Skocz do zawartości
Skolim

Losowo Pojawiajace Sie "unmountable Boot Volume" Przy Starcie Windy (prosze O Szybką Poradę)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprzet to (pisze z pamieci):

proc: athlon 1600+

płyta: ECS l7vmm3

grafika: jakies wbudowane S3

ram: 256 - 32 dla grafiki

dysk: nie pamietam jakiś samsung 40gb

system: Win XP pro (problem występował zarówno z dodatkiem SP2 jak i bez niego)

system plików: FAT

 

Mam problem jak w temacie czyli:

Windows startuje, ale czasem po polawieniu sie ekranu ładowania (nie dokonywałem żadnych zmian) pojawia sie bluescreen z komunikatem "unmountable boot volume" i innym śmieciem. Poszukuje możliwych rozwiązan tego problemu. Wyczytałem już ze pomódz moze:

- chkdsk -p

- fixboot

- fixmbr

Choć zawsze myślałem ze uszkodzenie mbr uniemożliwi rozruch windy, a tu rozruch sie udaje, a system wykłada sie później. Zastanawiam sie z czego moze wynikać problem. Moje podejżenia padły na zamykanie systemu które moze powodowć jkieś bledy na dysku i w sektorze mbr i w zasadzie nie wiem co jeszcze. Caly czas zastanawia mnie losowośc problemu, pozatym zauważyłem, ze po nieudanym starcie nie uruchamia się scandisk, co tez jest dziwne.

 

Bardzo bym prosił o sugestie i pomysły na ewentualne rozwiązanie problemu, zalezy mi na czasie poniewaz jutro się bede z tym bawił a tam gdzie zmierzam nie ma netu:) Wiec móglbym spisać wasze wszystkie pomysły i jutro tezstowac co pomoże.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Zdaje sobie sprawe,ze nie jest to sprzęt dla XP ale komputer nie jest mój ja go tylko pomagam naprawić. Choc ja kiedyś pracowałem na celeronie 500 i 320ramu z XP i przy odpowiedniej konfiguracji dalosie komfortowo pracowac.

Ad.2 Ja równiez podejżewam uszkodzenie dysku, złe polączenia raczej odpadają poniewaz komputer bez fizycznego ruszania kabli raz startuje raz nie.

Ad.3 Inny śmieć to np. hexalnie zapisane numery błedów ogólnie rzczy zwracane na blue screen,a le nie jestem w stanie ich zacytowac z pamieci ;)

Ad.4 Jak pisalem tez podejzewam uszkodzenie dysku, ale poszukuje wszystkich pomysłów, zebym miał jutro co testowac jesli dysk okazałby się OK.

Ad.5 Tasiemki chyba nie, bo czasem jednak startuje.

 

A jeszcze jedna sprawa komputer nie chciał wykryć kości DDR 256mb PC400 (była wkładana jako samodzielna kość - innych nie było zamontowanych), teraz pracuje z kością PC266. Moim zdaniem powinien pracowac z PC400 (oczywiscie na magistrali 133) może się mylę?

Edytowane przez Skolim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam podobny problem z Blue Screen'em i komunikatem UNMOUNTABLE BOOT DEVICE. Komputer złożony 7 m-cy temu o konfiguracji:

 

system- XP SP2

płyta- Foxconn a690gm2ma-rs2h bios p35

procek- Athlon LE-1640

ram- Goodram 1gb 800mhz

zasilacz- TakeMe 400W

dysk- Seagate Barracuda 160gb 8mb sata2 system plików NTFS,partycje zakładane przez instalator XP-ka

DVD- LiteON lh-20a1s sata

grafa- Palit 8600gt 512mb

 

Dvd i HD na interfejsach SATA,kable zmieniane ten sam efekt.

 

 

Komputer chodził bez zarzutu około 5 miesiący, nagle zaczęły pojawiać się blue screeny z UNMOUNTABLE BOOT DEVICE które likwidowane były z konsoli poleceniem CHKDSK,fixboot i fixmbr.Po czym komputer uruchamiał się bez zarzutu.

 

Po likwidacji blue screena znowu 2-3 tygodnie spokoju i to samo.Znowu konsola pomogła i po około 3 tygodniach znowu ten sam problem.

 

Komputer nie jest podpięty do internetu.Korzystają z niego dzieci grając w niewymagające gry z "gazet".

 

Coś uparcie powoduje ten sam problem.Mam gwarancję na podzespoły lecz nie wiem co ewentualnie wysłać.

 

Proszę o kilka rad w celu usunięcia problemu

 

Pozdrawiam

Edytowane przez eve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...