Skocz do zawartości
Ukasz81

Początek - Duzo Pytan, Malo Odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce zalozyc sobie WC do swojego kompa, ma to sluzyc przynajmniej na początku jedynie wyciszeniu komputera. Mam generalnie malo kasy. Pytania moje są takie:

1. Czy warto kupowac urzywane pompy? taki np roczny eheim 1048 za okolo 100zł (jest taki na allego)

2. Planuje na początku chlodzić jedynie procesor (celerak 1700) czy potrzebna jest do tego chlodnica? Z czasem planuje ją kupić ale czekam na okazje na alegro.

3. Blok wodny na procka? jaki nie chce zabardzo kupowac bloku za ponad 100zl, a jak tak czytam to spora czesc forumowiczow mowi ze bloki z CPC sa do bani - czy macie jakas alternatywe? za okolo 70zł?

4. Jezeli kruciec pompy ma jakas tam srednice to czy wszystkie przewody maja miec taka sama srednice?

5. Czy uklad zamkniety, czy otwarty pracuje wydajniej?

6. Czy rozbudowa ukladu o inne bloki wodne na chipset czy na grafike wiaze sie z duzymi kosztami? Bo rozumiem ze nalezalo by wymienic pompe na mocniejsza (ja chce kupic taka do 650l/h)

 

To chyba tyle, a przynajmniej takie pytania mi przychodzą do głowy i na nie nie doszukalem sie odpowiedzi na forum.

Prosze o wyrozumiałosc bo rozumiem ze te pytania moga wydac sie trywialne dla osob bedacych w temacie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy warto kupowac urzywane pompy? taki np roczny eheim 1048 za okolo 100zł (jest taki na allego)

Hmm ... to zalezy w jakim stanie jest ta pompa :)

 

2. Planuje na początku chlodzić jedynie procesor (celerak 1700) czy potrzebna jest do tego chlodnica? Z czasem planuje ją kupić ale czekam na okazje na alegro.

Chlodnica jest jak najbardziej potrzebna ... Przeciez cos musi chlodzic nagrzana wode :)

 

3. Blok wodny na procka? jaki nie chce zabardzo kupowac bloku za ponad 100zl, a jak tak czytam to spora czesc forumowiczow mowi ze bloki z CPC sa do bani - czy macie jakas alternatywe? za okolo 70zł?

Poszukaj na forum - bylo kilka razy ...

 

4. Jezeli kruciec pompy ma jakas tam srednice to czy wszystkie przewody maja miec taka sama srednice?

Nie koniecznie :)

Wazne aby nalozyc waz na ten krociec.

 

5. Czy uklad zamkniety, czy otwarty pracuje wydajniej?

To zalezy jaki bylby ten otwarty, a jaki zamkniety :)

Ale tak ogolnie to nie ma jakies znaczacej roznicy.

 

6. Czy rozbudowa ukladu o inne bloki wodne na chipset czy na grafike wiaze sie z duzymi kosztami? Bo rozumiem ze nalezalo by wymienic pompe na mocniejsza (ja chce kupic taka do 650l/h)

Wiaze sie z kosztami zakupu dodatkowego bloku - no i troche weza ;)

Pompka bedzie ok - jezeli nie kupisz jakiegos mega badziewia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 3. Za 70 zl mozesz kupic cube (od misiu15go) lub prison v2 (od kyniek) - to na ktory sie zdecydujesz zalezy od twoich indywidualnych upodoban, bo roznicy w wydajnosci nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...