Skocz do zawartości
lewar81

Gf 6800 Gs Na Agp Już Jest!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dalej borykając się z wyborem karty namówiony przez wasa głównie TheFly, Krzychoo przeczekałem świeta i nowy rok, znalazłem takie okoto karteczki :) ta tańsza za 899 wydaje mi sie znacznie korzystniejsza, proszę o wypowiedzi czy warto ją zasysać czy znów czekać

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82528740 za 899zł XFX

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82369335 za 1049zł PoV

 

proszę o porady czy warto łykać tą za 899zł, ponieważ sępię się na nią okrutnie, i czy 350MHz to nie za mało, bo wersja pci ma o 100mhz wiecej, z gory dzięuję

Edytowane przez lewar81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie karty są w sumie identyzne pod wzgledem technicznym, i o ile sie nie myle są robione na laminatach innych producentów, więc mysle ze ta z 899 bedzie w sam raz....a swoja drogą sprawdz czy da rade odblokowac potoki bo 6800GS na Agp to nie to samo co 6800 GS na PCi-e <_< , tzn na PCI-e nie da się odblokowac ale za to potencjal oc jest duzy, a na AGP (inna płytka) może jeszcze te 16p6v wyciagniesz ale na mega oc bym nie liczyl :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze z Ati to GTO jest całkiem spoko

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81646156 - mozna smialo krecic

Btw - za 999zl wlasnie widzialem x850 na PCie :| az żal dupe sciska....

Ale jak bierzesz GTO to koniecznie 256 MB!! w smarku03 masz kolo 10000 na dziendobry a w 05 4500 pkt

a przeciez to dopiero poczatek :)

W sumei jak zwkle decyzja nalezy do ciebie bo GTO 256 i GS 256 to bardzo zbliozne wydajnosciowo karty...stawiam na GSa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silan to jednek 6800 GS lepiej wypada, ma ps 3,0 szybsze pamieci i mozliwosc odbloku 4 potoków, chyba jednak zaryzykuje i go wezme :) prosze jeszcze o inne rady, a np z 6800gt to duza strata do niego? czytalem gdzies ze czasem GS przewyzszal w testach GT czy to prawda? i moze ma ktos linka do takiego testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silan to jednek 6800 GS lepiej wypada, ma ps 3,0 szybsze pamieci i mozliwosc odbloku 4 potoków, chyba jednak zaryzykuje i go wezme :) prosze jeszcze o inne rady, a np z 6800gt to duza strata do niego? czytalem gdzies ze czasem GS przewyzszal w testach GT czy to prawda? i moze ma ktos linka do takiego testu?

Mozna by rzec ze 6800GS to dwunastopotkowy 6800GT o tej samej wydajności, a testy masz np na www.guru3d.com :wink:, tym bardziej że wąskie gardlo 6800/le juz tu nie wystepuje bo masz GDDr 3 1,6 (?) a taktowania ustawisz przynajmniej takie jak ma wersja PCIe (GpU 425/450 bo MEM ma ta sama czestotliwosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS z arche.net nie da sie odblokować, sprzedawca już by to zrobił i podniusł cene. Pamięci mają 2ns. Szkoda że wersja AGP jest robiona w 0,13, co do porównania z GTO to chyba gs na agp troche dostanie baty, szczególnie po o/c. Ciekawe jak ta karta wypada w porównaniu do mojej LE.

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxim Twój LE to ma osiągi jak 6800 Ultra! jakim cudem tyle pamiątki Ci psozły, rdzeń też niczego sobie, ostro!

 

tego GS z icomp'a będe miał lada dzień to powiem co i jak, arche widać przymuszony konkurencją z dnia na dzień 10-20zł obniża :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxim Twój LE to ma osiągi jak 6800 Ultra! jakim cudem tyle pamiątki Ci psozły, rdzeń też niczego sobie, ostro!

 

tego GS z icomp'a będe miał lada dzień to powiem co i jak, arche widać przymuszony konkurencją z dnia na dzień 10-20zł obniża :P

1000Mhz na pamiątkach to kwestia v-moda. Natomiast rzeczywiście, rdzeń niesamowicie mu się kręci. U mnie z vmodem niestety tylko 425mhz :/

 

 

Na pamiątkach i rdzeniu mam Vmoda, na pamięciach dolutowany rezystor a napięcie rdzenia podniesione przez bios. Wc na chipie i wyszło 480.

 

Pozdrawiam

Maxim

Twoja karta ma potencjał. Dołóż dobrej jakości kondensator (otwory TP9 i TP10) a zyskasz jeszcze dodatkowe 50-100Mhz! U mnie bez kondensatora pamięć szła na 750mhz a po dołożeniu nawet i 900!! Jednak na codzień 875 :) Jakby co, pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskoon> Mam karte Leadteka A400 i w moim przypadku CapMod chyba nie wiele daje, bo karta tylko po zmianie chłodzenia poszła z 300/700 na 420/920. Po bios modzie na 1.4 i vmem modzie chodzi na 480/1000 (teraz testuje 490/1000). Narazie mam egzaminy i brak troche czasu na tuning sprzętu, ale jak już wszystko pozaliczam to odezwe się na prv, bo nie wiem jakie te kondensatory mają być.

