Skocz do zawartości
Sebastian_T

Dobrze Kombinuję? - Wc I Akwarium (znowu ;-) )

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to beznadziejny pomysł.

Wiecej minusów niz plusów

Mam akwarium i wiem co to znaczy. miedź, aluminium srebro odpadają. pozostaje ci tylko zrobić bloczki i chłodnice z nierdzewki którą bardzo ciężko obrabiać. Ponadto niema to jak cały zagloniały układzik w kompie. Pomyśl sobie jeśli będziesz chciał przesunąć kompa o parę metrów ile wtedy będziesz musiał przerubek znowu robić. Wtedy komp straci swoja mobilność już lepiej go wmurować w ścianę na stałe ;] zrób sobie chłopie normalne wc nie kąbinuj bo niema to sęsu

 

albo lepiej zrób sobie chłodzenie z obiegu wody z wodociągów ;] potrzebny tylko bloczek i trochę rur. a jaka wydajność =]

Hm... Nie pytam o sens. Pytam o sposób ;-)

 

Nie mam miejsca, żeby przenieść gdziekolwiek komputer, to jest miejsce stałe i niezmienne (w pokoju tym jest moje biuro, moje miejsce pracy, akwarium jest w układzie L razem z biurkiem). Wyprowadzać przez najbliższe parę lat się nie zamierzam (dopiero się wprowadziłem) ;-), rodzinka też się nie powiększy już raczej.

Brak mobilności komputera do mnie nie przemawia, to nie jest laptop, żeby go wozić w te i we wte, jak chcę wyciągnąć komputer z szafki, to też muszę pod biurko włazić i nieźle się nagimnastykować, żeby to wszystko odłączyć (swoją drogą, te temperatury wysokie u mnie to pewnie też i rezultat szafki - marny obieg powietrza, ale po prostu nie mam miejsca innego na komputer). W chwili obecnej komputer stoi nieruszany odkąd się tu wprowadziłem (w połowie grudnia minął rok), jedyne co, to odkurzam go czasem, ale to nie wymaga jego wyciągania, tylko lekkiego wysunięcia i zdjęcia boku obudowy).

Jeśli już jednak miałbym wozić się z komputerem (czasowo, typu serwis) - zamierzam zrobić szybkozłączki w tylnej ściance obudowy, pstryk, i obudowa jest wolna ;-)

Ten argument więc nie jest dla mnie istotny.

 

Najistotniejszy, jak widzę, pozostaje problem wymiennika... Czekam na info od producenta węży technicznych, ew. poszukam spirali destylatora o odpowiednich rozmiarach, a jak nic zupełnie nie znajdę, to włożę od biedy stalową spiralę do sumpa (może zrobi mi taką zakład, w którym "gną" rury - muszę podpytać).

Sam blok itp. się nie zagloni, bo, jak pisałem wcześniej, WC będzie obiegiem zamkniętym, nie będzie brało wody z akwarium, a tylko będzie w akwarium oddawać ciepło poprzez wymiennik.

 

Podpięcie WC do "wc" (znaczy, do wodociągów) jest nieekonomiczne wg mnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węże to chyba zły pomysł a może takie grzejniki łazienkowe ??? (takie rurki ) są ze stali nie rdzewnej tyko że trochę drogie ;)

Sprzątając w kuchni spojrzałem na lodówkę... I chyba w ostateczności wybiorę się do serwisu AGD, może mi za piwo odstąpią chłodniczkę z tyłu lodówki... ;-) Potnę na kawałki, połączę i zrobię sobie radiatorek z cienkich rurek... Nie wiem, jak to z oporem będzie, ale przewodność ma chyba dobrą, przecież schładza lodówkę ;-)

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Edytowane przez Sebastian_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzątając w kuchni spojrzałem na lodówkę... I chyba w ostateczności wybiorę się do serwisu AGD, może mi za piwo odstąpią chłodniczkę z tyłu lodówki... ;-) Potnę na kawałki, połączę i zrobię sobie radiatorek z cienkich rurek... Nie wiem, jak to z oporem będzie, ale przewodność ma chyba dobrą, przecież schładza lodówkę ;-)

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Mysle ze to zły pomysł.... bedzie słabo wydajne... już lepiej zrób sobie z rurki miedzianej takiego zawijasa na dlugosc akwarium rura, dwa kolanka znowu i tak po spodzie raz i dwa i raz i dwa ;] poluyuj, jak bedzie szczelne to pokryj lakierem bezbarwnym (troche pogorszy oddawanie ciepla, ale rozumiem, ze czysta miedz nie moze byc). Ewentualnie waz, ale mysle ze to bedzie lepsze. Jak cos to moze lakier nie bezbarwny, tylko czarny, zebyb sie w oczy nie rzucał.

