Skocz do zawartości
matis85

" Mlaskający " Dysk Twardy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem , że coraz częściej, zwłaszcza podczas bezczynności mój dysk w HP nx6110 co i raz "mlaska" Ciężko mi opisać ten odgłos, ale to taki krótki dźwięk jakby coś przeskakiwało... Dysk - jak wynika z info podanych przez Everest Home Edition to chyba IBM/Hitachi, 60GB, 4200rpm . Czy ktoś z Was ma taki dysk, albo chociaż takiego notebooka i może powiedzieć czy u niego jest to samo? Dźwięk ten pojawia się przynajmniej raz na 1-2 minuty. Co to może być? To jakaś wada? Przyznam, że jest to trochę denerwujące, zwłaszcza jak się w ciszy coś pisze na komputerze. Dźwięk ten pojawia się wzwłaszcza jak na komputerze albo nic nie robię, albo robię nie wiele, np coś piszę co chwila przerywając. Jeśli np uruchamiam skaner antywirusowy na kiklanascie minut, to dźwięk ten sie nie pojawia, a dysk pracuje zupełnie normalnie.

 

Dzięki za odp i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki offtopic

 

mialem okazje sie dluzej pobawic HP nx6110, tzn poobracac nim ponosic itp. Stwierdzam ze jakosc wykonania jest naprawde niezla. Matryca otwiera sie z idealnym oporem ramka matrycy jest sztywna i bardzo dokladnie zrobiona - ogolnie HP wraca do gry jesli chodzi o jakosc wykonania, tylko ma klopoty z bebechami teraz widze (nie po tym poscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo a acer aspire 1640, prawdopodobnie ten sam dysk :) Hitachi 60gb 4200rpm

 

A macie taki problem, że podczas tego "mlaskania" odczuwacie krótki spadek wydajności? Tak jakby dysk zwalniał i startował?

U mnie niestety tak jest.... :mur:

 

Druga sprawa, wiecie może jak "zmusić" wentylator żeby pracował cały czas? Po włączeniu w eManager, owszem działa, ale tylko do restartu, potem dnie pamięta ustawien...

macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zauważyłem , że coraz częściej, zwłaszcza podczas bezczynności mój dysk w HP nx6110 co i raz "mlaska" Ciężko mi opisać ten odgłos, ale to taki krótki dźwięk jakby coś przeskakiwało... Dysk - jak wynika z info podanych przez Everest Home Edition to chyba IBM/Hitachi, 60GB, 4200rpm . Czy ktoś z Was ma taki dysk, albo chociaż takiego notebooka i może powiedzieć czy u niego jest to samo? Dźwięk ten pojawia się przynajmniej raz na 1-2 minuty. Co to może być? To jakaś wada? Przyznam, że jest to trochę denerwujące, zwłaszcza jak się w ciszy coś pisze na komputerze. Dźwięk ten pojawia się wzwłaszcza jak na komputerze albo nic nie robię, albo robię nie wiele, np coś piszę co chwila przerywając. Jeśli np uruchamiam skaner antywirusowy na kiklanascie minut, to dźwięk ten sie nie pojawia, a dysk pracuje zupełnie normalnie.

 

Dzięki za odp i pozdrawiam!!

 

Mam od niedawna HP nx6110 PY535ES i dokładnie to samo z dyskiem, tj. "mlaskanie". Niby można się przywyczaic, ale czy to nie jest nic niepokojącego? Próbował ktos już pytać o to w serwisie HP? Być moze ten typ tak ma ;-).

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna HP nx6110 PY535ES i dokładnie to samo z dyskiem, tj. "mlaskanie". Niby można się przywyczaic, ale czy to nie jest nic niepokojącego? Próbował ktos już pytać o to w serwisie HP? Być moze ten typ tak ma ;-).

 

Pozdrawiam,

...mam taki sam jak ty....TEN TYP TAK MA..... :)))) przynajmniej ta Toshiba 4200 rpm 60 GB Edytowane przez math

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "mlaskjacego" Hitachi 80GB 4200RPM, jednak jak ustawie w Notebook Hardware Control zakladke Hard disk tak zeby przy Acoustic Management byla wartosc loud (254) to mlaskanie znika :) Sam dysk pracuje oczywiscie troszke glosniej ale mi to mniej przeszkadza niz ten dzwiek mlaskania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...