Skocz do zawartości
Zxc

Radeon 8500 3,6ns problem

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc zakupiłem sobie jakiś miesiąc temu Radeonka 8500 64mb DDR ,na karcie jest naklejka że to pełny Radeon na pudełku też w cenniku sklepu też kupowałem karte jako pełny 8500 nie LE. Wziołem karte praktycznie w ciemno (co się okazało błedem...) ponieważ ma 3,6ns pamięci tak więc pomyślałem że nawet jak będzie 250/250 to pamięci teoretycznie będą biegać 275 bo 1000/3,6=277 tak więc go kupiłem. Maxymalnie stabilnie bez artefaktów i dodatkowego chłodzenia pamięci chodzą na 260mhz choć to 3,6ns! czyli bardzo słabo :( Rdzeń 290mhz (do tego nie mam zastrzeżeń). Karta przechodzi też #dmarka na 285/285 ale są arfetakty więc za takie kręcenie to dziękuje. Karta to XpertVision Radeon 8500 (niby pełny) 64mb DDR TVout/DVi ,XpertVision jest to bandera Palita tak jak Leadtek ma Winfasta. poniżej zamieszczam zdjęcia karty. Myśle sobie zmienie BIOS wgrałem od BBA pełnego i karta "padła" zflashowałem pierwotny bios i jest OK. Probowałem jeszcze pare biosów od 8500 pełnych ale zawsze działo się to samo czyli krzaki już w DOSie. Może ktoś wie co zrobić by pamięci chodziły tak jak mają (do tego są produkowane) chodzić czyli 275??. JAkość obrazu jest niezła TVout też bradzo dobry. Aha karta nie ma drugiego RAMDACa (więc to pewno wałek że to pełny). Naszczęście była tania 440zł na gwrancji 12miesięcznej. Ma ktoś jakieś pomysły by ją bardziej pogonic na standartowym chłodzeniu???

Zamieszczam zdjęcia karty i pamięci:...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehs, nie weim, co to za pamieci, jakies no name-i to mzoe byc przyczyna, wezmy taki przyklad:

spectec 7 ns pojdzie na 140 mhz, a kingston na 150..... niby to samo, ale.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

any more??? no chłopaki może niech poda któryś jakiś bios od Radka LE albo jakiegoś PBA full lub etc... może poprubuje i się uda? ruszcie głową :) posiadacze R8500 biosedit w reke i bios na ftp błagam!. A może wie ktoś jak zmierzyć Vmem i Vgpu na tym RAdku?? może Vmem jest zaniżone??? please help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci kiedys mowielm ze ta karta bedzie bardzi biednie chodzic ze wzgledu na to ze ma niereferencyjne uklady sciezek

 

Najlepiej wez edytor biosow do ati i ten bios co dostales z karta zedytuj i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem najpierw Saphirra ale ten padl Potem Tego Xtra Vision Dokładnie takiego samego Pełnego tyle że miałem normalne taktowanie 275/275 nie wiem co oni ci wcisneli ale napewno nie jest to pelny Readon 8500. A pozatym mój szedł jak dobrze pamiętam na 309/610. Spórbój zmienić biosa może w tej twojej mas ztaki sam problem jaki ma miejsce chyba w Herculesach. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem najpierw Saphirra ale ten padl Potem Tego Xtra Vision Dokładnie takiego samego Pełnego tyle że miałem normalne taktowanie 275/275 nie wiem co oni ci wcisneli ale napewno nie jest to pelny Readon 8500. A pozatym mój szedł jak dobrze pamiętam na 309/610. Spórbój zmienić biosa może w tej twojej mas ztaki sam problem jaki ma miejsce chyba w Herculesach. :?

no tyklko skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> teb BIOS??? Mialeś na takich samych pamięciach?? w jakim sklepie kupowałeś???

daj namiary na gg ,icq albo tlen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zxc zajrzyj na tego linka, jest tam bios do XpertVision  http://www.radeonthetop.com/bios.php

to jest ten sam co mój czyli do Le. Dowiedzialem sie ze XpertVision robi jedna karte i sprzedaje to samo jako pełny i LE karty roznia sie tylko wgranym biosem który uniemożliwia duże podkręcanie w LE. Napisalem e-maila do sklepu gdzie mieli pelne XperVision moze dostane od nich bios od pelnego. Mimo wszytsko WIELKIE DZIEKI! bo fajna strona moze z innej karty cos przypasuje (watpie :()

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Mam taką samą kartę, wygląd identyczny, defaultowo ma 250/250, na stickerze jest "Radeon 8500", dziwne to troche. Wyciągam na niej 294 dla procka i 279MHz dla pamiątek (rock stable, bez artefaktoof). Proca kręciłem max na 306MHz, ale MAFIA po około godzinnej sesji wieszała sie (chociaż np. w 3dMark'u nie zaliczyłem ani jednej zwiechy :? ). Niedługo założe radiatorki na pamięci i zobacze co sie jeszcze da wycisnąć...

Procek prawie sie nie grzeje, mimo dennego radiatora.

 

P.S. Zxc: przysłali ci pełnego biosa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Mam taką samą kartę, wygląd identyczny, defaultowo ma 250/250, na stickerze jest "Radeon 8500", dziwne to troche. Wyciągam na niej 294 dla procka i 279MHz dla pamiątek (rock stable, bez artefaktoof). Proca kręciłem max na 306MHz, ale MAFIA po około godzinnej sesji wieszała sie (chociaż np. w 3dMark'u nie zaliczyłem ani jednej zwiechy :? ). Niedługo założe radiatorki na pamięci i zobacze co sie jeszcze da wycisnąć...

Procek prawie sie nie grzeje, mimo dennego radiatora.

 

P.S. Zxc: przysłali ci pełnego biosa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Mam taką samą kartę, wygląd identyczny, defaultowo ma 250/250, na stickerze jest "Radeon 8500", dziwne to troche. Wyciągam na niej 294 dla procka i 279MHz dla pamiątek (rock stable, bez artefaktoof). Proca kręciłem max na 306MHz, ale MAFIA po około godzinnej sesji wieszała sie (chociaż np. w 3dMark'u nie zaliczyłem ani jednej zwiechy :? ). Niedługo założe radiatorki na pamięci i zobacze co sie jeszcze da wycisnąć...

Procek prawie sie nie grzeje, mimo dennego radiatora.

 

P.S. Zxc: przysłali ci pełnego biosa ?

daj nr gg ,icq lub tlen bo potrzebuje pogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Mam taką samą kartę, wygląd identyczny, defaultowo ma 250/250, na stickerze jest "Radeon 8500", dziwne to troche. Wyciągam na niej 294 dla procka i 279MHz dla pamiątek (rock stable, bez artefaktoof). Proca kręciłem max na 306MHz, ale MAFIA po około godzinnej sesji wieszała sie (chociaż np. w 3dMark'u nie zaliczyłem ani jednej zwiechy :? ). Niedługo założe radiatorki na pamięci i zobacze co sie jeszcze da wycisnąć...

Procek prawie sie nie grzeje, mimo dennego radiatora.

 

P.S. Zxc: przysłali ci pełnego biosa ?

daj nr gg ,icq lub tlen bo potrzebuje pogadać
Numer GG podałem ci na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...