Skocz do zawartości
poodel69

Słabszy Kompik Do Nocnego Ściągania

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moja bestia jest trochę za głośna pomyślałem,żeby postawić drugiego kompa do nocnego ściągania. Ale byłoby to dla mnie zbyt proste;) Wpadłem na pomysł czegoś małego, co mógłbym czasem na jakiś wyjazd ze sobą zabrać. Pomyślałem - mATX. Ok. Zastosowanie - muzyka, divx, czasem puszczę Countera, czy może jakiegoś Q3. Karta graficzna - myślałem o czymś z Voodoo,ale nie jestem pewien. Pewnie po raz piąty w moim życiu skończy się na rivie;) Znalazłem płytę i chciałem zapytać, co o tym sądzicie? Chciałbym na nią wrzucić P3 733,a jak nie poszedłby to coś na szynie 100. Do tego dysk ~20GB, sieciówencja wifi, zwykła lan... i ewentualnie jakiej mocy zasilacz do czegoś takiego byłby potrzebny,bo nie moja epoka;) W sumie nie wiedziałem,czy zamieścić temat tutaj,czy w Podstawowych Zagadnieniach, ale uznałem,że tu wchodzą ludzie co jeszcze coś pamiętają z najlepszych czasów takiego sprzętu;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze niedawno Celofanka Coppermnie chłodzonego CPC, Abita BE6-2, Radeona 9200 z radiatorkiem, Seagate 20GB i Codeshita z AC Fan Pro TC - komp był niesłyszalny z odległości ok. 40cm (miałem przy nim łóżko - bez problemu dało sie spać). Takie CPC to naprawde fajna sprawa do starszego kompika - szczególnie że można nabyć już za jakieś 40 zeta na allegro. A o zasiłce - Codeshit troche nie domagał, zamierzałem go wymienić od dłużsżego czasu, ale przyszła modernizacja całego kompa - na P4 Northwooda 2.6, MSI i845 a zasiłki jeszcze nie mam. Oczywiście to komp 2nd.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...czyli slot 1.... A jest duża różnica wydajności pomiędzy Celinkami i tymi Pentakami?? Chodzi o osiągi realne i odczuwalne...WC odpada, bo komp ma być mobilny... Slot 1 mi pasuje - będzie full passiv;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie?? Jakiego procka dobrać? Bo mogę odpowiednio:

450/512/100

550/512/100

650/256/100

 

Duża jest różnica przy większej ilości cachu?? i czy odczuję dużą różnicę pomiędzy 450 a 500??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 550/512/100. Ale specjalnym specem nie jestem, moze by sie ktos inny jeszcze wypowiedzial

Hmm nie pamiętam dokładnie jakie tam były technologie ale ja chyba wziąłebym 650/256/100 a to dletogo że:

- szybszy zegar

- zapewnie lepiej będzie się krecic, mniejsza ilośc cache spowoduje że mniej się bedzie grzać

- nowsza technologia Coppermine

 

Polecam ten artykuł tam poczytasz róznie pomiedzy poszczególnymi typamiTesty Katmai a Coppermine. A tutaj podkrecony 650 na 900 i testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem swoje , można kupić na allegro płytę na slot1 z fsb do 133 w cenie 10-20zł , w standardah matx , do tego proc p2 350 puszczony na fsb 133 , (czyli p2 466mhz) i do tego np to - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79840517 - dysk w okolicach 40gb - miałem u siebie serwer to wiem jak szybko sie zapychają dyski , i do cs masz super , ja u mnie na celeronie 266@400 mam na takiej grafice i 256mb ram około 40-60fps na rozdzielczości 1280/1024 i nie ma przycinki w najgorszych momentach , a obudowę można dostać w serwisach często jakąś super nawet w dobrej cenie , i jesczze jedno , zrób 4 partycje , 1 system , 2 gry , 3 z netu , 4 obraz partycji c , powinno działać super....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...