Skocz do zawartości
voytok

2 Pc W Domu... Proszę O Pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowicjuszem a i w komputerach też nie jestem zbyt silny:)

Mam w domu 2 komputery (na jednym z nich stałe łącze internetowe sieci osiedlowej), na obu Xp i postanowiłem je ze sobą połączyć. Dokupiłem 2 karty sieciowe, skrętkę, oczytałem się na różnych forach w internecie nt sieci i konfiguracji, oglądnąłem również prezentację "sieć domowa" na "dobreprogramy".

I tu pojawiły się pierwsze problemy: jedni piszą o zrobieniu "mostka sieciowego", inni na ten temat nic, w prezentacji też nie było o tym mowy. Za pierwszym razem całkowicie ręcznie zacząłem konfigurować sieć, utworzyłem ów mostek i nawet to zaczęło działać (sam nie wiem jak), miałem nawet połączenie z internetem na obu. Ale co jakiś czas wyskakiwał mi komunikat o jakiś konfliktach adresów w sieci. Wnerwiłem się i zacząłem wszystko od nowa ułatwiając sobie poprzez konfiguratora. I tu nie utworzył się żaden "mostek" lecz powstała na drugim kompie "brama internetowa" (obrazek siec1) - jakiś czas wszystko działało jak należy kompki się widziały wzajemnie, internet był na obu. Ale z czasem kompki raz się widzą, raz nie, to znowu 2 widzi 1 ale z kolei 1 nie widzi 2 (brak ścieżki sieciowej lub nie masz uprawnień do oglądania sieci). Cóż to się dzieje??? Ja nic nie zmieniałem!!! Zauważyłem też, że "znika mi" brama internetowa choć internet funkcjonuje (obrazek siec2)... Zupełnie brakuje mi pomysłów i bardzo proszę o pomoc!

post-129164-1135886979_thumb.jpgpost-129164-1135886998_thumb.jpgpost-129164-1135900940_thumb.jpg

Edytowane przez voytok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...