Skocz do zawartości
wragler

Czytanie Z Pliku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Juz napisalem poodbnego posta ale tam to bylo tylko takie napomkniecie o tym.

Musze napisac program ktory bedzie sortowal pewien ciag liczb zapisanych w pliku. Sortowanie to nie jest problem a jedynie czytanie i zapisywanie do pliku.Robilem kiedys taki program w c i kozystalem z scanf .Ale nie wiem jak to jest w c++ w ktorym chce to napisac.

Chodzi mi o jakis fragmnet kodu lub podobny proram tyczacy sie wczytaywanie do pliku i odczytawaniem. Zaznaczam ze ma czytac tylko z pliku do pamieci. Nie doczytalem jeszcze o strumieniach bo jestem poczatkujacy w c++.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c++ to rozszerzenie c, wiec scanf nadal istnieje. Doszly natomiast streamy

 

#include <fstream>#define TAB_SIZE 100int tab[TAB_SIZE];//odczytifstream plik;plik.open("plik.htm", ios_base::in);for(int i=0; i<TAB_SIZE; ++i){ if(plik.good())  tab[i] << plik; else {	cout << "error - koniec pliku";	break; }}plik.close();//zapisofstream plik2;plik2.open("plik2.txt", ios_base::out);for(int i=0; i<TAB_SIZE; ++i){  plik2 << tab[i];}plik2.close();

ja jednak wole fscanf fprintf bo sa szybsze i imho wygodniejsze

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak wczytać streamem stringa? Ja ostatnio musiałem zrobić takei usrojstwo i cin pomija przy tym spacje i wczytuje po 1 wyrazie. Nawet jak wczytywałem po 1 znaku (parsowałem do końca linii) to jeśli cin napotkał spacje to po prostu brał kolejny znak, czego skutikeim był string bez spacji :).. no i mam zapis zrobiony streamem a odczyt fopene'em :] troche tak niehigienicznie :D. Moze da sie ustawić jakiś znak do którego cin parsuje wczytywane dane na inny niż spacja, tab etc...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

getline(cin,string str, char delim); ?

 

np

string str;

getline(cin,str, ';'); // wczytuje az do srednika, akceptujac przy tym spacje i entery jako zwykle znaki

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...