Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płyte DFI Lan Party nForce 3 250GB i Seagate 120GB 8MB - z tego co przyglądałem się jej opisowi to ma opcje raid 0+1 na SATA i myślałem się przesiąść na SATA. Nie ejstem pewien czy nie warto by było od razu na SATA II bo ceny dysków są takie same prawie a wydajnośc dużo większa. Opłaca się zmienić płyte?

Edytowane przez Therion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy na jaką płytę i ile będzie cię ta przesadka kosztować :]

radze kupić dwa dyski sata II i nie zmieniać płyty głównej gdyż ona spokojnie wystarczy

 

ps.

co do dysków sata II to są one niewiele szybsze od sata I ale to tylko takie info na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy na jaką płytę i ile będzie cię ta przesadka kosztować :]

radze kupić dwa dyski sata II i nie zmieniać płyty głównej gdyż ona spokojnie wystarczy

 

ps.

co do dysków sata II to są one niewiele szybsze od sata I ale to tylko takie info na przyszłość ;)

Ale ta płyta nie ma SATA II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie ma :) ale i tak odpalisz dyski sata II na niej :]

Teraz jeszcze jedna sprawa. Chce 2x80 GB do RAIDa

Mysle żeby kupić w pcprojekt.pl

albo Seagate SATA I ( z tego co wiem to najlepsza firma dlatego na pierwszym miejscu mimo że SATAI)

albo WD SATA II

albo Samsunga SATA II (podobno nie za dobry wybór)

maxtory chyba odpadają??

Edytowane przez Therion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Therion olej raida i kup jeden duży dysk, a nie będziesz żałował :)

ja też specjalnie kupiłem drugą 200 samsunga aby połączyć ją w raid

i co zauważyłem to wywalenie się macierzy po miesiącu :(

więc ją olałem i jestem z tego bardzo zadowolony :D

 

co do dysku to polecam

Hitachi DeskStar T7K250 250 GB SATA II, NCQ

Seagate 250 GB Barracuda 7200.9 8MB, Serial ATA II

 

 

Samsunga mam i nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Therion olej raida i kup jeden duży dysk, a nie będziesz żałował :)

ja też specjalnie kupiłem drugą 200 samsunga aby połączyć ją w raid

i co zauważyłem to wywalenie się macierzy po miesiącu :(

więc ją olałem i jestem z tego bardzo zadowolony :D

 

co do dysku to polecam

Hitachi DeskStar T7K250 250 GB SATA II, NCQ

Seagate 250 GB Barracuda 7200.9 8MB, Serial ATA II

Samsunga mam i nie polecam

Jak to się wywalił. Mam jedną z lepszych płyt na 754. Też mi to grozi? Czy ten przyrost wydajności dysku jest aż tak mały że nie warto kupowac 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się wywalił. Mam jedną z lepszych płyt na 754. Też mi to grozi? Czy ten przyrost wydajności dysku jest aż tak mały że nie warto kupowac 2?

no normalnie się wywalił :( jednego pięknego dnia korzystam z kompa i bach ;) restart

Po tej czynności nie wstał :( , a co do przyrostu wydajności jest nie warty zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica bez i z raid niewielka ???????

mam RAID 0 na 2x160 Seagate baracuda 9 SATA2 , Asus A7N8X-E Deluxe z AthlonemXP i dziala super

teroetycznie wzrost wydajnosci 2x i faktycznie tak dziala :)

http://snake83.net/hardware.php - testy wykresy hdtach'em , jak mialem 2xATA to kopiwanie filmu miedzy nimi bylo 22MB/s , na oddzielnych tasmach, a teraz, zostawilem jednego ATA i zgrywanie miedzy macieza a seagatem 80GB idzie 40MB/s !!

jesli planujesz ustawiac raid 0 to moge polecic , start windy to ok 5sek. - po wszystkich wiadomosciach biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica bez i z raid niewielka ???????

mam RAID 0 na 2x160 Seagate baracuda 9 SATA2 , Asus A7N8X-E Deluxe z AthlonemXP i dziala super

teroetycznie wzrost wydajnosci 2x i faktycznie tak dziala :)

http://snake83.net/hardware.php - testy wykresy hdtach'em , jak mialem 2xATA to kopiwanie filmu miedzy nimi bylo 22MB/s , na oddzielnych tasmach, a teraz, zostawilem jednego ATA i zgrywanie miedzy macieza a seagatem 80GB idzie 40MB/s !!

jesli planujesz ustawiac raid 0 to moge polecic , start windy to ok 5sek. - po wszystkich wiadomosciach biosu

Nie wiem na czym Ty to kopiowales ze miedzy dyskami ATA na oddielnych tasmach szlo Ci tylko 22 MB/s. U mnie na 2 dyskach ATA WD JB podpietych na jednej tasmie idzie 35 MB/s, czasem nawet szybciej. Jakbym mial zakladac RAID 0 dla 40 MB/s to bym sie nigdy nie zdecydowal. Lepiej kupic szybszy dysk - wychodzi taniej i mniej z tym kombinowania.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...