Skocz do zawartości
Majkel_

Problem Z Instalacją Windy...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z nowym kompem. Otóż podczas instalacji windowsa XP prof. w pewnym momencie (pod koniec instalacji już) wyświetla mi się komunikat, że instalator nie może znaleść dwóch plików iexplore oraz cmprops.dll. Płyta jest cały czas w cdromie, ale on dziwnie, bo nie widzi jej, tak jakby nie mogl czytac z cd, a wczesniej przeciez czytal caly czas. I co nasmieszniejsze w tym wszystkim, nawet po probie instalacji windowsa z innej plyty (bo myslalem ze moze ta uszkodzona) wyswietla sie ten sam blad.

Wiecie moze co to moze byc ?

 

Proszę o pomoc, bo nawet jak instaluje różne wersje windy np. xpeka, albo xpka z sp2 tez mam ten problem na tym sprzecie: DFI, benq 1640. Moze cos w biosie musze zmienic?

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze na innym cdromie. A sprawdzalem co do pomocy, wiec jak nie pojdzie na innym to jutro zadzwonie.

Dziwne jest to, że na cdrome (Benq dw 1640) cały czas świeci się dioda, i w momencie gdy instaltor pyta mnie o te pliki jak chce włożyć inną płyte, to napęd wogóle nie chce się otworzyć. Może to być jakaś wada? czy poprostu instalator blokuje napęd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie. Nowy system siedzi i chula. A problem tkwił w tym, że benqu ustawił się jakos secondary slave. A z tego co zauważyłem windows xp podczas instalacji, nie chce czytac z napedu slave, ale nie na poczatku, tylko juz pozniej , w czasie konfigurowania plikow. Wystarczylo, że wrzucilem go na secondary master i bez problemy przgbiegla instalacja.

A co do benqu 1640 to jeszcze go nie testowalem, moze jakos w tym tygodniu i wtedy opisze jak mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...