Skocz do zawartości
mocio

Pytanko O Temp Procka?

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obeznej procek chodzi 3000+/2520Mhz. Bios podaje nastepujace temp:

 

CPU CORE TEMP - 28C (TEMP1 - speed fun)

PWM AREA TEMP - 40C (temp2 - speed fun)

CHIP SET TEMP - 42c (temp 3 - speed fun)

 

Wiec domyslilem sie, iz temp procka to te 28C. Chlodzonko wodne, 2 wentylatory na chlodniczce. Jednakze jak wszedlem w sisoft sandre - to pokazuje mi ze BOARD TEMP jest wlasnie 28C a CPU 1 - 40, CPU2 42. Weze sa chlodne. Jak SPEED FUN minimalizuje sie do paska narzedzi to pazuje na pasku wlasnie 28 (zawsze bylem przeonany ze to jest wlasnie temp procka). Wlaczam SP2004, pchodzi troszke, TEMP1 (czyli wedlug mojego rozumowania temp procka wzrasta do 34C).

 

Juz sie zakrecilem przez te wskazania SANDRY czy temp 1 to na pewno temp procka, czy procek moze ma jednak 40C:) co to jest PWM AREA.

 

Z gory dzieki za pomoc i sory ze takie lamerskie pytanko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obeznej procek chodzi 3000+/2520Mhz. Bios podaje nastepujace temp:

 

CPU CORE TEMP - 28C (TEMP1 - speed fun)

PWM AREA TEMP - 40C (temp2 - speed fun)

CHIP SET TEMP - 42c (temp 3 - speed fun)

 

Wiec domyslilem sie, iz temp procka to te 28C. Chlodzonko wodne, 2 wentylatory na chlodniczce. Jednakze jak wszedlem w sisoft sandre - to pokazuje mi ze BOARD TEMP jest wlasnie 28C a CPU 1 - 40, CPU2 42. Weze sa chlodne. Jak SPEED FUN minimalizuje sie do paska narzedzi to pazuje na pasku wlasnie 28 (zawsze bylem przeonany ze to jest wlasnie temp procka). Wlaczam SP2004, pchodzi troszke, TEMP1 (czyli wedlug mojego rozumowania temp procka wzrasta do 34C).

 

Juz sie zakrecilem przez te wskazania SANDRY czy temp 1 to na pewno temp procka, czy procek moze ma jednak 40C:) co to jest PWM AREA.

 

Z gory dzieki za pomoc i sory ze takie lamerskie pytanko:)

raczej te 42 to procek a 28 chipset <_< ja mam cos takiego ze obroty wentylatorow sa podmienione w biosie jest ok a w everescie naprzemian :mur: ale masz wodne chlodzenia ale temp na chipsecie 42 *C to duzo jaki masz chipset?

Edytowane przez MrVonFetysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wgrany jest najnowszy. MrVonFetysz mopwisz ze procek ma 42 stopnie, ale mowie ze jak wchodze do biosa to CPU CORE TEMP wynosi 28C. Nie wiem moze to sandra mnie zakrecila..?? jakby procek mial 42C to bylyby cieple weze i chlodniczka. odnosnie chipsetu to jest chlodzony standardowo i takie sa temp na dfi (ustawilem teraz max obroty wentyla).

 

hmm to jak w koncu z ta temp?:)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wgrany jest najnowszy. MrVonFetysz mopwisz ze procek ma 42 stopnie, ale mowie ze jak wchodze do biosa to CPU CORE TEMP wynosi 28C. Nie wiem moze to sandra mnie zakrecila..?? jakby procek mial 42C to bylyby cieple weze i chlodniczka. odnosnie chipsetu to jest chlodzony standardowo i takie sa temp na dfi (ustawilem teraz max obroty wentyla).

 

hmm to jak w koncu z ta temp?:)

 

pozdr

smartguardian dobrze pokazuje - procek 28C , sandrze sie poj... czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...