Skocz do zawartości
joshrob

Di-524, Dwl-g630 I Brak Ip Przy Wlaczonym Szyfrowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

di524 i karta g630, obie rzeczy dlinka, to moj pierwszy sprzet wi-fi.

 

z racji ze mieszkam na dosc ludnym osiedlu, chcialbym wlaczyc szyfrowanie polaczenia i logowanie do AP za podaniem klucza. niestety nie udaje mi sie tego zrealizowac.

 

ustawienia AP:

ssid: moj_sid

kanal: 6

ssid broadcast: disabled

security: wep

auth: shared key, 128bit, ascii

key1-key4 - wypelnione, wybrane key1

 

"wlasciwosci sieci bezprzewodowej" w win xp pro:

szyfrowanie danych (klucz WEP wlaczony) - zaznaczone

uwierzytelnianie sieciowe (tryb udostepniania) - zaznaczone

klucz sieciowy - podaje klucz z pola key1

format: ascii, 104bit

indeks klucza: 1

otrzymuje klucz automatycznie - odznaczone

 

przy takich ustawieniach polaczenie jest nawiazywane, ale przy wpisaniu w konsoli "ipconfig /all" wyglada to tak jakby DHCP nie przyznalo w ogole adresu.

tyle ze DHCP dziala, przyznaje adresy do sieci LAN, a nawet przyznaje tez na WLAN ale tylko w przypadku braku szyfrowania.

 

nie mniej jednak po wejsciu do panelu administracyjnego routera w zakladkach home/dhcp widac ze adres jest przyznany.

 

dodatkowo w panelu static dhcp przy mac karty wi-fi nie widac nazwy komputera, tak jak to zwykle ma miejsce (dla lan lub wifi bez szyfrowania)

 

w zakladce status/wireless tez widoczny jest wpis z adresem mac karty wi-fi

 

upgrade firmware'u do wersji 1.20 nie pomogl w tej kwestii, choc cale szczescie usprawnil filtrowanie mac.

 

czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wep juz nie jest na czasie -latwo zlamac

w tym routerze masz WPA

jesli masz winde z SP2 to wal WPA jak cos nie tak daj sygnala :P

Pozdro

nie, nie mam SP2.

a instalowac nie mam jakos checi, gdyz po wczorajszych przygodach z instalacja tej karty wi-fi mam lek przed bluescreenami.

 

a wlasnie, o tym jeszcze nie napisalem.

wczoraj karta zainstalowala sie poprawnie. a podczas prob z nawiazaniem polaczenia, konkretnie podczas proby polaczenia sie z jedna z sieci, ktora byla w eterze, dostalem bluescreen informujacy o jakims bledzie w pliku ndis.sys

po restercie, i ponownym zalogowaniu uzytkownika, nim pojawil sie do konca pulpit, znow bluescreen.

 

power off. wyjecie karrty wifi. restart. "system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie".

wlozylem karte. bluescreen.

odinstalowalem sterowniki do wi-fi. restart. "system..."

przepuscilem dysk chkdsk /r/f kilka razy.

przywrocilem system do momentu sprzed instalacji sterownikow do karty. restart. "system..."

i tak mam do teraz.

zainstalowalem na nowo sterowniki do wi-fi. zainstalowalem karte. "system..." nadal po zalogowaniu sie uzytkowniak sie ukazuje, ale dziala. kontakt z internetem przez wi-fi dziala. bez szyfrowania oczywiscie.

 

zauwazylem tez ze podczas polaczenia przez wi-fi nie dziala mi otoczenie sieciowe. ale jak tylko wloze stara sieciowke pcmcia zaczyna dzialac.

 

g630 to revision c2, firmware 3.00, sretownik tez w tej samej wersji.

 

 

sprzet kupiony od tego oto pana na allegro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=79512067

 

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde powiedziawszy sprzet nie jest delikatnie mowiac najwyzszych lotow :(

ale to co TY opisujesz to mi wyglada na soft

poradzic moge tylko tyle zebys zrobil instalke od nowa ( systemu niestety ) :((((9

zainstalowal potem stery nowe do karty i zrobil jakis czs proby z roznymi ustawieniami ( odradzam DHCP )

jak bedzie OK to rob szyfrowanie

masz mozliwosci sie troche zabezpieczyc ( zmien IP routera , haslo, SSID i no brodcasting, fitruj po macu ustaw FW i masz OK przynajmniej na lamiarzy

jak kilka dni bedzie ok to sobie rob proby na WEP

 

P.S. zmien calkiem zakres prywatnych IP ( nie taki jak domyslny Dlinka )

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde powiedziawszy sprzet nie jest delikatnie mowiac najwyzszych lotow :(

chodzi o to ze z allegro? czy o to ze di524 i g630?

 

ale to co TY opisujesz to mi wyglada na soft

poradzic moge tylko tyle zebys zrobil instalke od nowa ( systemu niestety ) :((((9

zainstalowal potem stery nowe do karty i zrobil jakis czs proby z roznymi ustawieniami ( odradzam DHCP )

jak bedzie OK to rob szyfrowanie

masz mozliwosci sie troche zabezpieczyc ( zmien IP routera , haslo, SSID i no brodcasting, fitruj po macu ustaw FW i masz OK przynajmniej na lamiarzy

jak kilka dni bedzie ok to sobie rob proby na WEP

 

P.S. zmien calkiem zakres prywatnych IP ( nie taki jak domyslny Dlinka )

wiec czesciowym rozwiazaniem problemu okazalo sie /i mozna sie bylo tego spodziewac ;)/

odciecie windows od zarzadzania polaczeniem bezprzewodowym.

kiedy tego ticka sie odznaczy, ichnie dlinkowskie airplus utility dziala calkiem dobrze i...

dziala szyfrowanie(!) tak jak sie tego czlowiek spodziewac winien wnioskujac z ustawien :)

 

teraz pozostaje tylko kwestia otoczenia siecowego, ktore nadal nie dziala przy polaczeniu przez wi-fi ;/

 

pozostaje mi jeszcze instalacja najnowszego sterownika do karty, ktory wlasnie sciagnalem z support.dlink.com,

ktory rzekomo jest w wersji 3.05

 

no nic. testuje dalej,

pozdrawiam

 

 

 

nom, nowe sterowniki pomogly. dziala otoczenie sieciowe i szyfrowanie. zostal tylko blad z "system..." niestety, ale poki nie ma bluescreenow, da sie zyc... i co wazniejsze pracowac.

dziekuje za posiwecony czas.

 

a watek moze sie komus przyda na przyszlosc.

 

pozdrawiam,

j.

Edytowane przez joshrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auth: shared key ? -> tu powinno byc open system :P

jesli chodzi o ten sprzet to pochodzi chyba z usa bo cena baaardzo niska jak na polski kanal dystrybucyjny, wiec tu moze byc problem....

 

2. nie uzywaj aplikacji windowsa!

wydup ja i skonfigurj polaczenie na sofcie dlinka i tam masz wpa-psk

zdecydowanie uzyj tego szyfrowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...