 

co o tym myslisz? jak sie podoba? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to zły pomysł.... bedzie słabo wydajne... już lepiej zrób sobie z rurki miedzianej takiego zawijasa na dlugosc akwarium rura, dwa kolanka znowu i tak po spodzie raz i dwa i raz i dwa ;] poluyuj, jak bedzie szczelne to pokryj lakierem bezbarwnym (troche pogorszy oddawanie ciepla, ale rozumiem, ze czysta miedz nie moze byc). Ewentualnie waz, ale mysle ze to bedzie lepsze. Jak cos to moze lakier nie bezbarwny, tylko czarny, zebyb sie w oczy nie rzucał.

 

co o tym myslisz? jak sie podoba? ;)

Niegłupie ;) tak bym zrobił... a jeszcze lepiej rybki do kibla i po problemie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niegłupie ;) tak bym zrobił... a jeszcze lepiej rybki do kibla i po problemie :wink:

;) albo na patelnie :lol: zeby sie nie zmarnowały :lol: nie no szkoda ich............

 

Te rybki to pewnie sa warte wiecej niz Twoj czy moj sprzet... :D

........... szczergolnie za taka cene :D

 

do rurek zrob sobie rozdzielacz z rurek PCV posklejaj klejem np. technicoll do twardych plastików

http://www.republika.pl/olinek_g/rozdzielacz.gif[/img]

 

a tu macie projekt 3D zeby go obejrzec potrzebny jest sketch up

Projekt

omg, ale po kij komus cos takiego? tylko zbedna robota, a potem sie jeszcze pitolic zeby to uszczelnic z rurami z cu.... przesada.

 

btw. zrobiłes projekt bo Ci sie nudzi, czy w ramach treningu?

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o lodówce, ale nie o tej chłodnicy z tyłu lodówki tylko o zamrażarce. Tam są aluminiowe rurki. W różnych lodówkach różnie pokręcone więc powinieneś coś sobie dobrać.

Edytowane przez piotrcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o lodówce, ale nie o tej chłodnicy z tyłu lodówki tylko o zamrażarce. Tam są aluminiowe rurki. W różnych lodówkach różnie pokręcone więc powinieneś coś sobie dobrać.

Znalazłem na allegro człowieka, który robi spirale miedziane do destylacji (praktycznie dowolne wymiary), może je posrebrzyć i do akwa będzie git. Zobaczę, jak z kosztem, bo sama spirala to ca. 25 zł.

 

Problem pojawia się z blokami. I Misiu15go, i Kynek milczą jak zaklęci... Jakie bloki w rozsądnej cenie możecie polecić jeszcze (CPU na AMD socket A bez śrub, GPU ATI i NB; najchętniej z choinkami 12mm)?

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro człowieka, który robi spirale miedziane do destylacji (praktycznie dowolne wymiary), może je posrebrzyć i do akwa będzie git. Zobaczę, jak z kosztem, bo sama spirala to ca. 25 zł.

 

Problem pojawia się z blokami. I Misiu15go, i Kynek milczą jak zaklęci... Jakie bloki w rozsądnej cenie możecie polecić jeszcze (CPU na AMD socket A bez śrub, GPU ATI i NB; najchętniej z choinkami 12mm)?

 

Pozdrawiam,

Sebastian

ale gdzie sobie taka spirale włozysz..... nie lepiej takiego zawijasa na spodzie? zresztą taka spirale to sobie zrob sam taniej cie wyjdie tylko rura, paliniczek i gniesz.

 

co do blokow to misiu albo kyniek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie sobie taka spirale włozysz..... nie lepiej takiego zawijasa na spodzie? zresztą taka spirale to sobie zrob sam taniej cie wyjdie tylko rura, paliniczek i gniesz.

 

co do blokow to misiu albo kyniek :]

Tak jak pisałem na początku wątku i umieszczałem rysunek poglądowy, pod akwarium w szafce mam drugi zbiornik, w którym są filtry, grzałki itp. akwariowy stuff, i tam mam wolną komorę przelewową o wymiarach W30xS20xG40, z poziomem wody 25 cm, do tej komory mi wejdzie spokojnie, to już mam opracowane.

