra to "najgorzej" co dostaniesz. Technicznie jest to praktycznie to samo a świadczy o tym fakt że po odpowiednich zabiegach zmienisz I9300 w XPS B) Zależy jaki hajs na to chcesz przeznaczyć. Tutaj jest głowna różnica, no i oczywiście czego oczekujesz od tego kompa.

a co ty radzisz do kwoty 10 tys?

chodzi o zakup czegoś u nas w kraju - mam to zamiar zakupic w kredycie studenckim bezgotowkowym czyli wybieram kompa, faktura proforma, przelew, odbior sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty radzisz do kwoty 10 tys?

chodzi o zakup czegoś u nas w kraju - mam to zamiar zakupic w kredycie studenckim bezgotowkowym czyli wybieram kompa, faktura proforma, przelew, odbior sprzetu.

 

OT: w jakim banku bierzesz ten kredyt? Znajomy jest zainteresowany czyms takim i sie rozglada.

 

Co do laptopa - rozumiem, ze to musi byc wmiare legalny zakup;) nie wiem gdzie kupisz XPS w polsce w sensownej cenie. Na allegro wiekszosc to importy wszelakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na FS ale rozmyśliłem sie, w Polsce, DELL'a mozna dorwac w TECHMARKECIE www.techmarket.pl - polecam świetna ekipa. - są dystrybutore DELL'a w Polsce i mają szerszą oferte niż przedstawiciel w Polsce ktory nastawiony jest tylko na rynek biznesowy.

 

co do Banku to MultiBank ma taką oferte - świetna sprawa, mało formalności i dobre warunki jezeli chodzi o oprocentowanie a jak sie jest zdolny w nauce to obnizają jeszcze wartosc odsetek tego kredydu. czas kredytowania do 36 miesiecy wiec spokojnie mozna wziac jakas lepsza maszynke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na FS ale rozmyśliłem sie, w Polsce, DELL'a mozna dorwac w TECHMARKECIE www.techmarket.pl - polecam świetna ekipa. - są dystrybutore DELL'a w Polsce i mają szerszą oferte niż przedstawiciel w Polsce ktory nastawiony jest tylko na rynek biznesowy.

 

co do Banku to MultiBank ma taką oferte - świetna sprawa, mało formalności i dobre warunki jezeli chodzi o oprocentowanie a jak sie jest zdolny w nauce to obnizają jeszcze wartosc odsetek tego kredydu. czas kredytowania do 36 miesiecy wiec spokojnie mozna wziac jakas lepsza maszynke.

 

Firme znam - sam tam kupowalem pda (tez dell tyle, ze x50v;) oraz jakiegos laptopa dla znajomego.

 

Dzieki za info o banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz to kup XPS bo mimo wszystko waro miec 6800 Ultra niz zwyklego 6800

a nastepna sprawa w przyszlosci jak bedziesz chcial wymienic grafike na 7800 to w XPS zrobisz to bez problemu

pozatym mam takie subiektywne odczucie ze XPS jest troszke lepiej wykonany jesli chodzi o jakosc ale to moje osobiste odczucie

 

A gdzie ty w naszym wspanialym kraju widziales XPS'a w sklepie ??

Edytowane przez Bob Digital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz to kup XPS bo mimo wszystko waro miec 6800 Ultra niz zwyklego 6800

a nastepna sprawa w przyszlosci jak bedziesz chcial wymienic grafike na 7800 to w XPS zrobisz to bez problemu

pozatym mam takie subiektywne odczucie ze XPS jest troszke lepiej wykonany jesli chodzi o jakosc ale to moje osobiste odczucie

 

A gdzie ty w naszym wspanialym kraju widziales XPS'a w sklepie ??

www.techmarket.pl - z nimi mozna sie umowic ze wylapia taka sztuke i sprowadza:)

 

wlasnie jestem na etapie rozmow z nimi.

 

w 9300 nie wymienie grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.techmarket.pl - z nimi mozna sie umowic ze wylapia taka sztuke i sprowadza:)

 

wlasnie jestem na etapie rozmow z nimi.

 

w 9300 nie wymienie grafy?

XPS - wymiana karty to po prostu zmiana chipu. W Inspironie zeby to zrobic musisz zflashowac BIOS od XPS2 ale zeby to zrobic musisz kupic zasilacz i baterie od XPS. No i oczywiscie sama karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...