Skocz do zawartości
KLIMIUK

Wifi Speed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna posiadam router WiFi D-Lik 624+ (108Mb), jest on podlaczony do latopa Acer 3023 karta "Broadcom 802.11g sieciowy adapter" dane z menedzera uzadzen. Wewlasciwosciach polaczenia pokazuje mi predkosc 54Mb - czesto oscylujac w dol. Jednak transfery realne jakie osiagam przy sciaganiu dochodza zaledwie do 2000 kbytes/s ??? Po skretce z tego samego zrodla mam 9000-1000kbytes???

 

Podejrzeman ze problem lezy w kofiguacji routera, jakies sugesie ???

 

Zakladajac ze karta WiFi jest tlko 54Mb - jak to sie przklada na predkosc jakie realne transfery moge na niej osiagnac???

 

Bede wdzieczny za info

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od niedawna posiadam router WiFi D-Lik 624+ (108Mb), jest on podlaczony do latopa Acer 3023 karta "Broadcom 802.11g sieciowy adapter" dane z menedzera uzadzen. Wewlasciwosciach polaczenia pokazuje mi predkosc 54Mb - czesto oscylujac w dol. Jednak transfery realne jakie osiagam przy sciaganiu dochodza zaledwie do 2000 kbytes/s ??? Po skretce z tego samego zrodla mam 9000-1000kbytes???

 

Podejrzeman ze problem lezy w kofiguacji routera, jakies sugesie ???

 

Zakladajac ze karta WiFi jest tlko 54Mb - jak to sie przklada na predkosc jakie realne transfery moge na niej osiagnac???

 

Bede wdzieczny za info

 

pozdro

transfery wygladaja w porzadku. niestety wifi nie jest tak wydajne jak ethernet, z powodu zawodnego medium.

dla przykladu transfery w ethernecie 10mbps to ~1020kB/s a w przypadku wifi 11mbps to ~600-700kB/s.

wszystko u Ciebie w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DI-624+ pracuje z max. predkoscia 54Mbps ;)

Jesli chodzi o karte wifi to nie masz za rewelacyjnej.

Max. transfer w 802.11g to jakies 3-4MBps

Dzieki wszystkim za info poniewaz ja dopiero po raz pierwszy mam stycznosc z WiFi.

Nie mniej jednak jak sam napisales 3-4MBs to nie to samo jak 2 jakie osiagam wlasnie teraz.

 

Jakies sugestie ??? moze ktos ma jakies "Faq" na temat 624+ ???

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj najnowszy firmware 2.09

jak wyglada struktura twojej sieci ?

obawiam sie tez, ze nie obezdie sie bez zmiany karty na lepsza...

Jeżeli codzi o firmware to zmienilem na poczatku. Siec jest to zwykly Lan, gdzie wewnatrz po skretce osiagam transfery do 9500kbytes/s. Niestety po WiFi tylko okolo 1800kbytes/s.

Nie zamierzam zmieniac karty bo nie o to tutaj codzi , zastanawiam sie ciale czyistnieje jakas realna szansa wyianac z te konfiguracji co wiecej.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...