Nie mam palniczka, nie mam rury, nie mam zbyt dużo czasu... Hołduję zasadzie, że jak się nie znam, to się za to nie biorę, ja jestem dobry w paru innych rzeczach, tu wolę "zlecić" ;-)

 

Kyniek i Misiu się nie odzywają... Z Patrykiem rozmawiałem w gg, tzn. ja głównie pisałem i otrzymywałem co jakiś czas odpowiedzi "tak" lub "nie", bez wdawania się w szczegóły ;-), potem kontakt urwał się i już odpowiedzi nie dostaję żadnej, od Kynka nie dostałem nic..., stąd moje pytanie się pojawiło, co od kogo ew. można polecić równie dobrego za równie niezłe pieniądze... (nie wiem, może to tak trzeba, a ja zbytnio się niecierpliwię, ale pracuję w takim zawodzie, że jak nie dam od razu odpowiedzi, to mi klient przepada, więc jestem tego samego nauczony ;-) )

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na początku wątku i umieszczałem rysunek poglądowy, pod akwarium w szafce mam drugi zbiornik, w którym są filtry, grzałki itp. akwariowy stuff, i tam mam wolną komorę przelewową o wymiarach W30xS20xG40, z poziomem wody 25 cm, do tej komory mi wejdzie spokojnie, to już mam opracowane.

Nie mam palniczka, nie mam rury, nie mam zbyt dużo czasu... Hołduję zasadzie, że jak się nie znam, to się za to nie biorę, ja jestem dobry w paru innych rzeczach, tu wolę "zlecić" ;-)

 

Kyniek i Misiu się nie odzywają... Z Patrykiem rozmawiałem w gg, tzn. ja głównie pisałem i otrzymywałem co jakiś czas odpowiedzi "tak" lub "nie", bez wdawania się w szczegóły ;-), potem kontakt urwał się i już odpowiedzi nie dostaję żadnej, od Kynka nie dostałem nic..., stąd moje pytanie się pojawiło, co od kogo ew. można polecić równie dobrego za równie niezłe pieniądze... (nie wiem, może to tak trzeba, a ja zbytnio się niecierpliwię, ale pracuję w takim zawodzie, że jak nie dam od razu odpowiedzi, to mi klient przepada, więc jestem tego samego nauczony ;-) )

 

Pozdrawiam,

Sebastian

1 no to okay, ja wyznaje zasade zrob to sam, bedziesz bardziej zadowolony z efektu :]

 

2 zagadaj do ryby o powerXa ;) ale to tylko na cpu zx tego co wiem :] a z misiem to tak jerst - chlopak zalatany :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 no to okay, ja wyznaje zasade zrob to sam, bedziesz bardziej zadowolony z efektu :]

Ad. 1 - ja generalnie też wolę sam, ale na miarę moich umiejętności i możliwości. Sam zmontowałem hydraulikę do akwarium (włącznie z kuciem podłogi, żeby mi rurki do łazienki doszły), sam zmontowałem elektrykę i pokrywę ze spienionego PCV. Ale gięcia rurek się nie podejmuję, bo a) palnik (w domu tego nie zrobię ;-) ), B) materiał (gdzie ja mam czas szukać? ;-), c) posrebrzenie gotowego produktu (musiałbym szukać wykonawcy) - wolę akurat tę część zlecić.

WC zmontuję sobie potem sam ;-)

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - ja generalnie też wolę sam, ale na miarę moich umiejętności i możliwości. Sam zmontowałem hydraulikę do akwarium (włącznie z kuciem podłogi, żeby mi rurki do łazienki doszły), sam zmontowałem elektrykę i pokrywę ze spienionego PCV. Ale gięcia rurek się nie podejmuję, bo a) palnik (w domu tego nie zrobię ;-) ), B) materiał (gdzie ja mam czas szukać? ;-), c) posrebrzenie gotowego produktu (musiałbym szukać wykonawcy) - wolę akurat tę część zlecić.

WC zmontuję sobie potem sam ;-)

 

Pozdrawiam,

Sebastian

posrebrzenie? hmmm, nie wystarczy pomalowac tego ? wydajnosc troche spadnie, ale cena nizsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posrebrzenie? hmmm, nie wystarczy pomalowac tego ? wydajnosc troche spadnie, ale cena nizsza ;)

W tej chwili czekam na wycenę. Jak się okaże za drogo, to oczywiście nie będę tego robił, po prostu zaczynam od najbardziej efektywnego rozwiązania, jak się okaże za droga, będę schodził niżej ;-)

Mam do wyboru posrebrzenie, chromowanie, cynkowanie, pokrycie szkłem wodnym, lakierem, plastikiem w sprayu.

