Skocz do zawartości
---Adam---

Dysk Twardy Raz Działa Raz Nie :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam dysk twardy FUJITSU MPG3204AT-TC (20GB, 5400 rpm, ATA-100, 512 cache)

Podłączyłem go prawidłowo pod slave razem z innym dyskiem (samsung) i włączyęłm kompa wykrylem go w biosie i odpalilem komputer do tej pory wszystko było oka się włączyło wszystko dysk sformatowałem i wrzucilem 10 nutek mp3 i normalnie odsłuchiwalem je. Po kilku minutach dysk zagrzechotał głowicami i się odłączył tak jak by mu napiecie spadlo i pochwili się załączył i zas pochodzil przez jakis czas i zas padl i tak sie dzieje co jakis czas co pare minut. Dysk nie posiadał bad sektorów :(

Co może być nie tak z tym dyskiem? Da się go jakoś odratować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłęm kilka różnych wtyczek molex i nadal to samo :( Po podłączeniu dysk sie rozkręca i normalie działa po chwili się wyłącza i tak wkółko i nie wiem co tam jest. Ale chyba nie jest warto go naprawiać bo jak ma szwankować to strach trzymać na nim jakies dane ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Ale chyba nie jest warto go naprawiać bo jak ma szwankować to strach trzymać na nim jakies dane ;(

Dokładnie, naprawa nie a sensu.

 

Dysk pochodzi z serii w której producent zamontował wadliwy układ sterujący pracą mechanizmu, wszystkie były wymieniane na nowe -> w ramach gwarancji. Ale u nas większość tych dysków była sprzedawana bez gwarancji producenta ;)

Dysk ochłodzony (nie zamrożony) i nieużywany przez 2-3 dni będzie potem pracował kilkadziesiąt minut, przynajmniej większość egzemplarzy tak się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, naprawa nie a sensu.

 

Dysk pochodzi z serii w której producent zamontował wadliwy układ sterujący pracą mechanizmu, wszystkie były wymieniane na nowe -> w ramach gwarancji. Ale u nas większość tych dysków była sprzedawana bez gwarancji producenta ;)

Dysk ochłodzony (nie zamrożony) i nieużywany przez 2-3 dni będzie potem pracował kilkadziesiąt minut, przynajmniej większość egzemplarzy tak się zachowuje.

Witam no mi sie tak zaczeło robic z moją 80 z Caviara ze sie np podczas startu systemu z 5 razy sie wyłączał i włączał. dalem go do kieszenie na USB i teraz robi za pendriv-a hehe .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...