Skocz do zawartości
bkroy

Dialog Adsl+edimax - Jak Skonfigurować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Siedziałem u kumpla i chciałem mu pomóc w ustawieniu sieci LAN i połączenia z netem WAN na routerze Edimax (http://www.sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=14395).

Ogólnie rzecz biorąc, to w zasadzie z niczym nie ruszyliśmy.

Ja u siebie działam na Neo+ + Planet i z konfiguracją poszło mi w 10 min. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z tym Edimaxem to proszę o pomoc.

ps. co wpisać w polu user id i pass (dla usługi ADSL Dialog?), bo kumpel nie dosał od nich żadnego loginu i hasła?? Skąd je wziążć - na infolinii tylko automat gada.

ps 2. proszę o pomoc w wypełnieniu potrzebnych pól na zrzutach

post-6014-1136848068_thumb.jpg

post-6014-1136848108_thumb.jpg

post-6014-1136848222_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejść do konfiguracji modemu/routera Dialogu - Callisto 821 i jego podmiana na inny z wbudowanym switchem.

A oto krótka instrukcja :

1.Wyłącz firewalla programowego jeśli masz - np. Norton Internet Security

2.W panelu sterowania/połączenia sieciowe/protokół TCP/IP:- ustawić adres IP=192.168.1.2- maska 255.255.255.0- wykasować bramę i DNS- OK

3.Reset modemu (przez wtyczkę zasilacza - koniecznie!)

4.W przeglądarce wpisać http://192.168.1.1 Powinno się pojawić okienko :- login : admin- haslo : adm!twoje_miasto (w moim przypadku : adm!wroclaw)Jesli hasło nie zadziała to spróbuj : ov4ibs3r Jesli wszystko dobrze zrobiłeś to jesteś w konfiguracji! Uważaj żeby nie namieszać za bardzo.

 

Calisto 821 podmieniłem na modem/routera ze switchem Asmax AR 804u (4 porty ethernet)Do Dialogu potrzebny jest modem obsługujący Annex B Ja użyłem Asmax AR 804u ponieważ to jeden z nielicznych modemów ADSL obsługujących Annex A i B Na "A" chodzi Neostrada i Netia na "B" Dialnet (Dialog)

Wchodzimy do konfiguracji według manuala - tu nie ma problemów Tryb Annex B wybieramy :Admin Privilege/ADSL Configuration- Annex mode config : user selected- user selected annex mode : Annex B

A oto najważniejsze ustawienia (nie jestem na 100% pewien czy są konieczne)

Configuration/WANVpi = 1Vci = 32Encapsulation = 1483 Bridged IP LLCMAC spoofing = tu ustaw numer ze spodu obudowy CallistoStatic IP settings = tu wstaw adresy dostarczone w umowie przez Dialog

LAN

W panelu sterowania/połączenia sieciowe/protokół TCP/IP: pobierz adres IP automatycznie Ustaw adresy serwerów DNSOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...