 

Cynkowanie niekoniecznie mi chyba pasuje, bo tu znowu słyszałęm o reakcjach z wodą akwariową. Zostaje mi chromowanie, pokrycie szkłem wodnym, lakierem. Plastik raczej zlikwiduje przewodność cieplną ;-)

A jak się zachowuje szkło wodne, ktoś z was się orientuje? (chodzi o przepuszczanie ciepła)

 

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili czekam na wycenę. Jak się okaże za drogo, to oczywiście nie będę tego robił, po prostu zaczynam od najbardziej efektywnego rozwiązania, jak się okaże za droga, będę schodził niżej ;-)

Mam do wyboru posrebrzenie, chromowanie, cynkowanie, pokrycie szkłem wodnym, lakierem, plastikiem w sprayu.

 

Cynkowanie niekoniecznie mi chyba pasuje, bo tu znowu słyszałęm o reakcjach z wodą akwariową. Zostaje mi chromowanie, pokrycie szkłem wodnym, lakierem. Plastik raczej zlikwiduje przewodność cieplną ;-)

A jak się zachowuje szkło wodne, ktoś z was się orientuje? (chodzi o przepuszczanie ciepła)

 

S.

wydaje mi sie ze najlepsze bedzie srebro 9najwydjniajsze znaczy) potem lakier, wiec nie ma co kombinowac ze szkłem wodneym, bo cienka warstwa lakieru nie przeszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł rodem z...CPC :blink:

 

Otóż można tak jak CPC chłodzi wodę w "układach", ale do akwarium wsadzić rury (of coz większa średnica, i z 6-7m rurek wsadzić)

 

komp bedzie grzać akwarium, nie ma ryzyka zapchania WCta rybimi bobami i samą rybą (ktoś kapitana Igloo smażył? :D ) w układ mozna wlać np Borygo a ryby pożyją :P

 

Gorzej jak wąż będzie przetarty i w akwarium poleje borygo :)

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł rodem z...CPC :blink:

 

Otóż można tak jak CPC chłodzi wodę w "układach", ale do akwarium wsadzić rury (of coz większa średnica, i z 6-7m rurek wsadzić)

 

komp bedzie grzać akwarium, nie ma ryzyka zapchania WCta rybimi bobami i samą rybą (ktoś kapitana Igloo smażył? :D ) w układ mozna wlać np Borygo a ryby pożyją :P

 

Gorzej jak wąż będzie przetarty i w akwarium poleje borygo :)

ja uwazam ze to genialny pomysł! ze my na to nie wpadliśmy... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek ;-) Tym razem z pytaniem już bardziej technicznym.

 

Skończyło się na zanabyciu aluminiowej chłodniczki, takiej, jak na fotce, w ilości sztuk dwie (fajna, bo maleńka jest, ma bardzo luźno finy ustawione, więc jak na moje potrzeby idealna, żeby woda dobrze ją opływała).

 

post-129552-1138099867_thumb.jpg

 

Chłodniczki połączyłem razem, ustawiając je obok siebie, z odstępem na koreczkach ;-) Teraz zastanawiam się, jak połączyć przepływ cieczy chłodzącej - czy wlot w jedną rurkę, potem wylot z pierwszej chłodniczki z wlotem drugiej i wylot końcowy z drugiej chłodniczki? (czyli szeregowo to się chyba nazywa? ;-) ), czy raczej na wlocie i wylocie dać trójnik Y i połączyć równolegle? Jak lepiej będzie w kwestii zmniejszenia oporu? Pompka Zeltz L30 daje spokojnie radę, próbowałem, przy połączeniu szeregowym i długim wężu (podłączyłem 6 m, bo nie chciałem na razie jeszcze ciąć ;-) ), więc raczej przy połączeniu bloków też da radę, ale może można jej jakoś ułatwić życie? (podnoszenia nie będzie praktycznie żadnego, zbiornik wyrównawczy w akwa jest na poziomie komputera, wznoszenie będzie maks o 30 cm po skosie, to już raczej długość rurek może zwiększać opór (w sumie 3 m będzie, 1,5 w jedną stronę i 1,5 powrotu), ale też nie wydaje mi się...

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie maja byc ustawione te chlodniczki ? wrzucasz je do akwarium ?? :]

jak nie, to racze rownolegle - dlatego, ze badac kolo siebie w szerego 1'sza i tak nagrzewala by sasiadke

Chłodniczki w tej chwili połączyłem tak, jak na fotce, czyli szeregowo, jak rozumiem? ;-) (sorry za jakość, brak cyfrówki pod ręką i zrobiłem telefonem)

 

post-129552-1138101551_thumb.jpg

 

Chłodniczka będzie zanurzona w akwa, przepływ wody (w "zbiorniku wyrównawczym", czyli tzw. sumpie woda cały czas płynie przez komory, ruch wymuszony pompą obiegową) będzie "wzdłuż" chłodniczki (od strony tych złączonych rurek)

To co, lepiej równolegle przez trójnik?

