Skocz do zawartości
PolyCount

Nowy Sprzet I Dziwny Komunikat I Reset Kompa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie swiezo co dostalem czesci zlozylem komputer i juz mam problem :(.

 

Oto jaki mam sprzet:

 

AMD Athlon 64 X2 3800

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

Samsung SpinPoint 250 GB (8MB cache, Serial ATA II)

Sound Blaste Live 5.1

Point of View GeForce 7800GT 256DDR3 256bit PCI-E 2xDVI/VIVO

obudowa

chiftec big tower zasilka w niej orginalna chifteka 420W

 

Opis problemu:

Przykladowo ni z tego ni z owego nagle pojawia mi sie taki ekarn ZDJECIE PROBLEMU 1

ZDJECIE PROBLEMU 2

widnieje doslownie sekundke i nastepuje reset komputera :(.

 

system to Windows XP SP2 , robilem updat biosu plyty glownej i ciagle to samo instalowalem windowsa od poczatku i zmian nie widac , sterowniki instalowalem orginalne dostarczone od producenta grafy i plyty glownej , dodatkowo do grafy sciagnelem najnowsze jakie byly z netu i to tez niepomoglo .

 

W czym tkwi problem ? zadne z czesci niesa krecone . Wszystkie elementy w komputerze procz karty muzycznej sa nowiutkie . Serdecznie prosze o pomoc . Dzieki z gory i pozdrawiam.

Edytowane przez PolyCount

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kolega polecil mi podlaczyc jeszcze zasilic na plycie glownej moldexa , dodatkowo podlaczylem drugi kabel zasilajacy do GF , uruchomilem ponownie jak dotej pory tfu tfu odpukac w niemalowane chodzi wszystko ok !! :)

zgrozo jak sa jakies wejscia do podlaczenia kabli to po to zeby je tam podlaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno nieskaldalem sprzetu a gdy to robilem kierowalem sie instrukcja dostarczana do plyty , natomiast o tej instrukcji dostarczanej od dfi nic dobrego powiedzec niemozna jest beznadziejna poprostu , zainteresowanych odsylam do strony dfi, lub powiem inaczej moze bo niektore osoby moga sie obrazic sa to instrukcje nie dla niedzielnych skladaczy kompow ze tak sie wyraze :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z moim kompem:

 

Pentium D 830 (temp norm. 47st, max 55)

Plyta gl: Gigabyte 8N-SLI-Pro

DDR2 Geil (2x512MB)

Dysk Samsung 200GB SATAII

Zasilacz Aerocool 450W

System: Win xp sp2

 

Sprzet skladali mi w sklepie i jest na gwarancji. Moge tam do nich pojechac i wymagac rozwiazania problemu ale nie mam czasu, bo sesja, i co najgorsze nie mam transportu. Widze teraz czytajac posta ze to moze nie byc problem sprzetu tylko oni cos poknocili. A ja jestem totalnym lamerem i do konca nie wiem co ma zrobic zeby samemu rozwiazac problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przeskanuj te pamięci testem Goldmemory

Skanuje juz trzeci raz i nie wykrywa bledow. Dokladnie problem jest taki:

 

Czasem komp sie wiesza, czasem wyskakuje bluescreen z napisami miedzy innymi:

 

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

 

STOP: 0x0000005 (0xB97ECD40, 0x00000000, 0xBFAC1E53, 0x00000000)

 

Wydaje sie ze przyczyna bledu jest nastepujacy plik: nv4_disp.dll

 

i sie wiesza:(

 

Plik ten to sterownik karty grafiki, wiec zainstalowalem najnowsze ze stronki nVidii, dodatkowo zaktualizowalem BIOSa - nic z tego. Bedac prawie pewnym ze to karta grafiki poszedlem do sklepu ja wymienic na inna sztuke - dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdy sia zatnie na poziomie Windows wlacza sie ciagly piskliwy dzwiek??

nie poprostu sie zacina i tyle. problem juz rozwiazany - aktualizacja biosa. tak powiedzieli w serwisie. ja zaktualizowalem ale nie na najnowszego. tak powiedzieli. niech im bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli blad wystepuje tyko i wylacznie w nv4_disp.dll winna jest grafika. Jesli wystepuja rozne bledy, a pamieci masz na 100% sprawne to winna moze byc plyta. Przeczysc port AGP (tzn odkurz), pozmieniaj pamieci w slotach, rozkrec calosc i skrec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - restart windy, niebieskie ekrany stopu i full błędów!!!Sprawdż najpierw w biosie jakie masz podane napiecie na pamięciach, PATRIOT musi mieć przynajmniej 2.8 V! Jeżeli masz napiecie oki to problem tkwi w zasilaczu - podaje za mało prądu!!!! U mnie było podobnie i wymieniłem zasilacz na mocniejsz - wszystkie problemy zniknęły! Taki zestaw ja masz jest dość prądożerny!!! AAAA i jeszcze jedno - fiormat i przeinstalowanie biosu nie pomoże, to problem sprzętowy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...