Skocz do zawartości
Shark19

Creative Inspire T-6060 Na Zintegrowanej Dźwiękówce Realtek Alc 650

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku tygodniach informowania sie w temacie zdecydowałem się na kupno Inspirów T-6060 ze względu na wygodną regulację głośności i siły basu za pomocą pilota.

 

Jednak mam w kompie zintegrowaną dzwiękówke realteka 5.1 i nie wiem czy nie będe musiał nabyć jeszcze SB Augidy 2. Zakup tej karty i tak planuje, ale poźniej za kilka miesięcy.

 

 

Teraz mam głośniki nawet nie najgorsze ( nie takie cichotki za 30 zl dające 0 basu ), tylko własnej konstukcji wzmacniacz stereo klasy AB 2x9W podłączony pod cztery głośniki , dwa szeroko pasmowe ( 1000- 20000 Hz ) 10 W ( 10 cm średnicy) każdy na biurku i dwa 25 W basowe ( 30-200 Hz ) śednicy 17 cm każdy pod biurkiem. Pasmo podzielone filtrem na częstotliwości 180 Hz

 

Gra to nawet nieźle, mimo wszystko Inspire T-6060 są jakieś 2 razy głośniejsze, mają 5 kanałów, i potrafią dać więcej basu, no i wyglądają juz dużo dużo lepiej.

 

----------------------

 

I mam taki problem związany z zintegrowaną dzwiękówką:

 

Jeżeli przestawie dzwięk na 5.1 i podepne te moje dwukanałowe głośniki własnej roboty pod wyjście na center/subofer lub rear, grają o wiele ciszej niż gdy sa podpięte pod kanały główne.

To nie wina moich głośników one są dobre, bo tak samo jest na "firmowych" głośnikach kumpla 2.0 za 60 zł.

 

 

Jeżeli tak samo miało by być na Inspirach, to głosnik centralny, subofer i tyle kolumienki będą praktycznie niesłyszalne, a dzwięk dawać będą tylko lewy i prawy głośniczek.

 

 

Czy Inspire mają wbudowany jakis przetwornik dziwięku, coś w rodzaju CMSS ( czy jak to się pisze ) z Augidy ??

Przerobią sobie dzwięk dwukanałowy z mojej dziękówki na swoje 5.1, lub wzmocnią głośność center/subofer i rear do właściwego poziomu jeżeli będą dostawać dzwięk 5.1 z mojej dzwiękówki ??

 

Czy jednak będe musiał kupić juz teraz Augidy ??

 

 

Prosze o wypowiedź osoby które próbowały lub mają taki zestaw głośników 5.1 i zintegrowaną dzwiękówke realtecka, lub poprostu wiedzą jak to chodzi.

 

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na zintegrowanej karcie soundmax na mobo asus A7V8X-X sterowniki soundmax chip ALC650 chyba? zaznaczam, że moje sterowniki do karty muzycznej są ubogie w opcje i ograniczają sie tylko do standardwoych suwaków ktorych przybywa w momencie podłaczenia poprawnie tych głosników. oczywiscie tez mam tylklo 3 wyjscia z karty line in out i mikrofon. Glosniki grają wszystkie i w porządku wystarczy np. sciągnąć wersje winampa 5.1 i nie bawic sie w sciaganie jakiego syfiastego pluginu do winampow typu KB5.1 bo jest beznadziejny. U mnie gra pieknie na wszystkich glosnikach. Przy produkcji tylko zwalili sprawe plastikowej tuby bass reflex w subwoferze i mi pyka popadając w wibracje jak daje od "4" wzwyż. na bass pokretle :( albo reklamuje albo sam sie zabiore za ponowne poprawne wklejenie jej w obudowe i moze skusze sie na ten modding na tej stronie czyli obłożenie gąbką scianek subwofera?. Proponuje tez nie sugerowac sie schematem podlaczenia wtyczek do wyjscia dzwiekowki zintegrowanej na plycie glownej bo w instrukcji dołączonej do głośników jest inaczej chyba pod ich soundblastery pokazane wiec trzeba pokombinowac:) u mnie zielony siedzi w zielonym gniazdku a dwa pozostałe są podłączone zamiennie wzgledem oznaczen kolorów :) i jest Ok gdyby nie ta tuba z którą musze cos zrobic bo kumpel ma P5800 i pieknie glosny bass mu wydobywa sie z "pudła" a u mnie bass i pyk pyk pyk, to drażni niestety a sluch mam troche wyczulony. pozatym nie wiem kto to napisal gdzies, ze te glosniki nie mają efektu radia? ja słysze w nocy jak podkrece volume na pilocie na maksa i mam cisze w pokoju, przykladajac ucho to mi lecą zdrowaśki bleee! ale normalnie nie da sie tego uslyszeć , dlatego pozbylem sie starego wzmacniacza unitry i kolumn na rzecz tego zestawu Creativa. A i efekt pikania jak komórka ma dzwonic jest w nocy z odleglosci ponad metra sciągał zestaw sygnał. Podsumowując za tą cene do kompa wyśmienite, choc przydałyby sie korekty w subwoferze. daje mi w skali 10stopniowej 9. pozdrawiam

Edytowane przez Serfin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...