Skocz do zawartości
baton18

Linux Mi Chyba Cos Namieszal W Karcie Sieciowej :( - Pomożcie!

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam

Mam problem i to dosc spory. Do wczoraj bylo wszystko ok. Korzystalem sobie z neta podpietego do mojej wbudowanej sieciowki - Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter. Mialem tez zainstalowanego Linuxa - konkretnie openSuSE10.0. I wczoraj przelaczylem sie na linuxa wlasnie, instalowalem na nim stery do grafy (nie robilem nic zwiazanego z siecia) a nastepnie wrocilem do Windows'a. I tu pojawil sie problem - otoz system przestal mi wykrywac neta. Widzi karte sieciowa, ale caly czas pokazuje ze "kabel sieciowy jest odlaczony". Nie reaguje w zaden sposob na wkladanie u wyciaganie kabla Przeinstalowalem juz XP ale problem pozostal. A co ciekawe, pod Linuxem laczy sie z netem i na switchu pali sie kontrolka informujaca o polaczeniu.

 

Macie jakis pomysl co sie stalo? bo ja juz nie mam pojecia. Sesja sie zaczyna, a ja bez netu bede. Moglbym w razie czego oddac lapka, bo jest na gwarancji ale wtedy nie bede mial kompa pewnie z 2 tygodnie

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Mam problem i to dosc spory. Do wczoraj bylo wszystko ok. Korzystalem sobie z neta podpietego do mojej wbudowanej sieciowki - Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter. Mialem tez zainstalowanego Linuxa - konkretnie openSuSE10.0. I wczoraj przelaczylem sie na linuxa wlasnie, instalowalem na nim stery do grafy (nie robilem nic zwiazanego z siecia) a nastepnie wrocilem do Windows'a. I tu pojawil sie problem - otoz system przestal mi wykrywac neta. Widzi karte sieciowa, ale caly czas pokazuje ze "kabel sieciowy jest odlaczony". Nie reaguje w zaden sposob na wkladanie u wyciaganie kabla Przeinstalowalem juz XP ale problem pozostal. A co ciekawe, pod Linuxem laczy sie z netem i na switchu pali sie kontrolka informujaca o polaczeniu.

 

Macie jakis pomysl co sie stalo? bo ja juz nie mam pojecia. Sesja sie zaczyna, a ja bez netu bede. Moglbym w razie czego oddac lapka, bo jest na gwarancji ale wtedy nie bede mial kompa pewnie z 2 tygodnie

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi!

to raczej przypadek, nie przez linuxa. marvell yukon są tak porąbanymi kartami - (z mojego doświadczenia) że jak słyszę tę nazwę to ciarek dostaję. spróbuj odinstalować stery i jeszcze raz instal. jak nie to spróbuj przeinstalować windę na jakiejś partycji i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania i wrażenia odnoscnie a6va dobrze jest pozostawiac tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=145241 ciagle zywy topic uzytkownikow tego wlasnie modelu i tam najpredzej ci ktos odpowie odnosnie konkretow, nie mialem problemow z ta karta sieciowa, ale malo jej uzywam, raczej wifi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej przypadek, nie przez linuxa. marvell yukon są tak porąbanymi kartami - (z mojego doświadczenia) że jak słyszę tę nazwę to ciarek dostaję. spróbuj odinstalować stery i jeszcze raz instal. jak nie to spróbuj przeinstalować windę na jakiejś partycji i sprawdzić.

Bardzo mozliwe ze to przypadek. Pomyslalem ze to przez linuxa bo na windzie dzialalo, na 15 min przesiadlem sie na [brzydkie określenie na linuksa]a, wrocilem do windowsa i kaput :(

Odinstalowywalem juz karte i instalowalem ponownie i dalej to samo. Przeformatowalem nawet partycje i zrobilem reinstalke WinXP i tez nic to nie dalo :(

A co jest takiego zlego ogolnie w kartach MArvell Yukon?

Wydaje mi sie ze moj przypadek chyba niestety skonczy w serwisie :/

Nie wiecie jak dlugo Asus trzyma lapki w serwisie?

I jeszcze jedno. Nie moge go teraz oddac, bo sesje mam i nie obejde sie bez kompa - zastnawiam sie nad jakims alternatywnym rozwiazeniem na jakis czas. Myslalem o sieciowce na USB albo PCMCIA. Co o tym myslicie? Zdalo by egzamin? Ile takie cos kosztuje? Mogloba byc jak najtansza bo to i tak tylko na jakis czas

 

Pytania i wrażenia odnoscnie a6va dobrze jest pozostawiac tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=145241 ciagle zywy topic uzytkownikow tego wlasnie modelu i tam najpredzej ci ktos odpowie odnosnie konkretow, nie mialem problemow z ta karta sieciowa, ale malo jej uzywam, raczej wifi...

Dobrze wiem o tym watku, ale chcialem ten problem poruszyc osobno, bo ktos moze cos wiedziec na ten temat a niekoniecznie zagladac do watku o A6VA. A problem jest bardzo istotny i zalezy mi na jak najszybszym jego rozwiazaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra.

a czy w linuxie działa sieć?? czy tylko "widać" że jest podłączony

Dzisiaj sie przekonam na 100% bo bede wieczorem istalowal Mandrive 2006. Bo w tym SuSE nie moge sobie poradzic z grafa i nie odpalilem X'ow. Wiec czy net chodzi to nie wiem jeszcze, przy instalacji laczyl sie ze swoja stronka w celu pobrania aktualizacji i sie polaczyl.

Wieczorem napisze dokladnie jak to wyglada pod ta mandriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko dziala.

Okazalo sie ze stery sie zaczely gryzc i trzeba bylo zainstalowac te ze stronki producenta kart (nie z plyty dolaczonej do lapka ani nie ze stronki Asusa)

Edytowane przez baton18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...