Skocz do zawartości
chris1987

Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoje ostatnio przed problemem wyboru monitora LCD. Im wiecej czytam na ten temat tym bardziej jestem głupi :) Moimi kandydatami sa monitory pokroju:

1.Samsung 710n - jako taki powiedzmy monitor zastępczy przez jakies 2lata. Wtedy sprzedac i kupic coś pożądnego, kiedy technologia LCD bedzie rozwinięta

2.Belinea 101750 - monitor na długi okres czasu, nie biore wtedy pod uwage zmiany sprzętu przez jakies 4lata.

 

Wiem że ten 2 bedzie zdecydowanie lepszy (matryca PVA), ale tez jakies 400zł droższy a to spora kwota. Boje sie też czasu reakcji 25ms. Co prawda gram naprawde mało (jak co to w wyścigi), ale nie chciałbym żeby monitor mi to utrudniał. Głównie bede używać go do przeglądania www. Na rewelacyjnych kątach też mi nie zależy bo 70% filmów oglądam na odtwarzaczu.

 

//aha dopłacanie do Samsunga 173P nie wchodzi w gre :P poprostu ta belinea to naprawde max co moge kupic

Edytowane przez chris1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa 2 zupelnie roznie monitory wiec najlepiej byloby je porownac na zywo (lub chocby podobne) w jakims sklepie gdzie dadza odpalic demko a nie tylko statyczne obrazki

z ta Belka nie mialem stycznosci, ale mialem z 1 wersja 101751 (model sprzed 2 lat) i w grach smuzyl - o ile jest to bardzo denerwujace w strzelankach (Q3) gdzie robisz duzo naglych ruchow, o tyle w innych grach niektorzy moga sie przywyczaic (ba sa ludzie ktorzy nie widzieli smuzenia do momentu kiedy im sie dokladnie powiedzialo o co chodzi) :P , w innych zastosowaniach (film, net, word,...) ten monitorek byl calkiem OK

 

czyli mozna tak uogolnic - Belinea do wszytkiego poza grami, Samsung raczej z nastawieniem na granie co nie wyklucza innych zastosowan

 

PS

generalnie jest tak:

- przesiadka z jakiegos przedpotopowego CRT na TN = poprawa komfortu

- przesiadka z dobrego CRT na TN = zalezy od wymagan i wzroku "odbiorcy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zastanowił sie nad LG1730S, model nowszy niedrogi, 30 dni na badpiksele i sprawdzony nie tylko w grach. A ta belinea bedzie ci smużyc a wielu przypadkach są kłopoty równiez z serwisem. Samsung to już dośc starawy model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakieś inne propozycje ?? W mojej okolicy jest teraz na wyprzedaży LG 1715S za 900zł To co podoba mi sie w LG to możliwośc wyboru ustawień Tekst Dzień/Noc. Jest też takie coś w Samsungach np. 740N.

A co myślicie o monitorach Benq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakieś inne propozycje ?? W mojej okolicy jest teraz na wyprzedaży LG 1715S za 900zł To co podoba mi sie w LG to możliwośc wyboru ustawień Tekst Dzień/Noc...

ale widzales te monitory na zywo jak swieca, porownywales z jakimis innymi? bo sama cena i ulotka marketingowa nie ma sie co sugerowac

 

co do propozycji to obejzyj na zywo jeszcze

Samsung 710T

Samsung 730B (nie BF bo to wybitnie dla graczy)

Iiyama PLE485

 

najlepiej by bylo jakbys postawil obok ta Belke na PVA i porownal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...