Skocz do zawartości
osek

Jaka Laserówke Kupić Do Robienia Zdjęć?

Rekomendowane odpowiedzi

z tej racji, że wole już wydać troche więcej a mieć potem taniej ;) bo ogólnie jestem przekonania że laserówki troche taniej drukują ;)

 

pytaeni- to własnie, rozchodzi mi się o rozdzielczość- i chyba 600dpi to za mało aby wydrukować tekst wilekości '3' ;] i patrzeć na taki lupą ;] (aby dało sie łądnie przeczytać)

więc pewnie 1200dpi.... czy to też jets za mało? ;/ moglibyście mi coś polecić? może być i czarnobiała- a jak by była kolorowa, to jeszcze lepiej, bo rozumiem że takie nie mają kłopotów z drukowaniem zdjęć, nie? ;)

pozdro.

 

edit: patrząc na ceny laserów w kolorze ;] chyba e odpuszcze ;) drukujecie atramentem zdjęcia? jak to wam wychodzi? i czy to si eopłaca w ogóle? ;]

 

kolejny edit: wiecie cos o lexmarku X7170 spisuje sie chłopak? ;]

Edytowane przez osek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 600DPI taki tekst widać, bo drukarki mają wbudowane wygładzanie czcionek - przynajmniej u mnie na laserówce tak jest. W atramentowych jest problem z papierem, bo często się trochę rozmywa i małych czcionek nie widać.

 

Od lexmarka radzę z daleka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z lexmarkiem jest nie tak? ;]

ogólnie chyba raczej hp 1020.. wydaje sie być stosunkowo tania i chyba może raczej.. dobra ;)

 

edit: hehe, tak przeglądając.. to juz chyba napewno skuszę sie na lexmarka ;) x7170... może być dobre ;] ma ją ktos?

Edytowane przez osek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ludzie, których znam, co znają się na drukarkach uważają zgodnie, że lexmark to szajs - cena niska, ale jakość jeszcze niższa - ale jak ktoś używa sporadycznie w domu, to i może być zadowolony...

 

Tylko, że w temacie było laserówka do zdjęć - a do zdjęc najlepsze są atramentowe, albo bardzo drogie laserowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis miesiac temu kupilem hp1020 i nie narzekam, wydrukowalem juz 1,5 ryzy papieru i wszystko dziala jak powinno.

 

a gadanie ze na 600dpi nie widac czcionki 3 to jest glupota bo przeciez drukarka ma wygladzanie czcionek:) nawet 2pkt widac bez problemu....

 

polecam jesli ktos chce duzo drukwoac i malo placic -proszek do tunera na allegro kosztuje jakies 20zl = 2500stron wiec latwo policzyc ze jakeis 0.8grosza za strone wychodzi (oczywiscie jesli ktos potrafi uzupelniac) ;]

 

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laserówki nei nadają się do zdjęć ze względu na raster, a jedynei do tekstów i nie ma róznicy czy kolor czy czarno-biała. Oczywiście z daleka nie widać tego rastra czyli np. na plakat się nadaje, ale już nie do albumu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki raster? Najtańsza laserówka wydrukuje zdjęciue tak samo gładko jak każda atramentówka. Inna sprawa, że przy przeciętnych cenach zdjęć z digilabu nie warto się bawić w domu (papier za drogi)

To chyba nie widziałeś jeszcze zdjęć z laserówki, wyraźnie widać punkty. Tak jak zdjęcia w starszych gazetach tylko że znacznie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...