P.S. ile ns mają Twoje pamięci? Moje to samsungi 2.2ns

Mam jeszcze taką małą paranoje: wahania temperatury

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy opłaca się przesiadać z 6600GT na 6800 GS, zakładając że 6600GT sprzeda się za 500zł i trzeba będzie dołożyć około 400zł do 6800GS?

 

Dodam, że chodzą ploty o 7800GS na AGP :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy opłaca się przesiadać z 6600GT na 6800 GS, zakładając że 6600GT sprzeda się za 500zł i trzeba będzie dołożyć około 400zł do 6800GS?

 

Dodam, że chodzą ploty o 7800GS na AGP :)

LoL. odpisałem Ci w innym temacie :) Nie można za Tobą nadążyć :P Przesiadaj się bo warto było z 6600GT na 6800(12p i w zwyż) się przesiąść a co dopiero na GS :). Poszukaj gdzieś taniej, bo jednak te 400zł to sporo.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymiezm na przesiadne z 6600 GT na GS'a jednak mam ciekawe pytanko : mianowicie wiadomo ze firmy typu Gigabyte, Gainward czy Asus to sprawdzona, markowa czolowka. Jka to sie ma z obecnymi na rynku delikwentami, tj. XFX i PoV ??

 

Powiem szczerze ze cholernie nie ufam nie dosc ze samym wygladom kart a tym bardziej nawom firm :/ . Czy jestem przewrazliwiony ??

 

 

BTW : mam Gigabyte 6600GT vivo na pasywnycm chlodzeniu z pamiatkami DDR3 1.6 ns fabrycznie na 1120 MHz. Z tym ustrojstwem byla przelotka z DVI -> CRT. Sprobowalem z glupoty sprawdzic czy moze obraz bedzie jakis ladniejszy ale okazalo sie ze po podlaczeniutak monitorka wogole obrazu nie wyswietlalo. I teraz mam obawy co do tego taniego 6800GS XFX jako ze ma on jedynie 2xDVI i przelotke ?? Wie ktos moze jak to z tym jest ??

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymiezm na przesiadne z 6600 GT na GS'a jednak mam ciekawe pytanko : mianowicie wiadomo ze firmy typu Gigabyte, Gainward czy Asus to sprawdzona, markowa czolowka. Jka to sie ma z obecnymi na rynku delikwentami, tj. XFX i PoV ??

 

Mysle ze nie masz sie czego obawiac, xfx to niezla firma ale nie znana na naszym rynku prawie wcale, PoV robi karty na laminatach innych marek (leadtek, asus), a pozatym wiekszośc kart to karty referencyjne i roznica w same j ich budowie czy osiagach jest znikoma lub wrecz zadna (jezeli maja takie same parametry) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o zakupie GF 6800gs AGP, ale nie jestem jeszcze do końca przekonany. Szukałem i szukałem i jak narazie znalazłem tylko coś ciekawego TUTAJ

Gdyby nie to, że to jest karta referencyjna dawno bym już ją kupił.

Chyba poczekam do premiery bardziej znanych firm :/

Może Wy wiecie gdzie można kupić tanio tę kartę AGP???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze testy:

 

6800 GS AGP

 

3DMark05 ustawienia standardowe

www.arche.home.pl/6800gsagp/05102412p5v.JPG

 

 

3DMark03 ustawienia standardowe

www.arche.home.pl/6800gsagp/03102412p5v.JPG

 

3DMark05 12 potoków 5 Vertex O/C 405/1100

www.arche.home.pl/6800gsagp/05102412p5v4051100.JPG

 

 

3DMark03 12 potoków 5 Vertex O/C 405/1100

www.arche.home.pl/6800gsagp/03102412p5v4051100.JPG

 

3DMark05 16 potoków 6 Vertex O/C 390/1120

www.arche.home.pl/6800gsagp/05102416p6v3901120.JPG

 

3DMark03 16 potoków 6 Vertex O/C 390/1120

www.arche.home.pl/6800gsagp/03102416p6v3901120.JPG

 

3DMark06 16 potoków 6 Vertex

www.arche.home.pl/6800gsagp/06102416p6v.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dajcie jakieś sensowne ceny, bo narazie wasz GF6800GS AGP jest chyba najdroższy w kraju <_<

więc może spróbuj zacząć sam sprzedawać ;)

Z tego co wiem mamy najniższą cenę w kraju , taniej niestety sie nie da, jeżeli mógłbyś wskazac gdzie jest taniej - oczywiście gdzieś gdzie karty są realnie na stanie , a nie w marzeniach sprzedawców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc może spróbuj zacząć sam sprzedawać ;)

Z tego co wiem mamy najniższą cenę w kraju , taniej niestety sie nie da, jeżeli mógłbyś wskazac gdzie jest taniej - oczywiście gdzieś gdzie karty są realnie na stanie , a nie w marzeniach sprzedawców :)

hehe sami wiecie, w komentarzach w jednym e-sklepie krążą plotki, co do przyczyny niedostępności kart ;)

 

Niemniej bardzo fajnie że karty się odblokowały, mam nadzieje że nie był to jednostkowy przypadek :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sami wiecie, w komentarzach w jednym e-sklepie krążą plotki, co do przyczyny niedostępności kart ;)

 

Niemniej bardzo fajnie że karty się odblokowały, mam nadzieje że nie był to jednostkowy przypadek :D

mamy przetestowane 6 kart - z czego równo połowa pracuje przy 16 potokach bezbłędnie , druga połowa też pracuje tyle że z artefaktami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...