Skocz do zawartości
deltan

Jaka Antena A Moze Cos W Ustawieniach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pod choinka znalazlam tuner tv (aver media) do mojego laptopka, ale mam problem... a nie mam pojecia o elektronice :unsure:

Chodzi o to ze korzystam z anteny wewnetrzenj i odbieram tylko zasniezony tvp2 i polsat;/ mieszkam w centrum warszawy i nie wiem czy to wina anteny, ustawien lub czegos innego..

POMOZCIE!

 

IZA

 

PS.. jelsi to wina anten, to mozecie mi doradzic jaka kupic? np na Allegro?

Bede bardzo wdzieczna :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w bloku czy w domu? Najlepsza by była TV kablowa. Generalnie odbiór na antenach pokojowych jest uzalezniony od wielu rzeczy:

-Jakości anteny,

-miejsca jej ustawienia,

-odległości od nadajnika TV,

-przeszkód na drodze nadajnik-antena.

Może masz na dachu jakąś antene zewnętrzną. Jeżeli tak to będzie ona na pewno lepsza od najlepszej anteny pokojowej. Jeżeli nie to pozostaje Ci popróbować ustawienia anteny w róznych miejscach (wyżej, niżej, drugi koniec pokoju, ustawienie pod innym kątem). Sprawdz jak na tej antenie odbiera zwykły telewizor (najlepiej nie zmieniając pozycji anteny). Jezeli zdecydowanie lepiej to być może sprawę załatwi wzmacniacz sygnału między anteną, a kartą TV (oczywiście o ile antena takowego nie posiada). Tunery TV wymagają trochę mocniejszego sygnału niż telewizory. Co do zakupu anteny pokojowej to radzę zapytać najpierw w sklepie RTV czy w Twoim miejscu zamieszkania jest wogóle możliwość odbierania w miare mocnego sygnału z nadajnika (odległość od nadajnika), bo jeżeli nie to nawet najdroższa antena dobrego odbioru nie zapewni. Pozdrowionka.

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antene mam jakas dosc stara, ale na TV w domu odbierala dobrze,

mieszkam w akademiku, nie mam anteny zew, dostepu do kablowki, wiec zostaje mi antena pokojowa..

Wiem ze telewizory w akademiku odbieraja dobrze, nie wiem jak w moim pokoju, ale w pozostalych dobrze.

Jak pisalam mieszkam w centrum Warszawy, 4 ulice od Woronicza.

Myslalam tez o zakupie anteny zew i uzywanie jej jako wew:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tej antenie której uzywasz TV odbierają dobrze to wygląda albo na zbyt słaby sygnał, albo na niedokladne ustawienie anteny, chociaż skłaniałbym się ku temu pierwszemu. Dobrze by było gdybyś mogła pożyczyć na sprawdzenie jakiś wzmacniacz antenowy (pewnie ktoś ma w akademiku) i jak pisałem "wstawić" go pomiedzy antenę, a karte TV. Jeżeli nie będzie zauważalnej poprawy to być może akurat do tego pomieszczenie fale nie docierają lub rozchodza się w jakiś nietypowy sposób co utrudnia wyłapanie dobrego sygnału. Raczej wykluczalbym winę karty tv czy oprogramowania, bo chyba nie znalazłabyś wtedy żadnego programu. Jeżeli chciałabyś kupić antene to najlepiej dogadać się ze sprzedawcą żeby w razie czego można było ją oddać. Zazwyczaj większe anteny mają wiekszy zysk więc i sygnał mocniejszy także można popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...