Skocz do zawartości
kubolo

Ustawienia Routera, Portów - Dla Serwera Gry.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że stworzyłem serwer w grze, aby grać online i aby inni mogli też na nim grać.

Sęk w tym, że inni go nie widzą, mówią, że IP się ciągle zmienia i, że nie można polączyć się z serwerem.

 

Sieć wygląda tak, że mam dwa komputery, router, a ten mój komputer jest tym podrzędnym.

 

Kumpel powiedział mi, że trzeba otworzyć określone porty, a także ustawić statyczny adres IP.

Porty już otworzyłem, jednak boję się zmieniać w IP. Dodam, że w tych sprawach nie mam doświadczenia, a miałem już full problemów...

 

W ustawieniach sieciowych znalazłem portokół (jakiś tam) i w jego ustawieniach mogę określić adres IP, maskę podsieci i coś jeszcze. Te wszystkie dane mogę znaleść w "ipconfig". Boję się jednak by nie zepsuć polączenia, bo wtedy będzie klęska. Czy statyczny adres IP ustawia się właśnie tak??

 

Jeśli coś jeszcze powinienem zrobić to proszę napiszcie. Proszę o pomoc!

Pozdrawiam i dzięki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki masz router bo nie wsystkie mają możliwośc korzystania z dyndns niektóre mają np no-ip lub inną usługę

 

a dyndns pewnie już przeczytałeś do czego ale ogólnie do tego zebyś miał przy zmiennym IP stałą nazwę pod którą twój router będzie widoczny. Potem ustawisz przekierowanie portów na roterze i ludzie do ciebie bedą sie np łączyć na serwer poprzez adres kubolo.dyndns.org:1234 gdzie 1234 bedzie numerem portu a nazwa wcześniejsza bedzie pozwalała rozwiązań się na adres twojego routera

 

jeśli twój router nie bedzie obsługiwał tych usług to bedzie tzreba niestety podawac ludziom Ip zawsze pzred grą i to nie to IP na kompie tylko to co pobiera router

 

a statycznego adresu się tak nie ustawia bo tu ustawiasz adres kompa i to są adresu wewnętrzne i pewnie masz DHCP włączone na routerze.

 

ps napisz jak przekierowałes porty i jakie masz ustawiena ip na komputerze

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dlinka ale mysle ze szwankuje. DI 604.

Porty z zapory windows gdzies tam, dwa razy po 11, nie pamietam jakie tam typy sa.

Mało rozumiem z tego dydns, ale mam nadzieje ze bedziecie w stanie mi pomoc.

Dodam ze ow serwer mimo iz zakladam INTERNET, to widze go jako LAN. I IP jest przy nim routerowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...