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tak - bo ciepla "woda" wplynie w tym samym miejscu do obu jednoczesnie - i bedzie chlodzona od tej samej strony w obu chlodniczkach (rownolegle)

 

a co do "szeregowo/rownolegle" - chodzi o sposob polaczenia a nie ulozenia ich

OK, dzięki. Poza "większą powierzchnią" (jak rozumiem, niejako więcej ciepłej wody jednocześnie będzie chłodzone na początku chłodniczki), niż przy połączeniu szeregowym) coś z oporami przy równoległym się zmienia? Czy raczej nie?

 

To miałem na myśli właśnie, sposób połączenia, szeregowo - wchodzi jednym króćcem pierwszej chłodniczki, wychodzi do drugiej, a do obiegu końcowego wychodzi z ostatniego króćca - tak, jak miałem na fotce (dopytywałem się, bo ja humanista jestem i tak trochę mam z terminologią "przestrzenny problem" ;-) )

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opor bedzie przy trojniku - dobrze by bylo zalatwic Y a nie T... ale nie wiem jakie chcesz tam weze zalozyc (jaka srednica)

 

ps. moze niech ktos jeszcze sie wypowie, i potwierdzi albo zaprzeczy moje przypuszczenia co do wydajnosci - szeregowo / rownolegle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opor bedzie przy trojniku - dobrze by bylo zalatwic Y a nie T... ale nie wiem jakie chcesz tam weze zalozyc (jaka srednica)

 

ps. moze niech ktos jeszcze sie wypowie, i potwierdzi albo zaprzeczy moje przypuszczenia co do wydajnosci - szeregowo / rownolegle

Węże mam 12 mm (wewnętrzna średnica), średnica wewnętrzna chłodnicy to 8 mm (ale tyle samo lub niewiele więcej mają króćce na blokach, standardowe choinki NK12, trójniki itp., więc tu, myślę, mieszczę się w "normie"). Na fotce widać, że na zewnątrz rurek chłodnicy dałem wężyki gumowe 8/12 mm, na które pójdzie wężyk 12 mm, taka "redukcja", żeby nie bawić się w przejściówki i problem z ew. ich uszczelnieniem (same wężyki uszczelnione są akwarystycznym silikonem - to czarne na fotce)

Myślałem właśnie o trójnikach Y.

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże mam 12 mm (wewnętrzna średnica), średnica wewnętrzna chłodnicy to 8 mm (ale tyle samo lub niewiele więcej mają króćce na blokach, standardowe choinki NK12, trójniki itp., więc tu, myślę, mieszczę się w "normie"). Na fotce widać, że na zewnątrz rurek chłodnicy dałem wężyki gumowe 8/12 mm, na które pójdzie wężyk 12 mm, taka "redukcja", żeby nie bawić się w przejściówki i problem z ew. ich uszczelnieniem (same wężyki uszczelnione są akwarystycznym silikonem - to czarne na fotce)

Myślałem właśnie o trójnikach Y.

 

Pozdrawiam,

Sebastian

mysle ze zabawa w szereg jest bezsensowna ;) zostaw tak jak jest, ale moze daj mniejsze weze np cristallo 10/14 czy cellfasty 10/13, ja mam nk12 i mozna stosowac bez cybantow zakladajac na cieplo, nie ma mowy o przeciekach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zabawa w szereg jest bezsensowna ;) zostaw tak jak jest, ale moze daj mniejsze weze np cristallo 10/14 czy cellfasty 10/13, ja mam nk12 i mozna stosowac bez cybantow zakladajac na cieplo, nie ma mowy o przeciekach ;]

Znaczy, równolegle? W szereg jest teraz ;-)

 

Węże takie mam (Cellfast, ostały mi się z akwa ;-) ), kupowanie nowych to kolejny wydatek...

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, równolegle? W szereg jest teraz ;-)

 

Węże takie mam (Cellfast, ostały mi się z akwa ;-) ), kupowanie nowych to kolejny wydatek...

 

Sebastian

 

eae tak w szereg jest okay ;] pokreciłem sie ;]

 

co do wezy to okay, ale chodzi mi o to ze moga sie zssuwac, na choinki 12tki weze powinny byc "u numer" miejsze ;)

 

pozdrawiam

kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...